Туск сподівається, що конференція у Гданську допоможе стримати ескалацію з Києвом
Прем'єр Польщі Дональд Туск висловив сподівання, що Конференція з відновлення України у Гданську допоможе стримати ескалацію емоцій на лінії Варшава Київ.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє RMF24.
"Моїм завданням було довести справу до кінця, щоб ця конференція відбулася не лише згідно з планом, а й мала шанси на успіх", – заявив глава польського уряду.
Туск висловив надію, що конференція стане способом зупинити ескалацію емоцій на лінії Варшава–Київ.
"Вона (ескалація – ред.) точно не потрібна ані нам, полякам, ані українцям", – зазначив він.
Водночас Туск додав: "Безумовно, завтра буде нагода сказати кілька різких і гірких слів на адресу політиків, які неадекватно реагують на розбіжності, що випливають із складної історії. Я також хотів би сказати це дуже відверто в присутності пані прем’єр-міністерки України".
Прем’єр-міністр Польщі також зазначив, що з ним консультувалися щодо відсутності Володимира Зеленського на конференції. "Пані прем’єр-міністерка України запитувала мене про думку, про рішення щодо відсутності президента Зеленського. Від імені України буде присутня голова уряду. Я сприймаю це з думкою, що це також може піти на користь цій конференції. Буде менше емоцій, а більше змісту", – оцінив він.
Туск раніше заявив, що Конференція з відновлення України виконає свою роботу незалежно від складу української делегації.
В Міністерстві закордонних справ назвали виправданим рішення щодо того, щоб українську делегацію очолювала прем'єр-міністерка Свириденко.




