Затриманих в Ормузькій протоці у квітні чотирьох українських моряків повернули з Ірану
Георгій ТихийЧетверо українських моряків, яких з квітня утримували в Ірані, вдалося визволити. Вони вже в безпеці і зустрілися з родинами, повідомив речник МЗС України Георгій Тихий у коментарі журналістам.
КВІР затримав контейнеровоз, що належить Греції, з чотирма українськими громадянами в екіпажі ще в квітні. МЗС, зокрема Департамент консульської служби і Посольство України в Греції, негайно встановили їхні особи та підтримували контакт з компанією-судновласником.
Увесь час тривала активна робота України з усіма причетними інституціями та сторонами.
«Наразі ми раді повідомити, що ці зусилля завершилися позитивним результатом. Четверо наших громадян уже залишили територію Ірану. Зараз вони у безпеці зі своїми родинами. Стан їхнього здоров’я задовільний. Ми вдячні колегам-дипломатам країн-партнерів, представникам компанії-судновласника та всім, хто долучився до повернення наших моряків. Це незмінний принцип української дипломатичної служби: Україна не залишає своїх людей», – прокоментував Тихий.
Контекст
23 червня Іран відкрив вогонь по декількох суднах в Ормузькій протоці, яку він перекрив у відповідь на операцію США та Ізраїлю проти його режиму.
На судні, яке в медіа фігурувало під назвою Epaminondas, були українські члени екіпажу, писало Reuters. Захоплені кораблі КВІР спрямував до іранського порту Бендер-Аббас.





