На Івано-Франківщині правоохоронці викрили масштабну корупційну схему, пов’язану з фіктивним працевлаштуванням у санаторії Косів . За попередніми даними слідства, збитки завдані державі внаслідок цієї схеми перевищують 15,3 мільйона гривень. Про це в середу, 24 червня, повідомляє Національна поліція України на своєму офіційному вебпорталі.
Встановлено, що організатором злочинної діяльності стала 48-річна заступниця директорки закладу. Вона залучила до схеми ще чотирьох осіб: керівницю санаторію, інспекторку з кадрів та двох працівниць бухгалтерії.
У період із 2019 по 2024 рік у закладі офіційно працевлаштовували 37 осіб, які насправді не виконували жодних трудових обов’язків. Формально вони отримували заробітну плату та премії, проте на робочих місцях не з’являлися.
За даними слідства, організаторка використовувала свій багаторічний досвід роботи в бухгалтерії для контролю фінансових операцій та документообігу. Вона здійснювала підбір вигаданих співробітників, вносила недостовірну інформацію до кадрових документів і координувала розподіл незаконно отриманих коштів.
Інспекторка з кадрів займалася оформленням особових справ і видавала накази про прийняття на роботу, тоді як керівниця підписувала документи з неправдивими відомостями. Працівниці бухгалтерії відповідали за нарахування зарплати на банківські рахунки "мертвих душ".
Отримані кошти у подальшому знімали готівкою та розподіляли між учасницями схеми. Частина фіктивних працівників була родичами організаторки, яких оформили на різні посади без фактичного виконання роботи. За попередніми підрахунками, на початкових етапах схеми було привласнено понад 3,7 мільйона гривень.
Водночас у "штаті" фіктивно значилися знайомі організаторки, метою чого було забезпечення їм лише трудового стажу.
Наразі п’ятьом фігуранткам провадження оголошено підозру за статтями, що стосуються незаконного заволодіння майном через зловживання службовим становищем у складі групи осіб та в особливо великих розмірах.
Суд визначив запобіжні заходи у вигляді застави у розмірі від 998 тисяч до 1,6 мільйона гривень. Досудове розслідування триває під процесуальним контролем обласної прокуратури.
Нагадаємо, правоохоронці Київщини оголосили підозру колишній директорці дитячого садочка, яка працевлаштувала в дошкільний заклад двох знайомих, хоч ті насправді не виконували обов'язків.
Ховалися від мобілізації: у Житомирі викрили схему "мертвих душ" у коледжі