В уряді Чехії погодилися включити президента до офіційної делегації на саміті НАТО
Уряд Чехії включить президента Петра Павела до складу офіційної делегації країни на липневому саміті НАТО в Анкарі після того, як до цього урядовців зобов’язав Конституційний суд країни.
Про це повідомив прем’єр-міністр Андрей Бабіш, якого цитують České Noviny.
Перед від’їздом на Конференцію з відновлення України в Гданськ Бабіш заявив журналістам, що глава МЗС Петр Мацінка надішле запит на розширення делегації на саміт НАТО в Анкарі, включивши до неї президента.
"Міністр закордонних справ Мацінка сьогодні надішле заявку до НАТО, а президент Петр Павел увійде до складу делегації разом із супроводом", – сказав прем’єр.
За його словами, технічні питання, пов’язані з участю президента, уряд розгляне на засіданні в понеділок.
Заява Бабіша пролунала після того, як у середу Конституційний суд Чехії зобов'язав уряд забезпечити участь Павела у липневому саміті НАТО в Анкарі, задовольнивши позов глави держави.
Бабіш, коментуючи рішення суду, заявив, що йому прикро за цю ситуацію, яка, на його думку, зашкодить репутації Чехії за кордоном.
"Ми знову опинимося в заголовках ЗМІ по всьому світу з повідомленнями про те, які ми смішні, і, звісно, це вина пана президента", – заявив глава уряду.
Нагадаємо, уряд та президент Чехії кілька місяців сперечалися щодо того, хто представлятиме країну на саміті НАТО в Туреччині. Прем'єр-міністр назвав нелогічною участь глави держави у саміті Альянсу попри те, що в минулому як прем'єр-міністри, так і президенти відвідували ці заходи від імені Чехії.
Уряд Бабіша спочатку виключив Павела зі складу офіційної делегації, що призвело до подання Павелом судового позову.


