Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

На Львівщині на закупівлях для ЗСУ викрили переплату в 18 млн

13:01:51

  На Львівщині старшу лейтенантку підозрюють у службовій недбалості під час закупівлі генераторів для військової частини. Завдані збитки державі оцінюють у понад 18,6 мільйона гривень. Про це в четвер, 25 червня, повідомляє Державне бюро розслідувань (ДБР) у своєму Telegram-каналі.   Слідство встановило, що наприкінці 2022 року військова частина здійснювала закупівлю бензинових і дизельних генераторів для забезпечення своїх потреб. За версією слідчих, посадовиця не провела належного аналізу ринку та не перевірила актуальні пропозиції постачальників. У результаті було укладено кілька договорів на закупівлю обладнання за завищеними цінами, які значно перевищували середньоринкові показники. Після отримання генераторів постачальникам були перераховані кошти в повному обсязі.   Експертизи, проведені в межах розслідування, засвідчили, що через порушення норм законодавства про публічні закупівлі та неналежне виконання посадових обов’язків державі було завдано збитків на суму понад 18,6 мільйонів гривень.   Старшу лейтенантку підозрюють за ч. 4 ст. 425 Кримінального кодексу України - недбале ставлення до військової служби, що призвело до тяжких наслідків у період воєнного стану. Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі на строк до восьми років.   У ДБР повідомили, що досудове розслідування триває. Правоохоронними органами встановлюються всі обставини справи та перевіряється можлива причетність інших осіб до організації закупівель.   Раніше повідомлялося, що правоохоронці оголосили підозру посадовцю Костянтинівської міської ради через службову недбалість, яка призвела до переплати з бюджету на суму 14 мільйонів гривень за матеріали для укріплення оборонних позицій на Донеччині.   Викрито нові схеми у справі про постачання неякісних мін для ЗСУ  

У НБУ пояснили вимогу про звільнення Смілянського

12:40:52

  Національний банк України (НБУ) ще в листопаді 2025 року відкрив адміністративне провадження щодо генерального директора Укрпошти І горя Смілянського через системні порушення, що мали місце в діяльності компанії протягом 2023 - 2026 років. Про це повідомляється на офіційному сайті регулятора.   Нацбанк наголосив, що деякі публічні заяви спотворюють підстави та процедуру ухвалення рішення про професійну придатність Ігоря Смілянського. Важливі рішення у цій справі були одностайно прийняті двома колегіальними органами - кваліфікаційною комісією НБУ та комітетом із питань нагляду й регулювання діяльності банків, зокрема оверсайту платіжної інфраструктури. Основний акцент під час оцінювання був зроблений на знаннях керівника щодо чинного законодавства та його здатності ефективно виконувати управлінські обов’язки навіть у ситуації системних порушень.   Водночас регулятор зазначив, що Укрпошта не подавала до НБУ документи для отримання банківської ліцензії. Якби така заявка була подана, компанія мала б підтвердити належний фінансовий стан, стратегічне бачення майбутньої діяльності та відповідність іншими вимогам регулятора.   Ідею створення банку фінансової інклюзії ініціювали народні депутати, а Нацбанк підтримав її та долучився до розробки законодавчих і регуляторних змін. Під час розгляду моделі роботи цього банку НБУ отримав декілька десятків пропозицій від учасників ринку, серед яких одна надійшла від Укрпошти.   За інформацією Національного банку, фінансовий результат Укрпошти залишається негативним. Так, у 2025 році операційний збиток перевищив 400 млн грн, а покращення загальної фінансової ситуації здебільшого забезпечувалося за рахунок продажу активів, а не основної діяльності компанії. У першому кварталі 2026 року Укрпошта знову показала збитки.   Крім того, компанія досі залишається єдиним державним оператором критичної інфраструктури без діючої наглядової ради, що Національний банк розцінює як серйозну проблему корпоративного управління.   Зазначається, що регулятор готовий надати Ігорю Смілянському протокол засідання кваліфікаційної комісії для подальшого оприлюднення або ж опублікувати його самостійно за згодою керівника, адже документ містить конфіденційну інформацію щодо фінансових послуг.   Нагадаємо, 22 червня НБУ прийняв рішення про невідповідність Смілянського вимогам професійної придатності для керівника компанії , яка надає фінансові платіжні послуги. За регуляторними нормами Укрпошта має відсторонити його від керівництва протягом п’яти робочих днів та призначити нового директора протягом двох місяців.   Раніше повідомлялося, що АТ Укрпошта у першому кварталі 2026 року зафіксувало чистий збиток у 204,8 млн грн. Показник зріс на 1,1 млн грн проти аналогічного періоду 2025 року.   

У Кам'янському мати приковувала 7-річного сина ланцюгом до батареї

12:17:24

  У Кам'янському на Дніпропетровщині правоохоронці розслідують випадок жорстокого поводження з семирічною дитиною. За інформацією слідства, 38-річна жінка прикувала сина металевим ланцюгом до батареї з метою "виховання". Про це в четвер, 25 червня, повідомила Національна поліція України.   Інцидент став відомий 24 червня, коли під час планової перевірки умов проживання родини працівники ювенальної превенції разом зі службою у справах дітей знайшли хлопчика, прикутого до батареї. За словами дитини, у такому стані вона залишалася з попереднього дня.   Сім'я перебувала на обліку служби у справах дітей з 2025 року як така, що опинилася в складних життєвих обставинах. Жінку вже неодноразово притягували до адміністративної відповідальності через зловживання алкоголем. Батько дитини не бере участі у її вихованні та не підтримує зв'язку з родиною.   За цим фактом слідчі відкрили кримінальну справу за частиною 1 статті 127 Кримінального кодексу України. За жорстоке поводження з дитиною жінці загрожує до шести років позбавлення волі.   Наразі хлопчика вилучено із небезпечних умов і направлено до центру соціально-психологічної реабілітації. Правоохоронні органи продовжують з’ясовувати всі обставини цього випадку.   Сьогодні ми повідомляли, що суд виніс вирок мешканцю Полтави, який викрав, зґвалтував і вбив 12-річну дівчинку . Також суд визнав його винним у сексуальному насильстві щодо іншої малолітньої дитини. Фігуранту призначено довічне позбавлення волі.    Нагадаємо, у Києві оголосили підозру начальниці районної Служби у справах дітей через службову недбалість, що дозволила матері тривалий час катувати 9-річного хлопчика.