Міноборони запровадило новий базовий контракт для небойових посадМіноборони запровадило новий базовий контракт
Небойовий контракт для військовослужбовців на тилових і небойових посадах можуть підписати військовозобов’язані та діючі військовослужбовці, які під час війни можуть бути залучені до виконання бойових завдань.
Міністерство оборони України у межах трансформації Сил оборони запровадило новий базовий контракт для військовослужбовців на небойових посадах. Контракт передбачений для діловодів, бухгалтерів, майстрів, кухарів та інших фахівців на посадах, які не підпадають під піхотно-штурмовий і бойовий контракти. Про це в середу, 24 червня, повідомляє Міноборони. "Цінуємо кожного, хто працює на захист України на тилових і небойових посадах. Водночас прискорюємо перехід на повністю контрактну армію, адже забезпечити стійкість держави у довгостроковій перспективі може лише професійне та вмотивоване військо", - зазначили у Міноборони. Базовий контракт укладається на 24 місяці. Його можуть підписати військовозобов’язані та діючі військовослужбовці. Після завершення базового контракту гарантується відстрочка на шість місяців. Додатково нараховується відстрочка за бойові завдання і роки попередньої військової служби:
- +1 день - за кожен день виконання бойових завдань;
- +1 місяць - за кожен рік служби до 2022 року.
Загальна тривалість відстрочки визначається за сукупністю усіх підстав. Гарантоване надання відстрочки є перевагою нового базового контракту, підкреслили у Міноборони. Виплати, передбачені контрактом, складаються із двох частин: "базова ставка" 20 000 гривень + додаткові винагороди. Військовослужбовець за виконання завдань у тилу отримуватиме додаткову винагороду до базового грошового забезпечення 10 тисяч гривень, загалом - не менш як 30 тисяч гривень. Діапазон виплат залежить від вислуги років, військового звання, обійманої посади, обсягу виконаних спеціальних завдань, пояснили у Міноборони. У відомстві зауважили, що під час війни військовослужбовець може бути залучений до виконання бойових завдань. Під час виконання бойових завдань на пункті управління, штабі або при безпосередній участі у бойових діях виплати нараховуватимуться як у бойовому контракті. Під час виконання бойових завдань на першій лінії нараховуються виплати як на піхотно-штурмовому контракті. За першого укладення контракту виплачується від 27 тисяч до 33 тисяч гривень, залежно від військового звання. Раз на рік можна отримати виплату на оздоровлення від 20 тисяч гривень. У Міноборони підкреслили, що "запровадження нової системи контрактів в умовах повномасштабної війни - це стратегічний крок для Сил оборони. Армія має повністю перейти на контрактну основу, адже сучасна високотехнологічна війна вимагає збереження високого професійного рівня захисників як на бойових, так і не на бойових посадах". Як повідомлялося раніше, Міністерство оборони України запровадило новий формат бойових контрактів для військовослужбовців, який передбачає чітко визначений термін служби та гарантоване право на відстрочку після його завершення. Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що військові вже у червні мають отримати підвищені виплати, що становитимуть мінімум 30 тисяч гривень для тилових посад та у середньому 300 тисяч гривень - для піхотинців першої лінії.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp





