Махінацію координував мешканець ЛьвівщиниВ Україні викрили схему втручання у роботу електро- та газових лічильників
Українські поліцейські викрили масштабну схему втручання у роботу електро- та газових лічильників. Зловмисники переобладнували прилади, щоб вони фіксували менший обсяг спожитих ресурсів, завдаючи значних фінансових збитків державі. Координатором зловмисної групи був мешканець Львівщини, який вже мав судиму за схожі правопорушення. Загалом в схемі брали участь фізичні особи та підприємці. Правоохоронці вилучили речові докази, зловмисників підозрюють за ч.5 ст.361 ККУ, їм загрожує до 15 років позбавлення волі. Досудове розслідування триває.
Поліцейські провели у спільників серію санкціонованих обшуків та вилучили електролічильники, газові лічильники та інші речові докази.
В Україні викрито масштабну схему втручання у роботу електро- та газових лічильників. Зловмисники переобладнували прилади таким чином, щоб вони фіксували значно менший обсяг спожитих ресурсів. Серед клієнтів послуги - підприємці та організації, зокрема і промислові, які завдяки таким махінаціям значно зменшували суму вартості спожитого та завдавали чималих збитків державі. Про це повідомила Нацполіція.
Як з’ясувалося, незаконну махінацію координував мешканець Львівщини, який уже притягався до кримінальної відповідальності за схожі оборудки. Для мобільності та надання виїзних послуг він облаштував мінілабораторію у власній машині. Інших спільників зловмисник знайшов у п'яти областях та столиці.
Учасники займалися пошуком клієнтів, технічним обслуговуванням лічильників, пересиланням вимірювальних пристроїв та безпосереднім втручанням у їхню роботу. За кожним регіоном був закріплений свій «майстер області», який обслуговував об’єкти клієнтів на ввіреній території. Вартість «правильного» налаштування одного лічильника приблизно складала 2400 доларів.
Користувалися послугами змовників переважно фізичні особи та представники суб’єктів господарювання, які замовляли втручання в роботу лічильників, аби платити менше грошей державі.
Через діяльність ділків фінансових збитків зазнали оператори систем розподілу електричної енергії та оператори газорозподільних мереж.
Правоохоронці затримали одного з фігурантів у процесуальному порядку одразу після отримання ним грошей за послугу - 5 тисяч доларів.
Поліцейські провели у спільників серію санкціонованих обшуків та вилучили електролічильники, газові лічильники, спеціалізовані брелки-пульти управління, спеціальні магніти та інше необхідне знаряддя для "переналаштування" пристроїв.
Наразі слідчі Шевченківського управління поліції Києва оголосили двом фігурантам про підозру за ч. 5 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж). За вчинене їм загрожує до 15 років позбавлення волі.
Досудове розслідування триває. Невдовзі буде надана правова оцінка іншим учасникам змови.
Нагадаємо, у Чернівцях НАК Нафтогаз України та ТОВ Газорозподільні мережі України викрили схему розкрадання газу, збитки від якої становлять щонайменше 87,5 млн грн.
Раніше у Сумській та Вінницькій областях викрито схему крадіжки газу на 56,6 млн грн.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp





