Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Росія розпочала наступальну кампанію - ЗСУ

20:14:54

На напрямках, за які відповідає Угруповання об'єднаних сил, зафіксоване суттєве зростання інтенсивності бойових дій, а нинішні дії російських військ уже є масштабною наступальною кампанією. Про це повідомив речник УОС Віктор Трегубов в телеефірі у вівторок, 23 червня.   "На сукупності наших напрямків, за які ми відповідаємо, сильне пожвавлення. Воно стосується і Лиманського напрямку, але й інших також: це і Куп'янський, Південно-Слобожанський і Північно-Слобожанський напрямки. Там теж росіяни намагаються більш активно діяти", - розповів він.   Про зростання інтенсивності бойових дій свідчить збільшення кількості бойових зіткнень і втрат російських військ. Зокрема, за добу в зоні відповідальності Угруповання об'єднаних сил може відбуватися до 37 бойових зіткнень, з яких близько 20 припадає лише на Лиманський напрямок, а добові втрати російської армії на всіх напрямках у зоні відповідальності угруповання сягають близько 300 військових.   Водночас, за оцінкою Трегубова, нинішній рівень активності свідчить про вже розгорнуту наступальну кампанію РФ.   "Це і є масштабна наступальна кампанія зараз. Вона так чи інакше потім піде на спад", - заявив речник.   Нагадаємо, від початку доби і станом на 16:00 російські агресори 96 разів атакували позиції української армії . Це у понад два рази перевищує учорашній показник. Окрім традиційно "гарячих" Покровського і Костянтинівського напрямків, ворог активізувася на Слов’янському напрямку. Названо площу звільненої від РФ території України

МЗС про кризу з Польщею: Працюємо над зниженням емоцій

20:03:03

  Україна виступає за конструктивний діалог із Польщею та прагне знизити емоційне напруження у відносинах. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий під час телемарафону у вівторок, 23 червня.   Він зазначив, що дипломатичні канали активно функціонують, і команда МЗС, а також представники дипломатії президента України, постійно взаємодіють з польськими колегами.   Георгій Тихий звернув увагу на те, що наразі інформаційний простір перенасичений "гострими заголовками" та емоційними оцінками, однак одночасно ведеться "спокійна дипломатична робота".   Речник зазначив, що головна мета дипломатії - вирішення кризових ситуацій у відносинах між країнами. Він підкреслив, що Україна та Польща залишаються союзниками, які мають спільного ворога - Російську Федерацію, як було і протягом багатьох століть. На тлі цієї єдності розбіжності між країнами він вважає недоречними.   Окремо Тихий нагадав, що позицію президента Польщі не варто ототожнювати з позицією всієї держави чи суспільства.   "Тут йдеться насамперед про позицію президента Польщі, не треба ототожнювати її ані з позицією Польщі загалом, ані з позицією польського суспільства", - сказав Тихий.   Дипломат також наголосив, що Україна прагне до врівноваження емоцій та посиленого діалогу зі своїми польськими партнерами, враховуючи навіть складні історичні питання, які вимагають делікатного підходу.   "Ми працюємо над тим, щоб все-такі ці гострі кути та емоції стишувати. Українська позиція дуже виважена. Ми - за діалог. У тому числі зі складних питань історичного минулого", - резюмував речник МЗС.

Через російський обстріл у Херсоні загинув чоловік, є поранені

19:54:01

Російські військові обстріляли з артилерії Корабельний район Херсона, загинула одна людина, ще троє постраждали. Про це повідомила пресслужба ОВА у вівторок, 23 червня. Через ворожий обстріл поранення, несумісні з життям, отримав 47-річний чоловік.    Постраждала 37-річна жінка. У неї діагностували вибухову травму, контузію, а також гостру реакцію на стрес. Меддопомога також знадобилась 62-річній жінці та 64-річному чоловіку. В обох потерпілих - вибухові травми, контузії та гостра реакція на стрес.   Нагадаємо, 19 червня у Херсоні російські війська атакували дронами два маршрутні автобуси , поранено семеро людей. Вночі 16 червня росіяни безпілотником атакували автомобіль "екстреної допомоги" в Херсоні , що приїхав на виклик. Унаслідок удару постраждали двоє медиків і мирний мешканець міста.

Трамп сказав Зеленському бути "сміливішими" з РФ - ЗМІ

19:35:54

  Україна вважає, що їй вдалося заручитися підтримкою адміністрації президента США Дональда Трампа у зусиллях, спрямованих на змушення Росії до повернення за стіл переговорів. Про це у вівторок, 23 червня,  повідомило видання The Kyiv Independent.   Посилаючись на анонімного українського посадовця, джерело зазначає, що у приватній розмові Трамп порадив президенту України Володимиру Зеленському діяти "сміливіше" стосовно Росії. За словами цього ж посадовця, Трамп висловив переконання, що президент Росії Володимир Путін не піддасться без значного тиску.   "Трамп каже, що насправді не вірить, ніби Путін щось зробить без тиску", - додав посадовець.   Хоча офіційні представники США утрималися від підтвердження того, чи прямо Трамп схвалює можливі удари України по російській території, вони підкреслили віру президента в домінування сили як ключового фактору.    "Президент (Трамп. - Ред. ) вірить у мир завдяки силі", - сказав один з американських посадовців.   Українська сторона впевнена, що останні успіхи у бойових діях значно вплинули на позицію Трампа, переконавши його в тому, що Київ перебуває у значно вигіднішій ситуації порівняно з початком року.   Це відображено і в підсумкових заявах саміту, де президент США разом із іншими лідерами країн "Великої сімки" підписав спільну резолюцію. У документі йдеться про "непохитну підтримку України" , а також готовність обговорювати можливість надання Києву ліцензій на виробництво озброєння.   Також президент Франції Еммануель Макрон звернув увагу на зміну ставлення Трампа до війни Росії проти України після саміту G7.   У свою чергу Кремль заявив про невдоволення тим, що європейські лідери під час зустрічі G7 нібито "накачали" Трампа ідеями , які там вважають шкідливими для своїх інтересів.      

Євросоюз вперше провів переговори з талібами

19:21:09

Делегація афганських талібів у вівторок, 23 червня, зустрілася в Брюсселі з представниками Європейського Союзу для проведення закритих переговорів. Про це повідомляє Associated Press.   "Це був історичний візит, оскільки вперше делегація Ісламського Емірату відвідала ЄС і провела переговори з державами-членами в Брюсселі", - заявив речник Міністерства закордонних справ Талібану Абдул Кахар Балхі.   Афганська делегація обговорила "відновлення широкого спектра консульських послуг для афганців на території ЄС, зокрема необхідність заходів з побудови довіри, консульської присутності та процесу гідного повернення". Як відомо, афганці становлять одну з найбільших груп мігрантів, які шукають притулку в ЄС, але дедалі більше урядів прагнуть прискорити та збільшити кількість депортацій тих, чиї заяви відхилено або хто скоїв злочини в країнах, що їх прийняли.

Із порту Маріуполя Росія вивезла ще майже 90 тисяч тонн пшениці

19:11:57

  Російські окупанти з порту тимчасово окупованого ними Маріуполя у 2026 році вивезли майже 90 тисяч тонн української пшениці. Про це повідомила Маріупольська міська рада у своєму Telegram-каналі, посилаючись на дані російського управління Россільгоспнагляду.   Згідно з інформацією, з початку 2026 року з Маріупольського порту на 12 теплоходах було вивезено 88,8 тисячі тонн пшениці.    У повідомленні підкреслюється, що від моменту окупації міста росіяни активно працюють над відновленням роботи порту з метою організації масового вивезення зерна з тимчасово окупованих територій України.    Також зазначається, що раніше російська сторона заявляла про плани використання порту для забезпечення зв’язку через Волго-Донський канал із Каспійським морем, а далі - через Чорне та Середземне моря до Атлантичного та Індійського океанів.   Водночас повідомляється, що в рамках спільної операції Сил оборони України, зокрема окремої бригади Азов та підрозділів безпілотних систем ЗСУ, нещодавно було завдано ударів по об’єктах критичної інфраструктури Маріупольського торговельного порту.   Раніше повідомлялося, що Росія у 2025 році активізувала використання тимчасово окупованого Маріупольського морського порту, подаючи це як "відновлення". Тоді як насправді мова про незаконне привласнення української інфраструктури та її інтеграцію в логістичну систему держави-агресора.  

Видобуток нафти в Норвегії обігнав прогноз уряду

18:54:32

Сукупний видобуток нафти і газу в Норвегії - найбільшому європейському постачальнику енергоносіїв - у травні перевищив офіційний прогноз на 2,9%. Про це повідомив Норвезький офшорний директорат (NOD) у вівторок, 23 червня. Видобуток нафти знизився до 1,7 мільярда барелів на добу в травні з 1,8 мільярда роком раніше, тоді як уряд очікував показник в 1,6 мільярда барелів на добу. Виробництво газу в травні зросло до 303 мільйонів кубометрів на добу з 298,9 мільйона кубометрів роком раніше, не дотягнувши до прогнозу 0,3%, повідомив норвезький регулятор. Нагадаємо,  Кувейт почав нарощувати видобуток нафти і планує довести її до 2 млн барелів на добу протягом тижня. Як повідомлялося,  США зробили тимчасове виключення з санкцій щодо нафти з Ірану . Тепер її можна постачати та продавати на світовому ринку.

Україна значно наростила експорт електроенергії

18:48:43

  У період з 15 по 21 червня імпорт електроенергії в Україну знизився на 23% порівняно з попереднім тижнем, склавши 77,4 тис. МВт*год. У той же час експорт показав значне зростання - у 2,5 разу, досягнувши 43,9 тис. МВт*год, що стало найбільшим тижневим показником з жовтня 2025 року. За даними аналітичного центру DIXI Group, посилання на інформацію Energy Map, сприятливі погодні умови - сонячна погода та комфортні температури - забезпечили підвищення генерації побутовими сонячними електростанціями. Це, у свою чергу, знизило навантаження на електромережу. Крім того, після завершення ремонту одного з енергоблоків атомної станції ситуація в енергосистемі покращилася.   Найбільшу частку в структурі імпорту за звітний період забезпечила Угорщина - 33,4 тис. МВт*год, або 43%. Словаччина поставила 18,6 тис. МВт*год (24%), Румунія - 16,8 тис. МВт*год (22%), Польща - 8 тис. МВт*год (10%), а Молдова - 0,6 тис. МВт*год (1%).   Загалом закупівлі електроенергії скоротилися за основними напрямками на 13-33% у порівнянні з попереднім тижнем. Єдиним виключенням стала Молдова, звідки обсяги імпорту збільшилися.   У структурі експорту домінувала Угорщина з часткою у 26 тис. МВт*год (59%), далі йдуть Молдова - 12 тис. МВт*год (27%), Румунія - 5,7 тис. МВт*год (13%) і Словаччина - 0,2 тис. МВт*год (1%). Найпомітніше зростання експорту зафіксували у напрямках до Словаччини, Молдови й Угорщини. Водночас постачання до Румунії зменшилися на 12%, а експорт до Польщі зовсім не здійснювався.   Попри збільшення експорту, Україна залишилася нетто-імпортером: за підсумками тижня обсяг імпорту перевищив експорт у 1,8 разу.   Раніше повідомлялося, що в травні 2026 року Україна скоротила імпорт електроенергії на 29% порівняно з квітнем - до 398 тис. МВт*год, що стало продовженням тенденції до зниження третій місяць поспіль. Водночас  експорт за цей період зріс у 2,8 разу та склав 94,1 тис. МВт*год.   Також повідомлялося, що Україна збільшила імпорт електроенергії після старту ремонтів на блоках АЕС .  

Видобуток нафти в Норвегії обігнав прогноз уряду

18:35:27

Сукупний видобуток нафти і газу в Норвегії - найбільшому європейському постачальнику енергоносіїв - у травні перевищив офіційний прогноз на 2,9%. Про це повідомив Норвезький офшорний директорат (NOD) у вівторок, 23 червня. Видобуток нафти знизився до 1,7 мільярда барелів на добу в травні з 1,8 мільярда роком раніше, тоді як уряд очікував показник в 1,6 мільярда барелів на добу. Виробництво газу в травні зросло до 303 мільйонів кубометрів на добу з 298,9 мільйона кубометрів роком раніше, не дотягнувши до прогнозу 0,3%, повідомив норвезький регулятор. Нагадаємо,  Кувейт почав нарощувати видобуток нафти і планує довести її до 2 млн барелів на добу протягом тижня. Як повідомлялося,  США зробили тимчасове виключення з санкцій щодо нафти з Ірану . Тепер її можна постачати та продавати на світовому ринку.

Активісти розшукали 46 дітей із 84 вивезених Росією з інтернату в Олешках

18:21:47

  Незалежна гуманітарна організація Фонд Еміль  встановила місцезнаходження майже пів сотні вихованців Олешківського будинку-інтернату, які були незаконно переміщені на тимчасово окуповані території (ТОТ) або в Російську Федерацію. Про це на пресконференції в Укрінформі  у вівторок, 23 червня,  повідомила гендиректорка фонду Маріам Ламберт.   Маріам Ламберт розповіла, що під час окупації в інтернаті Олешок залишалося 69 дітей. Організації вдалося знайти 46 із них.   Представниця фонду Марія Лебедєва зазначила, що до початку окупації у 2022 році в закладі перебувало 101 вихованця, з яких 13 були забрані батьками на початку воєнних дій. Четверо дітей померли, а решта 84 були примусово вивезені російськими військовими.   Згідно з даними фонду, із числа вивезених дітей за весь період вдалося повернути на підконтрольну Україні територію лише 13 осіб. Водночас надходила інформація, що двоє дітей померли вже після їхнього вивезення.   На сьогодні 69 вихованців продовжують перебувати в інтернатах на ТОТ або в РФ. Активісти виявили місце перебування 46 дітей: 15 з них зараз у дитячому будинку у Скадовську, який окупанти перейменували на "Альошкінський інтернат", називаючи його нібито "переміщеним закладом". Ще 27 дітей, із великою ймовірністю, перебувають в окупованому Стрілковому. Лебедєва уточнила, що про шістьох із них вдалося дізнатися точно. Троє вихованців перебувають у закладі у російській Пензі, яким керує сестра російської дитячої омбудсменки Марії Львової-Бєлової. Одна з вихованиць була передана до російської родини у Криму.   За інформацією фонду, евакуація дітей з Олешківського інтернату здійснювалася трьома етапами у жовтні та листопаді 2022 року. Згодом переміщення до Стрілкового мало місце вже у 2023 році.   Представники фонду наголосили на складності повернення цієї категорії переміщених осіб, адже російська сторона не йде на будь-яку співпрацю. Без її згоди процес видається майже неможливим.   Під час пресконференції представники родин деяких вихованців поділилися своїми болючими історіями. Наприклад, Анна Замишляєва розповіла про свого сина Антона, якого не бачила вже протягом чотирьох років. Хлопцю зараз 24 роки; він страждає від наслідків нейроінфекції, що спричиняє порушення психіки та рухових функцій, і потребує постійного медичного догляду. Мати хвилюється за його стан і місце перебування.   Бабуся Марини Браницької також втратила контакт зі своєю 22-річною онукою, яка через ДЦП опинилася серед переміщених до Стрілкового. Оксана, мати іншої дівчинки з інвалідністю на ім’я Анна, також не має жодної інформації про свою доньку.   Марія Лебедєва підкреслила, що Росія фактично "присвоїла" людей з інвалідністю з цього закладу і свідомо перешкоджає їхньому поверненню.   Раніше повідомлялося, що до України повернули трьох дітей та хлопця , яких окупанти вивезли до РФ із Олешківського інтернату.    До України з окупованих територій повернули 15 дітей і підлітків  

Вдавав із себе туриста: у Молдові затримали співробітника ФСБ

18:01:54

  У Молдові правоохоронці затримали російського громадянина, підозрюваного у зборі розвідувальних даних про Придністров'я. За інформацією Служби безпеки та інформації країни, затриманий вважається співробітником ФСБ Росії. Про це у вівторок, 23 червня, повідомляє Європейська правда.   Затримання було проведене на підставі даних, отриманих Службою інформації та безпеки під керівництвом Прокуратури у боротьбі зі злочинністю та в особливо важливих справах (PCCOCS). Підозрюваного звинувачують у несанкціонованому зборі інформації про Придністров’я, зокрема про зону безпеки. У зв’язку з цим підозрюваного було поміщено під варту на 30 днів.   Згідно зі слідством, затриманий в’їхав до країни під прикриттям туристичної поїздки, заявляючи про бажання відвідати монастирі. Насправді ж його метою був візит до лівобережного регіону Дністра для збирання даних, які могли б бути використані на шкоду суверенітету, незалежності, територіальній цілісності, державній безпеці або обороноздатності Молдови.   У спецслужбі наголосили, що підозрювана особа вже раніше перебувала в країні - з вересня 2017 року до вересня 2019 року. У цей період вона здійснювала діяльність, спрямовану проти безпеки та незалежності Молдови. Тоді росіянин використовував дипломатичний паспорт, виданий Міністерством закордонних справ Росії, але не пройшов акредитацію в молдовському зовнішньополітичному відомстві, порушуючи положення Віденської конвенції.   Наразі триває кримінальне розслідування щодо його справи. У владі нагадали, що відповідно до закону діє принцип презумпції невинуватості.   Раніше повідомлялося, що угорська влада негласно вислала з країни співробітника російської розвідки, що кілька років активно діяв під дипломатичним прикриттям в установах, близьких до уряду Віктора Орбана.    Агент РФ шпигував на стратегічному заводі - СБУ