Фінляндія хоче запровадити туристичний податок
Уряд Фінляндії розглядає можливість запровадження туристичного податку за прикладом популярних напрямків, зокрема, Барселони та Венеції, де подібний збір уже існує.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Yle.
Цю пропозицію раніше озвучила голова Мінфіну Ріікка Пурра. За її словами, це нововведення "надасть муніципалітетам, які є популярними туристичними напрямками, можливість отримувати більший дохід від туризму".
Для муніципалітетів цей податок буде добровільним, і доходи від нього залишатимуться у їхньому розпорядженні.
Він також поширюватиметься як на внутрішніх, так і на іноземних туристів, які проживають у тимчасовому платному житлі.
Регіональна влада може встановити процентну ставку податку в діапазоні від 2 до 5 відсотків.
За підрахунками Мінфіну, податок потенційно може принести "мільйони євро податкових надходжень".
Нововведення може набути чинності у 2027 році, а це означає, що муніципалітети зможуть запровадити податок у 2028-му.
Останніми роками у Фінляндії спостерігається стійке зростання туризму: минулого року кількість ночівель у готелях досягла рекордного рівня – 7,2 мільйона.
Це зростання зумовлене, зокрема, збільшенням кількості відвідувачів зі Швеції, Німеччини та США.
Регіон Уусімаа, до якого входить Гельсінкі, а також фінська Лапландія, як правило, є найпопулярнішими напрямками для іноземних туристів.
Повідомляли, що в іспанській Каталонії подвоїли туристичний збір у межах боротьби з масовим туризмом.
Крім того, парламент Норвегії у червні минулого року схвалив запровадження податку на туризм, покликаного стримати наплив відвідувачів до країни та отримати додаткове фінансування для туристичної інфраструктури.





