В Польщі заявили, що не потребують посередників у відносинах з Україною
Речник польського уряду Адам Шлапка заявив, що Варшаві не потрібні посередники для врегулювання відносин з Україною на тлі останнього конфлікту.
Його слова цитує портал Onet, пише "Європейська правда".
На пресконференції у Шлапки запитали про заяву речниці Єврокомісії Паули Піньо, яка висловила готовність Брюсселя бути посередником у врегулюванні суперечки Варшави та Києва.
Речник польського уряду зазначив, що країна не потребує посередництва у відносинах з Україною, хоч цього разу ситуація "складніша".
"Я вважаю, що у відносинах Польщі з Україною нам не потрібне посередництво. Звичайно, ситуація складніша, ніж була раніше. Я вважаю, що в інтересах Польщі та України – деескалація цього конфлікту, адже нам разом є над чим працювати", – сказав Шлапка.
У цьому контексті він згадав про Конференцію з відновлення України (URC) у Гданську, яка, як підкреслив речник, може стати великою можливістю для Польщі, України та всієї Європи.
Повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський не поїде до польського Гданська на Конференцію з відновлення України, українську делегацію очолюватиме прем’єрка Юлія Свириденко.
В Міністерстві закордонних справ назвали виправданим рішення щодо того, щоб українську делегацію у Гданську очолювала прем'єр-міністерка Юлія Свириденко.
У Литві заявили, що президенту країни Гітанасу Науседі, ймовірно, ще раз доведеться спробувати організувати діалог між президентами Польщі та України, Каролем Навроцьким і Володимиром Зеленським.
Детальніше про останнє загострення польсько-українських відносин читайте у статті Війна не лише проти Зеленського: як Кароль Навроцький об'єднав Україну і що буде далі.




