Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Путін відреагував на удари ЗСУ по Криму

17:40:48

Російський диктатор Володимир Путін доручив своєму уряду та Міністерству оборони "вжити заходів, щоб звести до нуля наслідки атак ЗСУ" на інфраструктуру. Про це повідомляють росЗМІ у вівторок, 23 червня.   "Перш за все завдання усунення цих загроз лежить на плечах Міністерства оборони та інших силових відомств. Разом з тим і уряд Російської Федерації теж повинен вжити додаткових заходів, щоб мінімізувати, звести до нуля наслідки таких дій", - заявив правитель РФ на оперативній нараді з членами уряду.   За словами Путіна, "Україна намагається вплинути на туристичний сезон (у тимчасово окупованому Криму - ред.), створити проблеми із забезпеченням енергоресурсами".   Нагадаємо, міністр оборони України Михайло Федоров заявив, що в найближчий час тимчасово окупований Крим стане ізольованим через удари безпілотників .   Підрозділи Middle Strike Сил спеціальних операцій у взаємодії з підпільниками Руху опору ССО знищили залізничний міст через Північнокримський канал  у Криму, поблизу села Роздольне. Він був критично важливою ланкою залізничної гілки Керч - Джанкой. Саме через нього російське командування здійснювало основні перевезення важкої військової техніки, боєприпасів та живої сили на материкову частину півдня України.   На тлі триваючих українських ударів по нафтопереробних заводах у Росії та на окупованих територіях розгорається паливна криза . Без пального, світла та евакуація Артеку. Ситуація в Криму

На будівництві захисних споруд для Зміївської ТЕС розікрали понад 8 млн

17:14:59

Служба безпеки спільно з Національною поліцією заблокували схему привласнення бюджетних коштів, виділених на посилення інженерного захисту об’єктів енергетичної інфраструктури Харківщини. Про це повідомила пресслужба СБУ у вівторок, 23 червня.   Повідомлено про підозру двом посадовцям комерційних структур, які заволоділи державними коштами під час виконання робіт із будівництва системи захисту для Зміївської ТЕС.   Розслідування з'ясувало, що фігурантами виявилися 54-річний начальник дільниці одного з промислових підприємств енергетичного сектору, а також 60-річний директор приватної компанії-підрядника, яку залучили до реалізації проєкту.   У грудні 2024 року між теплоелектростанцією та підрядною організацією було укладено договір на виконання робіт для захисту ТЕС, загальна вартість яких становила понад 245 млн гривень.   За даними слідства, учасники оборудки внесли недостовірні відомості до технічної документації та організували використання бетонної суміші, яка не відповідала встановленим проєктним та технічним вимогам. Унаслідок таких дій державному бюджету було завдано збитків на суму 8,1 млн гривень.   Ініційована СБУ судова будівельно-технічна експертиза підтвердила факт протиправної діяльності та встановила розмір завданих державі збитків.   За результатами 11 обшуків за місцями проживання фігурантів та у приміщеннях підприємств правоохоронці вилучили фінансово-господарську документацію, технічні матеріали та інші докази злочину.   Обом фігурантам повідомлено про підозру. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.   Тривають слідчо-оперативні дії для притягнення до кримінальної відповідальності інших посадових осіб, причетних до оборудки.

"Непросте" розслідування про вибухи під Житомиром завершено - прокурор

17:06:30

  Правоохоронні органи завершили розслідування справи щодо вибухів на підприємстві в селі Березина, неподалік Житомира, де виготовляли вибухівку. Трагедія сталася 2 липня 2025 року, спричинивши загибель двох людей і поранення 76 осіб. Під час брифінгу перший заступник керівника Житомирської обласної прокуратури Олег Мостиховський повідомив журналістам про завершення розслідування та його ключові аспекти. Про це уівторок, 23 червня, повідомляє Укрінформ.   Як зазначив Мостиховський, досудове слідство виявилося складним через масштабність руйнувань в епіцентрі вибуху. На початкових етапах до фіксації доказів було залучено понад 90 слідчих і 40 прокурорів, які здійснили близько тисячі слідчих дій, включаючи 500 допитів, 30 обшуків і 185 оглядів місця події. Також було проведено понад 400 судових експертиз. Основною причиною тривалого розслідування стало очікування на результати експертних висновків. Справу супроводжують 125 томів матеріалів, а підозрюваними є п'ятеро осіб.   Кількість потерпілих у справі - 445 осіб. Унаслідок події загинули двоє людей, травмовано 76 осіб, а також зруйновано або пошкоджено понад 300 об'єктів. Сукупні збитки перевищують 358 мільйонів гривень. За словами прокурора, підозрювані не співпрацювали зі слідством і не відшкодовували завданих збитків.   Перший заступник начальника Головного управління Національної поліції в Житомирській області Олег Калюжний додав, що обстеження й розмінування території тривало майже два місяці. Спершу розглядалися різні версії інциденту: від терористичного акту й диверсії до ймовірного використання безпілотників чи інших літальних засобів ураження. З місця події було вилучено понад тисячу об’єктів, які підлягали експертизі.   Розслідування встановило, що на території колишньої ферми в селі Березина група осіб, включно з керівниками кількох підприємств, організувала незаконну діяльність зі зберігання та виготовлення вибухових речовин.   "Внаслідок того, що така діяльність була організована з порушенням нормативних документів щодо безпеки праці, товарного сусідства, пожежної безпеки, велике навантаження по електроенергії призвело до короткого замикання, що в подальшому спровокувало загоряння селітри, яка зберігалася на підприємстві, з подальшою детонацією вибухівки. Потужність вибуху була понад 5 тонн, внаслідок чого сталися такі важкі наслідки", - пояснив Мостиховський.   Нагадаємо, увечері 2 липня минулого року у селі Березина Житомирського району пролунали два потужні вибухи .  сталося два вибухи. Внаслідок цього загинули двоє людей, ще 83 - постраждали . Через пошкодження будівель, транспортних засобів та забруднення атмосферного повітря сума збитків складає понад 46 млн гривень.   Названо причину потужних вибухів під Житомиром

Суд заарештував квартиру та машиномісце Кулеби

16:47:11

Вищий антикорупційний суд наклав арешт на активи віцепрем'єр-міністра з відновлення Олексія Кулеби - квартиру та машино-місце. Про це повідомили агентству Інтерфакс-Україна у ВАКС у вівторок, 23 червня.   "Суд за клопотанням прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) наклав арешт на квартиру вартістю 4,4 млн гривень та машино-місце вартістю 520 тисяч гривень",- зазначили в суді.   Раніше в САП повідомляли, що прокурор звернувся до ВАКС з позовом про визнання необґрунтованими та стягнення в дохід держави активів на суму майже 5 млн гривень , набутих Кулебою через свою сестру.   Позов мотивовано тим, що у 2021 році, перебуваючи на посаді першого заступника голови Київської міськдержадміністрації, чиновник через рідну сестру уклав попередні договори купівлі-продажу квартири та машино-місця у Києві.   Аналіз офіційних доходів і витрат Кулеби та його родини установив, що вони не мали достатніх законних доходів для придбання цих активів.   Кулеба заявив, що йдеться про цивільний судовий процес щодо оцінки законності походження активів, а не про кримінальне провадження чи висунення обвинувачення.   Нагадаємо, Міністерство юстиції подало позов до Вищого антикорупційного суду щодо застосування санкції до колишнього прем'єр-міністра України Миколи Азарова та його сина Олексія Азарова. У дохід держави стягнули люксові авто екс-правоохоронця

Паливна криза дісталася головного нафтового регіону Росії

16:23:51

Паливна криза в Росії внаслідок ударів українських дронів по нафтовій інфраструктурі продовжує посилюватись. Обмеження на продаж бензину запровадили в головному нафтовидобувному регіоні країни, в якому видобувається 40% усієї російської нафти - Ханти-Мансійському автономномму окрузі (ХМАО). Про це пише The Moscow Times у вівторок, 23 червня. Зазначається, що заправки Газпромнефти почали відпускати не більше 40 літрів бензину та 80 літрів дизпалива "в одні руки". При цьому паливо можна заправити тільки в бак транспортного засобу та за передоплатою. Подібні обмеження, за словами співробітниці однієї АЗС, було запроваджено в ніч проти 23 червня.   "Хр*нь якась, гадаю я, як громадянин Російської Федерації. Ми нафтою залиті по вуха, свердловини зупиняють, подіти нафту нікуди, а бензину немає", - прокоментував ситуацію мешканець міста Райдужного у ХМАО. Такі ж обмеження запровадили у місті нафтовиків Стрежевому у сусідній Томській області. "Ці ліміти та обмеження більше спрямовані на те, щоб нас захистити від вивезення палива зі стрежевських заправок в інші регіони в бочках та інших великих ємностях", - пояснив голова міста Валерій Дениченко. Про ліміти на заправках Газпромнефти повідомили і водії з Тюмені, яка є нафтогазовою столицею Росії.   У Новосибірській області заявили, що на території регіону доведеться обмежити продаж палива через те, що ліміти на бензин та дизель запровадили у сусідніх регіонах.    Напередодні про обмеження на продаж палива на заправках повідомила влада шести російських регіонів: Омської, Іркутської, Саратовської, Воронезької, Тамбовської та Амурської областей. Загалом ліміти вже запроваджено більш ніж у 50 регіонах.

Через спеку у Франції зупинили АЕС, десятки людей потонули

15:56:07

  У Франції більшість департаментів станом на вівторок, 23 червня, перебувають у червоній зоні через надзвичайно високу температуру повітря. Внаслідок сильної спеки зареєстровано 40 випадків смерті від утоплень, температура в Парижі сягає 41 градуса, а на південному заході країни перегрів води в річці змусив зупинити роботу атомної електростанції. Про це повідомляють французькі ЗМІ.   Згідно зі словами глави уряду Себастьяна Лекорню, який виступив на міжвідомчій кризовій нараді, з 18 червня через утоплення загинули 40 осіб, серед яких переважає молодь. Хвиля спеки спричинила збільшення кількості нещасних випадків на водоймах, адже жителі Франції масово прагнуть освіжитися в воді.   Окрему турботу викликає ситуація в Парижі, де стовпчик термометра досяг неймовірних 41°C. Як одне з найбільш вразливих до спеки міст через густо забудовані квартали, французька столиця страждає від ефекту так званих міських островів тепла, які затримують і накопичують жар від каменю, бетону та асфальту.   Надзвичайно високими залишаються й нічні температури. Наприклад, у регіоні Іль-де-Франс вони можуть перевищувати 30°C навіть уночі, що створює додаткові ризики для здоров’я населення, особливо літніх людей, людей із хронічними хворобами та тих, хто живе в ізоляції.   Спека значно вплинула й на функціонування ключових об’єктів інфраструктури. У понеділок атомна електростанція Golfech, яка розташована між Тулузою та Аженом у департаменті Тарн і Гаронна, була зупинена через екологічні обмеження, викликані аномальним підвищенням температури води в річці Гаронна до 28°C.   Станом на 23 червня під загрозою через спекотну погоду перебувають 54 департаменти Франції. За даними метеорологічної служби Météo-France, у багатьох регіонах температура досягає або навіть перевищує 40°C, а подекуди наближається до 43°C.   Фахівці наголошують на винятковому характері цієї хвилі спеки через її інтенсивність, тривалість і широке охоплення території. Особливо небезпечними для здоров’я можуть бути тривалі періоди високих нічних температур.   У зв’язку з надзвичайною ситуацією багато навчальних закладів у країні тимчасово припиняють роботу, а деяким громадянам пропонуються спеціальні "кліматичні" відпустки.   Нагадаємо, Європа зіткнулася з однією з найпотужніших хвиль спеки цього року. Через екстремально високі температури влада низки країн запроваджує надзвичайні заходи : обмежує продаж та вживання алкоголю, скасовує спортивні й культурні події, а також готується до закриття шкіл.   У Франції запровадили "сухий закон" через спеку  

Кремль масово просуває пропаганду, маніпулюючи ШІ

15:36:14

  Кремль ініціював широкомасштабну кампанію зі створення безлічі сайтів із пропагандистським контентом, прагнучи маніпулювати результатами роботи штучного інтелекту та пошукових систем. За відсутності власного передового досвіду розробки світового рівня ШІ, російські структури зосередилися на техніці, добре освоєної ними раніше - поширенні дезінформації і пропаганди. ЦІього разу мета полягає у впливі на алгоритми великих мовних моделей та пошуковиків для просування кремлівських наративів. Про це у вівторок, 23 червня, повідомляє  The Moscow Times.   З документів Агентства соціального проєктування (АСП), що брало участь у низці пропагандистських операцій, з'ясувалося, що існує план створення мережі фейкових довідкових ресурсів, включаючи сайти, стилізовані під Вікіпедію, підроблені медіа та псевдоаналітичні центри. Ці ресурси призначені для подачі упередженої інформації, яка може бути використана як джерело контенту для автоматизованих систем ШІ та різних алгоритмів.   Згідно з розслідуванням Bloomberg, який вивчив 73 документи, що охоплюють період із травня 2023 року по квітень 2026 року, стало очевидним, що стратегія АСД змістилася від прямого впливу на громадську думку через соцмережі до впливу на канали інформації, якими оперують пошукові системи та великі мовні моделі. Серед виявлених проєктів є створення аналога Вікіпедії з метою поширення хибних даних про Вірменію та прем'єр-міністра Ніколя Пашиняна, маніпуляція ШІ-платформами за допомогою інтерпретативних матеріалів для Німеччини, а також підтримка публікацій екстремістських політиків у Франції.   Експерт Центру з вивчення Євразії при Атлантичній раді Катерина Сєдова пояснює, що підхід полягає в масовому завантаженні інтернет-простору матеріалами з перехресним цитуванням для інтеграції в пошукові механізми та популярні платформи чат-ботів. Таким чином, пропагандисти оминають традиційні фільтри перевірки достовірності.   Одним із прикладів є проєкт АСД щодо Вірменії, представлений 14 квітня 2026 року, за кілька місяців до запланованих парламентських виборів. У цій пропозиції описуються плани створення клону Вікіпедії з фіктивною інформацією про передбачувані злочини Пашиняна. Передбачається, що редактори відстежуватимуть найбільш відвідувані сторінки та вбудовуватимуть у них пропагандистські матеріали через посилання та тематичні блоки.   Bloomberg також виявив кілька сайтів - spyurk.cyou, sevan.info та khachkar.info, зареєстрованих у січні 2026 року на одній і тій же IP-адресі. Контент цих ресурсів включав змінені статті з російськомовної версії Вікіпедії про культурні та історичні аспекти Вірменії. Файли розкривають плани розміщення цих серверів у Туреччині, щоб приховати їхній зв'язок із Росією. Реєстраційні дані домену показали, що хостинг було надано компанією з Делавера з офісом у Туреччині.   Раніше з'ясувалося, що АСД також брала участь у передвиборчій кампанії в Угорщині, допомагаючи Віктору Орбану виграти вибори у квітні. Проте їхні зусилля не привели до очікуваних результатів ні в Угорщині, ні у випадку з вірменським проєктом.   Інший проєкт АСД націлений на Німеччину. Згідно з документом від 15 січня, у його рамках було створено близько 200 тисяч вебсторінок. Серед завдань проєкту є редагування ста статей щомісяця на основі вимог пошукових систем. Також планується щомісячне "навчання" шести платформ штучного інтелекту із використанням виправлених матеріалів. Німецьке Федеральне відомство із захисту конституції (BfV), яке виконує функції внутрішньої розвідки, заявило, що відомо про витік даних, що стався, але від додаткових коментарів утрималося.   В інших розкритих документах згадуються плани створення фіктивних аналітичних центрів, призначених для поширення контенту, вигідного Кремлю. На одному з таких ресурсів, Світовому центрі стратегічних досліджень, збираються переписані версії матеріалів з офіційних наукових та аналітичних видань. Наприклад, у статті про те, як "Європейські енергетичні держави віддаляються одна від одної в міру поглиблення промислової кризи", в узагальненій формі наводяться положення доповіді Французького інституту міжнародних відносин. Однак до цих даних додано висновок про серйозну економічну та політичну кризу в Європі, яка в оригінальному документі відсутня.   Згідно з витоком, однією з ключових фігур кампанії АСД є Софія Захарова, яка перебуває під санкціями ЄС. Вона очолює департамент в Управлінні президента РФ, що займається розвитком інформаційно-комунікаційних технологій та інфраструктури зв'язку. Традиційним куратором залишається перший заступник глави Адміністрації президента Сергій Кирієнко.   Зв'язок Кирієнка з АСП було розкрито Міністерством юстиції США у 2024 році. Тоді відомство заявило, що агентство причетне до організованої російською владою кампанії щодо здійснення недружнього впливу за кордоном. У документах, які опинилися у розпорядженні Bloomberg, Захарова пише в одному з чатів 24 липня 2024 року: "Ми все ще чекаємо на схвалення від СВК", маючи на увазі Сергія Владиленовича Кирієнка.   Нагадаємо, Головне управління розвідки Міністерства оборони опублікувало інформацію про десятьох російських публічних осіб , які підтримують збройну агресію Росії проти України та виправдовують російську окупацію українських територій.    Росіяни більше не вірять своїй владі - ЦПД

Привласненні майна на 300 млн: викрито схему за участю екстоппосадовця

15:26:08

Служба безпеки України, Державне бюро розслідувань та Офіс генерального прокурора задокументували нові злочини колишнього заступника секретаря РНБО України - Володимира Сівковича, який переховується за межами України. Про це повідомила пресслужба СБУ у вівторок, 23 червня.   За матеріалами справи, експосадовець причетний до привласнення недобудованого комплексу Республіканської клінічної лікарні та прилеглої земельної ділянки у 21,36 га на території Києва. Оціночна вартість цього об’єкта становить 300 млн гривень.   Як встановило розслідування, з метою заволодіння державною нерухомістю протягом 2006-2021 років Сівкович та його спільники розробили шахрайський план.   Схема полягала у створенні штучної заборгованості замовнику будівництва лікарні, а потім у використанні цих боргів для заволодіння цілим майновим комплексом під час процедури банкрутства.   Встановлено, що для реалізації плану Сівкович залучив службових осіб держпідприємства та підконтрольну йому організацію у Києві. Цей підрядник спочатку уклав угоду з держпідприємством-забудовником лікарні на коригування проєкту та завершення будівництва медкомплексу на суму в 30 млн гривень.   Але, як наголошують у відомстві, приватна компанія не виконала взяті на себе зобов’язання, чим "загнала" в борги перед кредиторами державного підрядника. Після цього фігуранти продали афілійованому відомому забудовнику корпоративні права на свою проєктну організацію разом із правом вимоги штучної заборгованості. У подальшому відбулося привласнення майнового комплексу лікарні в обмін на погашення цієї суми.   Наразі в суді розглядається справа щодо повернення довгобуду у власність держави.   На підставі зібраних доказів Сівковичу і двом його бізнес-партнерам, що перебувають за кордоном, повідомлено про підозру. Після проведення обшуків за місцями роботи і проживання фігурантів підозру отримав їхній спільник - юрист приватної компанії, що брала участь в оборудці на користь Сівковича.