Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Україна значно наростила експорт електроенергії

18:48:43

  У період з 15 по 21 червня імпорт електроенергії в Україну знизився на 23% порівняно з попереднім тижнем, склавши 77,4 тис. МВт*год. У той же час експорт показав значне зростання - у 2,5 разу, досягнувши 43,9 тис. МВт*год, що стало найбільшим тижневим показником з жовтня 2025 року. За даними аналітичного центру DIXI Group, посилання на інформацію Energy Map, сприятливі погодні умови - сонячна погода та комфортні температури - забезпечили підвищення генерації побутовими сонячними електростанціями. Це, у свою чергу, знизило навантаження на електромережу. Крім того, після завершення ремонту одного з енергоблоків атомної станції ситуація в енергосистемі покращилася.   Найбільшу частку в структурі імпорту за звітний період забезпечила Угорщина - 33,4 тис. МВт*год, або 43%. Словаччина поставила 18,6 тис. МВт*год (24%), Румунія - 16,8 тис. МВт*год (22%), Польща - 8 тис. МВт*год (10%), а Молдова - 0,6 тис. МВт*год (1%).   Загалом закупівлі електроенергії скоротилися за основними напрямками на 13-33% у порівнянні з попереднім тижнем. Єдиним виключенням стала Молдова, звідки обсяги імпорту збільшилися.   У структурі експорту домінувала Угорщина з часткою у 26 тис. МВт*год (59%), далі йдуть Молдова - 12 тис. МВт*год (27%), Румунія - 5,7 тис. МВт*год (13%) і Словаччина - 0,2 тис. МВт*год (1%). Найпомітніше зростання експорту зафіксували у напрямках до Словаччини, Молдови й Угорщини. Водночас постачання до Румунії зменшилися на 12%, а експорт до Польщі зовсім не здійснювався.   Попри збільшення експорту, Україна залишилася нетто-імпортером: за підсумками тижня обсяг імпорту перевищив експорт у 1,8 разу.   Раніше повідомлялося, що в травні 2026 року Україна скоротила імпорт електроенергії на 29% порівняно з квітнем - до 398 тис. МВт*год, що стало продовженням тенденції до зниження третій місяць поспіль. Водночас  експорт за цей період зріс у 2,8 разу та склав 94,1 тис. МВт*год.   Також повідомлялося, що Україна збільшила імпорт електроенергії після старту ремонтів на блоках АЕС .  

Видобуток нафти в Норвегії обігнав прогноз уряду

18:35:27

Сукупний видобуток нафти і газу в Норвегії - найбільшому європейському постачальнику енергоносіїв - у травні перевищив офіційний прогноз на 2,9%. Про це повідомив Норвезький офшорний директорат (NOD) у вівторок, 23 червня. Видобуток нафти знизився до 1,7 мільярда барелів на добу в травні з 1,8 мільярда роком раніше, тоді як уряд очікував показник в 1,6 мільярда барелів на добу. Виробництво газу в травні зросло до 303 мільйонів кубометрів на добу з 298,9 мільйона кубометрів роком раніше, не дотягнувши до прогнозу 0,3%, повідомив норвезький регулятор. Нагадаємо,  Кувейт почав нарощувати видобуток нафти і планує довести її до 2 млн барелів на добу протягом тижня. Як повідомлялося,  США зробили тимчасове виключення з санкцій щодо нафти з Ірану . Тепер її можна постачати та продавати на світовому ринку.

Активісти розшукали 46 дітей із 84 вивезених Росією з інтернату в Олешках

18:21:47

  Незалежна гуманітарна організація Фонд Еміль  встановила місцезнаходження майже пів сотні вихованців Олешківського будинку-інтернату, які були незаконно переміщені на тимчасово окуповані території (ТОТ) або в Російську Федерацію. Про це на пресконференції в Укрінформі  у вівторок, 23 червня,  повідомила гендиректорка фонду Маріам Ламберт.   Маріам Ламберт розповіла, що під час окупації в інтернаті Олешок залишалося 69 дітей. Організації вдалося знайти 46 із них.   Представниця фонду Марія Лебедєва зазначила, що до початку окупації у 2022 році в закладі перебувало 101 вихованця, з яких 13 були забрані батьками на початку воєнних дій. Четверо дітей померли, а решта 84 були примусово вивезені російськими військовими.   Згідно з даними фонду, із числа вивезених дітей за весь період вдалося повернути на підконтрольну Україні територію лише 13 осіб. Водночас надходила інформація, що двоє дітей померли вже після їхнього вивезення.   На сьогодні 69 вихованців продовжують перебувати в інтернатах на ТОТ або в РФ. Активісти виявили місце перебування 46 дітей: 15 з них зараз у дитячому будинку у Скадовську, який окупанти перейменували на "Альошкінський інтернат", називаючи його нібито "переміщеним закладом". Ще 27 дітей, із великою ймовірністю, перебувають в окупованому Стрілковому. Лебедєва уточнила, що про шістьох із них вдалося дізнатися точно. Троє вихованців перебувають у закладі у російській Пензі, яким керує сестра російської дитячої омбудсменки Марії Львової-Бєлової. Одна з вихованиць була передана до російської родини у Криму.   За інформацією фонду, евакуація дітей з Олешківського інтернату здійснювалася трьома етапами у жовтні та листопаді 2022 року. Згодом переміщення до Стрілкового мало місце вже у 2023 році.   Представники фонду наголосили на складності повернення цієї категорії переміщених осіб, адже російська сторона не йде на будь-яку співпрацю. Без її згоди процес видається майже неможливим.   Під час пресконференції представники родин деяких вихованців поділилися своїми болючими історіями. Наприклад, Анна Замишляєва розповіла про свого сина Антона, якого не бачила вже протягом чотирьох років. Хлопцю зараз 24 роки; він страждає від наслідків нейроінфекції, що спричиняє порушення психіки та рухових функцій, і потребує постійного медичного догляду. Мати хвилюється за його стан і місце перебування.   Бабуся Марини Браницької також втратила контакт зі своєю 22-річною онукою, яка через ДЦП опинилася серед переміщених до Стрілкового. Оксана, мати іншої дівчинки з інвалідністю на ім’я Анна, також не має жодної інформації про свою доньку.   Марія Лебедєва підкреслила, що Росія фактично "присвоїла" людей з інвалідністю з цього закладу і свідомо перешкоджає їхньому поверненню.   Раніше повідомлялося, що до України повернули трьох дітей та хлопця , яких окупанти вивезли до РФ із Олешківського інтернату.    До України з окупованих територій повернули 15 дітей і підлітків  

Вдавав із себе туриста: у Молдові затримали співробітника ФСБ

18:01:54

  У Молдові правоохоронці затримали російського громадянина, підозрюваного у зборі розвідувальних даних про Придністров'я. За інформацією Служби безпеки та інформації країни, затриманий вважається співробітником ФСБ Росії. Про це у вівторок, 23 червня, повідомляє Європейська правда.   Затримання було проведене на підставі даних, отриманих Службою інформації та безпеки під керівництвом Прокуратури у боротьбі зі злочинністю та в особливо важливих справах (PCCOCS). Підозрюваного звинувачують у несанкціонованому зборі інформації про Придністров’я, зокрема про зону безпеки. У зв’язку з цим підозрюваного було поміщено під варту на 30 днів.   Згідно зі слідством, затриманий в’їхав до країни під прикриттям туристичної поїздки, заявляючи про бажання відвідати монастирі. Насправді ж його метою був візит до лівобережного регіону Дністра для збирання даних, які могли б бути використані на шкоду суверенітету, незалежності, територіальній цілісності, державній безпеці або обороноздатності Молдови.   У спецслужбі наголосили, що підозрювана особа вже раніше перебувала в країні - з вересня 2017 року до вересня 2019 року. У цей період вона здійснювала діяльність, спрямовану проти безпеки та незалежності Молдови. Тоді росіянин використовував дипломатичний паспорт, виданий Міністерством закордонних справ Росії, але не пройшов акредитацію в молдовському зовнішньополітичному відомстві, порушуючи положення Віденської конвенції.   Наразі триває кримінальне розслідування щодо його справи. У владі нагадали, що відповідно до закону діє принцип презумпції невинуватості.   Раніше повідомлялося, що угорська влада негласно вислала з країни співробітника російської розвідки, що кілька років активно діяв під дипломатичним прикриттям в установах, близьких до уряду Віктора Орбана.    Агент РФ шпигував на стратегічному заводі - СБУ  

Путін відреагував на удари ЗСУ по Криму

17:40:48

Російський диктатор Володимир Путін доручив своєму уряду та Міністерству оборони "вжити заходів, щоб звести до нуля наслідки атак ЗСУ" на інфраструктуру. Про це повідомляють росЗМІ у вівторок, 23 червня.   "Перш за все завдання усунення цих загроз лежить на плечах Міністерства оборони та інших силових відомств. Разом з тим і уряд Російської Федерації теж повинен вжити додаткових заходів, щоб мінімізувати, звести до нуля наслідки таких дій", - заявив правитель РФ на оперативній нараді з членами уряду.   За словами Путіна, "Україна намагається вплинути на туристичний сезон (у тимчасово окупованому Криму - ред.), створити проблеми із забезпеченням енергоресурсами".   Нагадаємо, міністр оборони України Михайло Федоров заявив, що в найближчий час тимчасово окупований Крим стане ізольованим через удари безпілотників .   Підрозділи Middle Strike Сил спеціальних операцій у взаємодії з підпільниками Руху опору ССО знищили залізничний міст через Північнокримський канал  у Криму, поблизу села Роздольне. Він був критично важливою ланкою залізничної гілки Керч - Джанкой. Саме через нього російське командування здійснювало основні перевезення важкої військової техніки, боєприпасів та живої сили на материкову частину півдня України.   На тлі триваючих українських ударів по нафтопереробних заводах у Росії та на окупованих територіях розгорається паливна криза . Без пального, світла та евакуація Артеку. Ситуація в Криму

На будівництві захисних споруд для Зміївської ТЕС розікрали понад 8 млн

17:14:59

Служба безпеки спільно з Національною поліцією заблокували схему привласнення бюджетних коштів, виділених на посилення інженерного захисту об’єктів енергетичної інфраструктури Харківщини. Про це повідомила пресслужба СБУ у вівторок, 23 червня.   Повідомлено про підозру двом посадовцям комерційних структур, які заволоділи державними коштами під час виконання робіт із будівництва системи захисту для Зміївської ТЕС.   Розслідування з'ясувало, що фігурантами виявилися 54-річний начальник дільниці одного з промислових підприємств енергетичного сектору, а також 60-річний директор приватної компанії-підрядника, яку залучили до реалізації проєкту.   У грудні 2024 року між теплоелектростанцією та підрядною організацією було укладено договір на виконання робіт для захисту ТЕС, загальна вартість яких становила понад 245 млн гривень.   За даними слідства, учасники оборудки внесли недостовірні відомості до технічної документації та організували використання бетонної суміші, яка не відповідала встановленим проєктним та технічним вимогам. Унаслідок таких дій державному бюджету було завдано збитків на суму 8,1 млн гривень.   Ініційована СБУ судова будівельно-технічна експертиза підтвердила факт протиправної діяльності та встановила розмір завданих державі збитків.   За результатами 11 обшуків за місцями проживання фігурантів та у приміщеннях підприємств правоохоронці вилучили фінансово-господарську документацію, технічні матеріали та інші докази злочину.   Обом фігурантам повідомлено про підозру. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.   Тривають слідчо-оперативні дії для притягнення до кримінальної відповідальності інших посадових осіб, причетних до оборудки.

"Непросте" розслідування про вибухи під Житомиром завершено - прокурор

17:06:30

  Правоохоронні органи завершили розслідування справи щодо вибухів на підприємстві в селі Березина, неподалік Житомира, де виготовляли вибухівку. Трагедія сталася 2 липня 2025 року, спричинивши загибель двох людей і поранення 76 осіб. Під час брифінгу перший заступник керівника Житомирської обласної прокуратури Олег Мостиховський повідомив журналістам про завершення розслідування та його ключові аспекти. Про це уівторок, 23 червня, повідомляє Укрінформ.   Як зазначив Мостиховський, досудове слідство виявилося складним через масштабність руйнувань в епіцентрі вибуху. На початкових етапах до фіксації доказів було залучено понад 90 слідчих і 40 прокурорів, які здійснили близько тисячі слідчих дій, включаючи 500 допитів, 30 обшуків і 185 оглядів місця події. Також було проведено понад 400 судових експертиз. Основною причиною тривалого розслідування стало очікування на результати експертних висновків. Справу супроводжують 125 томів матеріалів, а підозрюваними є п'ятеро осіб.   Кількість потерпілих у справі - 445 осіб. Унаслідок події загинули двоє людей, травмовано 76 осіб, а також зруйновано або пошкоджено понад 300 об'єктів. Сукупні збитки перевищують 358 мільйонів гривень. За словами прокурора, підозрювані не співпрацювали зі слідством і не відшкодовували завданих збитків.   Перший заступник начальника Головного управління Національної поліції в Житомирській області Олег Калюжний додав, що обстеження й розмінування території тривало майже два місяці. Спершу розглядалися різні версії інциденту: від терористичного акту й диверсії до ймовірного використання безпілотників чи інших літальних засобів ураження. З місця події було вилучено понад тисячу об’єктів, які підлягали експертизі.   Розслідування встановило, що на території колишньої ферми в селі Березина група осіб, включно з керівниками кількох підприємств, організувала незаконну діяльність зі зберігання та виготовлення вибухових речовин.   "Внаслідок того, що така діяльність була організована з порушенням нормативних документів щодо безпеки праці, товарного сусідства, пожежної безпеки, велике навантаження по електроенергії призвело до короткого замикання, що в подальшому спровокувало загоряння селітри, яка зберігалася на підприємстві, з подальшою детонацією вибухівки. Потужність вибуху була понад 5 тонн, внаслідок чого сталися такі важкі наслідки", - пояснив Мостиховський.   Нагадаємо, увечері 2 липня минулого року у селі Березина Житомирського району пролунали два потужні вибухи .  сталося два вибухи. Внаслідок цього загинули двоє людей, ще 83 - постраждали . Через пошкодження будівель, транспортних засобів та забруднення атмосферного повітря сума збитків складає понад 46 млн гривень.   Названо причину потужних вибухів під Житомиром

Суд заарештував квартиру та машиномісце Кулеби

16:47:11

Вищий антикорупційний суд наклав арешт на активи віцепрем'єр-міністра з відновлення Олексія Кулеби - квартиру та машино-місце. Про це повідомили агентству Інтерфакс-Україна у ВАКС у вівторок, 23 червня.   "Суд за клопотанням прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) наклав арешт на квартиру вартістю 4,4 млн гривень та машино-місце вартістю 520 тисяч гривень",- зазначили в суді.   Раніше в САП повідомляли, що прокурор звернувся до ВАКС з позовом про визнання необґрунтованими та стягнення в дохід держави активів на суму майже 5 млн гривень , набутих Кулебою через свою сестру.   Позов мотивовано тим, що у 2021 році, перебуваючи на посаді першого заступника голови Київської міськдержадміністрації, чиновник через рідну сестру уклав попередні договори купівлі-продажу квартири та машино-місця у Києві.   Аналіз офіційних доходів і витрат Кулеби та його родини установив, що вони не мали достатніх законних доходів для придбання цих активів.   Кулеба заявив, що йдеться про цивільний судовий процес щодо оцінки законності походження активів, а не про кримінальне провадження чи висунення обвинувачення.   Нагадаємо, Міністерство юстиції подало позов до Вищого антикорупційного суду щодо застосування санкції до колишнього прем'єр-міністра України Миколи Азарова та його сина Олексія Азарова. У дохід держави стягнули люксові авто екс-правоохоронця

Паливна криза дісталася головного нафтового регіону Росії

16:23:51

Паливна криза в Росії внаслідок ударів українських дронів по нафтовій інфраструктурі продовжує посилюватись. Обмеження на продаж бензину запровадили в головному нафтовидобувному регіоні країни, в якому видобувається 40% усієї російської нафти - Ханти-Мансійському автономномму окрузі (ХМАО). Про це пише The Moscow Times у вівторок, 23 червня. Зазначається, що заправки Газпромнефти почали відпускати не більше 40 літрів бензину та 80 літрів дизпалива "в одні руки". При цьому паливо можна заправити тільки в бак транспортного засобу та за передоплатою. Подібні обмеження, за словами співробітниці однієї АЗС, було запроваджено в ніч проти 23 червня.   "Хр*нь якась, гадаю я, як громадянин Російської Федерації. Ми нафтою залиті по вуха, свердловини зупиняють, подіти нафту нікуди, а бензину немає", - прокоментував ситуацію мешканець міста Райдужного у ХМАО. Такі ж обмеження запровадили у місті нафтовиків Стрежевому у сусідній Томській області. "Ці ліміти та обмеження більше спрямовані на те, щоб нас захистити від вивезення палива зі стрежевських заправок в інші регіони в бочках та інших великих ємностях", - пояснив голова міста Валерій Дениченко. Про ліміти на заправках Газпромнефти повідомили і водії з Тюмені, яка є нафтогазовою столицею Росії.   У Новосибірській області заявили, що на території регіону доведеться обмежити продаж палива через те, що ліміти на бензин та дизель запровадили у сусідніх регіонах.    Напередодні про обмеження на продаж палива на заправках повідомила влада шести російських регіонів: Омської, Іркутської, Саратовської, Воронезької, Тамбовської та Амурської областей. Загалом ліміти вже запроваджено більш ніж у 50 регіонах.