Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Імпорт нафти до Китаю впав до десятирічного мінімуму

18:55:04

Найбільший у світі імпортер нафти - Китай - цього місяця закупить ще менше сировини, демонструючи винятково слабкий попит, який зберігається з початку війни на Близькому Сході. Про це  повідомляє Bloomberg у п'ятницю, 26 червня. За попередніми даними аналітичної компанії Kpler, морський імпорт нафти до Китаю в червні становитиме в середньому близько 6,4 млн барелів на добу. Це мінімум із жовтня 2016 року і приблизно на 8% менше, ніж у травні.    З початку війни в Ірані наприкінці лютого Китай скоротив закупівлі приблизно на 4 млн барелів на добу щодо звичайного рівня. Це несподіване зниження допомогло збалансувати світовий попит та пропозицію та утримати ціни нижче за 100 доларів за барель.   Тепер, коли перемир'я між США та Іраном дозволило частково відновити постачання через Ормузьку протоку, увага зміщується до того, коли попит Китаю на нафту може відновитися.   Китай компенсував колосальний шок пропозиції, обмежуючи експорт нафтопродуктів, знижуючи завантаження НПЗ та використовуючи комерційні запаси. Однак слабка економіка і перехід на електромобілі, що прискорюється, який, ймовірно, призведе до незворотної втрати попиту, скоротили потребу країни в нафті, і аналітики попереджають, що ця ситуація може зберігатися місяцями. Нагадаємо,  Сполучені Штати Америки стали найбільшим експортером нафти у світі , випередивши Саудівську Аравію та Росію. З ОПЕК готова вийти ще одна країна - ЗМІ

У Москві звели позицію С-400 поруч із фондом дочки Путіна

18:46:01

  У Москві неподалік інноваційного науково-технологічного центру (ІНТЦ) МДУ, який перебуває під кураторством фонду Иннопрактика на чолі з Катериною Тихоновою, молодшою ​​дочкою президента Росії, з'явилася позиція для зенітного ракетного комплексу С-400. Про це у п'ятницю, 26 червня, повідомляє   Радіо Свобода. Згідно з супутниковими знімками, на які посилається видання, новий майданчик підготували в середині травня лише за 300 метрів від офісу фонду. На цій території встановлені пускові установки С-300/С-400 і універсальна пересувна вишка 40В6МР, яка розширює можливості комплексу при виявленні та супроводі цілей, що низько летять.   Розмір і конфігурація нової позиції (близько 4,5 гектара) схожі на інші об'єкти ППО, раніше помічені в Москві, такі як майданчик у парку Москворецький в районі Кунцево. В офіційних планах ІНТЦ на місці цієї установки було позначено сквер.   Як зазначається, нова позиція С-400 також є найближчою до Кремля - відстань до нього не перевищує дев'яти кілометрів. Повідомляється, що ця установка стала частиною нового захисного кільця ППО навколо центру Москви. Якщо раніше у місті розміщувалися комплекси Панцир, створені для боротьби з безпілотниками, то тепер задіяні системи, здатні перехоплювати ракети всіх типів, включаючи балістичні.   Раніше системи С-400 розміщувалися на території колишніх дослідних полів Тимірязівської сільськогосподарської академії на півночі міста. Аналогічні позиції з'явилися між парками Сокільники та Лосиний острів, а також в Ізмайлівському лісопарку.   Москва наразі захищена трьома лініями ППО, що включають понад 100 пускових установок та близько 50 мобільних комплексів Панцир, зазначав командувач Сил безпілотних систем України Роберт Бровді. З кінця травня щонайменше чотири установки Панцир були розміщені на дахах високих будівель Москви, включаючи житлові будинки. Ще два комплекси встановили біля Московського нафтопереробного заводу в районі Капотня, який атакували українські безпілотники 16 і 18 червня.   Нагадаємо, після ефективної атаки українських БПЛА на Московський НПЗ у Капотні, військове командування РФ розпочало перекидання систем ППО для посилення захисту столиці. Системи евакуювали безпосередньо з лінії фронту в Україні, повідомив The Telegraph.    

Для українців за кордоном запустили цифрову платформу Додому

18:30:40

Цифрова платформа Додому для українців за кордоном, які розглядають повернення, запрацювала у тестовому режимі. Про це повідомила пресслужба Міністерства соціальної політики в п'ятницю, 26 червня.   Про запуск платформи на Конференції з питань відновлення України (URC 2026) у Гданську розповіла заступниця міністра соціальної політики Ілона Гавронська.   Ресурс допомагає українцям отримати інформацію про кроки, необхідні для підготовки до повернення, а також сформувати персональний план.   На платформі зібрано інформацію про сервіси, можливості працевлаштування, навчання та соціальну підтримку в Україні.   Окремий розділ - "візитівки" громад, готових приймати людей у процесі реінтеграції: з даними про місцеві послуги, інфраструктуру та контакти. Також представлено інформацію про Центри єдності та організації Мережі єдності за кордоном.

У Латвії засудили двох росйських шпигунів

18:18:45

  Суд у Латвії визнав двох осіб винними у шпигунстві на користь Російської Федерації та призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі. Про це у п'ятницю, 26 червня, повідомляє  Delfi.   Як зазначає видання, Ризький міський суд виніс рішення, згідно з яким таксист Сергій Сидоров і його колишня однокласниця Світлана Ніколаєва були визнані винними у зборі конфіденційної інформації, що не підлягає розголошенню, на користь РФ.   Світлана Ніколаєва отримала вирок у вигляді п’яти років позбавлення волі та двох років пробаційного нагляду. З урахуванням часу, який вона вже провела під вартою, їй залишилося відбути два роки і десять місяців у в’язниці.    Сергія Сидорова засудили до шести років ув’язнення і двох років пробаційного нагляду. Враховуючи термін, проведений під арештом, він має відбути ще три роки й десять місяців.   Як зауважується, обидва вироки можуть бути оскаржені у вищих судових інстанціях.   За матеріалами справи, Сидорова звинувачували у зверненні до одного з ув’язнених із проханням дізнатися імена осіб, обвинувачених у шпигунстві. Згодом йому передали особисту інформацію про трьох таких осіб.   Ніколаєва була залучена до справи після встановлення, що вона здійснювала поїздки до Росії не лише для допомоги своєму сину з оформленням документів, а й для отримання грошей від родички Сидорова з метою оплати послуг адвоката.   За словами обвинувачення, саме Ніколаєва передала Сидорову дані про ув’язнених, які він попередньо отримав. Як стверджує адвокат захисту, мати Сидорова самостійно звернулася до Ніколаєвої через те, що вони були однокласниками.   Раніше повідомлялося, що державна служба безпеки Латвії затримала громадян Естонії та України за підозрою у незаконному зборі інформації про об’єкти критичної інфраструктури на користь РФ   Довічне ув'язнення отримав "топщур" ФСБ, який шпигував у лавах СБУ

Незаконно ув'язнював полонених: підозру отримав ще один російський суддя

18:13:09

Задокументовано воєнні злочини ще одного судді Південного окружного військового суду РФ, причетного до засудження українських військовополонених до тюремного увсязнення за фейковими обвинуваченнями. Про це повідомила пресслужба СБУ в п'ятницю, 26 червня.   Його прізвище та ім'я наразі не розголошується у зв'язку із процесуальними обмеженнями.   Розслідування з'ясувало, що суддя незаконно призначив полоненому воїну Національної гвардії України 19 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Він влаштував показове "судилище" на підставі сфабрикованих обвинувачень, щоб відправити українського захисника до російської в’язниці.   Таким чином фігурант грубо порушив норми міжнародного права, відповідно до яких потерпілий є комбатантом збройного конфлікту. У разі потрапляння у полон така особа набуває статусу військовополоненого і не підлягає тюремному ув'язненню за участь у бойових діях.   На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили про підозру. Оскільки зловмисник перебуває на території Росії, тривають комплексні заходи, щоб знайти його і притягнути до відповідальності за злочини проти українців.  Нагадаємо, раніше в Україні винесли вирок судді Південного окружного військового суду РФ , який незаконно засудив українського військовополоненого. Шевченківський райсуд Києва визнав його винним у порушенні законів і звичаїв війни та призначив покарання у вигляді 10 років ув'язнення. Довічне ув'язнення отримав "топщур" ФСБ, який шпигував у лавах СБУ

Україна посилює ешеловану оборону на кордоні з Білоруссю

17:58:13

  Інженерні війська України безперервно розширюють багатоярусну оборону на північних кордонах, зокрема в регіонах, які межують із Білоруссю. Основна мета цих зусиль - недопущення раптових дій противника на ймовірних напрямах його наступу. Про це в коментарі Укрінформу повідомив речник командування Сил підтримки ЗСУ Максим Кравчук.     "Окремий напрям - нарощування ешелонованої оборони на півночі України, в тому числі на кордоні з Білоруссю. Роботи тривають безперервно, щоб не допустити раптових дій противника та створити надійну систему оборони як на прикордонні, так і в глибині території держави (підготовки до кругової оборони населених пунктів (вузлів оборони) на ймовірних напрямках наступу противника)", - сказав він.   Кравчук зауважив, що інженерні війська не обмежуються створенням окремих фортифікацій, а будують інтегровану багатошарову оборонну систему. Її елементи включають фортифікаційні споруди, протитанкові рови, "зуби дракона", мінно-вибухові і невибухові загородження, а також антидронові системи захисту логістичних шляхів.   За словами речника, змінюється і підхід до самого процесу фортифікації. Якщо раніше будували великогабаритні опорні пункти, то зараз перевага надається компактним позиціям на відділення. Такі позиції менш помітні, краще захищені від повітряної розвідки та атак дронів FPV і забезпечують виконання завдань у складі малих бойових груп.   Як зауважив Кравчук, ключова мета цієї оборонної системи - не просто зупинити противника, але й обмежити його маневреність, нав'язуючи невигідну стратегію. Це створює вигідні умови для застосування українських безпілотників та засобів вогневого ураження для ефективного знищення сил ворога.   Інженерні загородження вже фактично стали окремим елементом ураження. Ворогу доводиться затрачати час і ресурси для подолання цих перешкод, паралельно піддаючись обстрілам з боку українських військових. Особливо у сучасній війні, де навіть кілька хвилин затримки можуть бути вирішальними у забезпеченні успішної операції, підкреслив речник.   Кравчук також повідомив, що Сили оборони активно впроваджують інноваційні рішення - роботизовані системи та безпілотники - для дистанційного мінування й посилення загороджувальних ліній на максимально можливій відстані від передових позицій.   За його інформацією, лише інженерні боєприпаси, встановлені дистанційними засобами всіма підрозділами Сил оборони, щомісяця завдають противнику втрат у середньому до тисячі військовослужбовців.   Він додав, що станом на сьогодні Сили оборони вже побудували десятки тисяч кілометрів інженерних загороджень.   "Масштаби цієї роботи настільки великі, що окремі рубежі оборони видно навіть із космосу", - підсумував Кравчук.   Раніше повідомлялося, що  білоруська опозиція попередила Київ  30-сторінковою доповіддю з вісьмома ключовими чинниками, які свідчать про активізацію підготовки Білорусі до можливого військового конфлікту.   Нагадаємо, у Повітряних силах Збройних Сил України спростували інформацію, яка поширювалася в деяких соцмережах на підставі даних сервісу Flightradar24, про нібито перетин білоруським вантажним літаком ІЛ-62 кордонів між Білоруссю і Україною, а також Україною і Молдовою.   Лукашенко заявив про зустріч із представниками Зеленського

У Києві військовий помер через неналежну допомогу лікаря-хірурга

17:33:37

  Правоохоронці повідомили про підозру 56-річному лікарю-хірургу у неналежному виконанні професійних обов’язків, що спричинило смерть пацієнта. Про це повідомила у ГУ Нацполіції у місті Києві та Київській міській прокуратурі.   За даними слідства, до одного зі столичних медичних закладів звернувся 43-річний військовослужбовець із травмою грудної клітки. Лікар-хірург після огляду та проведення частини обстежень встановив діагноз: перелом ребра та рану ліктьового суглоба. Госпіталізації чоловік не потребував, на думку медика, тому пацієнту було призначено лише знеболювальну та протизапальну терапію з рекомендаціями продовження лікування за місцем проживання.   Як повідомили у прокуратурі, після завершення відпустки військовослужбовець повернувся до розташування своєї військової частини для подальшого проходження служби, проте вже за два дні його стан критично погіршився і він помер у місцевій лікарні.   Судово-медична експертиза встановила причину смерті - закрита травма грудної клітки із множинними переломами ребер, ушкодженням плеври та легені, що призвело до важких ускладнень та інтоксикації організму.   Слідство дійшло висновку, що пацієнт потребував додаткових обстежень на момент звернення до лікаря, але необхідний обсяг медичної допомоги наданий не був. Експерти стверджують, що своєчасне виявлення ушкоджень та адекватне лікування могли б запобігти летальному наслідку.   Слідчими Деснянського управління поліції за підтримки Деснянської окружної прокуратури лікарю-хірургу було вручено підозру за ч. 1 ст. 140 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за неналежне виконання професійних обов'язків медичним працівником через недбале ставлення до них, що призвело до тяжких наслідків для хворого.   Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі строком до двох років та позбавлення права обіймати певні посади строком до п’яти років.   Нагадаємо, на Золочівщині під час ендоскопічного обстеження помер чоловік . За версією поліції, лікар зробив йому анестезію, не звернувши увагу на захворювання пацієнта.    У Києві судитимуть лікарку через смерть 8-річної дитини

Ешелонована оборона та мінування: Україна зміцнює кордон із Білоруссю

17:25:33

Інженерні війська безперервно нарощують ешелоновану оборону на півночі України, в тому числі на кордоні з Білоруссю. Про це повідомив речник командування Сил підтримки ЗСУ Максим Кравчук, передає Укрінформ у п'ятницю, 26 червня.   "Окремий напрям - нарощування ешелонованої оборони на півночі України, в тому числі на кордоні з Білоруссю. Роботи тривають безперервно, щоб не допустити раптових дій противника та створити надійну систему оборони як на прикордонні, так і в глибині території держави (підготовки до кругової оборони населених пунктів (вузлів оборони) на ймовірних напрямках наступу противника - ред.)", - зазначив він. Інженерні війська нині будують не окремі фортифікації, а цілісну багатошарову систему оборони. Так, інженерне обладнання місцевості включає в себе фортифікаційні споруди, протитанкові рови, "зуби дракона", мінно-вибухові та невибухові загородження, антидроновий захист логістичних маршрутів. Кравчук підкреслив, що головне завдання всієї цієї системи - не просто зупинити противника, а позбавити його можливості швидко маневрувати, нав'язати невигідний сценарій дій і створити максимально сприятливі умови для роботи українських безпілотних систем та засобів вогневого ураження.   Речник командування Сил підтримки ЗСУ також повідомив, що водночас змінюються й самі підходи до інженерної підтримки: "Ми активно застосовуємо роботизовані комплекси та безпілотні системи, зокрема для дистанційного мінування й нарощування вибухових загороджень на максимальному віддаленні від наших позицій".   Тільки на інженерних боєприпасах, встановлених дистанційним мінуванням всіма інженерними підрозділами Сил оборони України, в середньому в місяць ворог втрачає до 1000 чоловік, уточнив Кравчук.   Станом на сьогодні Сили оборони вже побудували десятки тисяч кілометрів інженерних загороджень. "Масштаби цієї роботи настільки великі, що окремі рубежі оборони видно навіть із космосу", - підкреслив Кравчук. Нагадаємо, 19 червня президент Володимир Зеленський дав самопроголошеному президенту Білорусі тиждень на демонтаж ретрансляторів для дронів, розміщених на території країни. Згодом Зеленський повідомив, що з 22 червня ретранслятори на території Білорусі більше не працюють .

У Молдові викрили схему експорту в РФ комплектуючих для військових літаків

17:04:23

  Служба інформації та безпеки (СІБ) разом із Прокуратурою з боротьби зі злочинністю та в особливо важливих справах Молдови (PCCOCS) викрили та припинили схему незаконного експорту товарів подвійного призначення до Росії. Про це в п'ятницю, 26 червня,  повідомляє NewsMaker.   Згідно з інформацією відомств, продукція постачалася компаніям, пов’язаним із російським військово-промисловим комплексом, які перебувають під міжнародними санкціями. Наразі слідчі перевіряють поставки загальною вартістю понад 21 мільйон леїв (приблизно один мільйон євро).   За даними СІБ та PCCOCS, починаючи з 2022 року молдавська компанія, ймовірно, здійснювала експорт систем керування і вимірювання електричних сигналів від датчиків. Такі системи використовуються у двигунах навчально-бойових літаків Як-130 і винищувачів Су-27. Загальна сума цих поставок оцінюється в 21 мільйон леїв.   Правоохоронці встановили, що в митних деклараціях компанія вказувала фіктивну інформацію, заявляючи про експорт "обладнання для переробки відходів", щоб замаскувати справжнє призначення товарів. До того ж, фірма не мала відповідних дозволів на експорт продукції подвійного призначення.   За версією слідства, представники компанії створили російську фірму для приховування реального отримувача товарів. Через цю фірму продукцію переправляли далі організаціям, що входять до російського військово-промислового комплексу та перебувають під міжнародними санкціями.   У ході розслідування було встановлено, що компанія співпрацювала безпосередньо з кінцевим одержувачем у Росії, узгоджуючи технічну документацію, завдання та результати випробувань.   24 червня співробітники СІБ разом із прокурорами PCCOCS провели шість обшуків. У підсумку вони вилучили комплектуючі для систем керування і вимірювання, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, технічну документацію та контракти, які є ключовими доказами у справі.   Слідство зараз займається аналізом вилученої документації та техніки. Розслідування триває.   Раніше повдомлялося, що Росія обходить санкції Заходу та масово постачає авіаційні запчастини через треті країни.   Україна закликає ЄС посилити боротьбу з обходом санкцій через треті країни  

Росіяни знову атакували АЗС у Сумах: троє людей поранені

16:53:55

Три людини зазнали поранень через обстріли росіянами автозаправних станцій. Про це повідомив очільник Сумської обласної військової адміністрації Олег Григоров у Telegram у п'ятницю, 26 червня.   "Сьогодні росіяни знову атакували автозаправні станції на території обласного центру. Постраждали троє людей. Усім надається необхідна медична допомога", - написав він.   Григоров зазначив, що проведено позачергову детальну нараду з керівниками мереж АЗС, правоохоронцями, рятувальниками та відповідальними службами.   "Обговорили додаткові заходи безпеки на таких об'єктах, алгоритми дій персоналу під час повітряної тривоги та загрози атак БпЛА. Заходи захисту об'єктів паливної інфраструктури посилюватимуться", - наголосив він. Нагадаємо, у червні росіяни значно посилили удари саме по автозаправних станціях. Так, зранку 25 червня  війська РФ вдарили по АЗС у Сумах і Запоріжжі . РФ вдарила дроном по АЗС у Херсоні: є поранені