Морський імпорт нафти до Китаю впав до мінімуму з 2016 рокуІмпорт нафти до Китаю впав до десятирічного мінімуму
Морський імпорт нафти до Китаю в червні становитиме в середньому близько 6,4 млн барелів на добу.
Найбільший у світі імпортер нафти - Китай - цього місяця закупить ще менше сировини, демонструючи винятково слабкий попит, який зберігається з початку війни на Близькому Сході. Про це повідомляє Bloomberg у п'ятницю, 26 червня. За попередніми даними аналітичної компанії Kpler, морський імпорт нафти до Китаю в червні становитиме в середньому близько 6,4 млн барелів на добу. Це мінімум із жовтня 2016 року і приблизно на 8% менше, ніж у травні. З початку війни в Ірані наприкінці лютого Китай скоротив закупівлі приблизно на 4 млн барелів на добу щодо звичайного рівня. Це несподіване зниження допомогло збалансувати світовий попит та пропозицію та утримати ціни нижче за 100 доларів за барель. Тепер, коли перемир'я між США та Іраном дозволило частково відновити постачання через Ормузьку протоку, увага зміщується до того, коли попит Китаю на нафту може відновитися. Китай компенсував колосальний шок пропозиції, обмежуючи експорт нафтопродуктів, знижуючи завантаження НПЗ та використовуючи комерційні запаси. Однак слабка економіка і перехід на електромобілі, що прискорюється, який, ймовірно, призведе до незворотної втрати попиту, скоротили потребу країни в нафті, і аналітики попереджають, що ця ситуація може зберігатися місяцями. Нагадаємо, Сполучені Штати Америки стали найбільшим експортером нафти у світі, випередивши Саудівську Аравію та Росію. З ОПЕК готова вийти ще одна країна - ЗМІ
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp






