Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Україна посилює ешеловану оборону на кордоні з Білоруссю

17:58:13

  Інженерні війська України безперервно розширюють багатоярусну оборону на північних кордонах, зокрема в регіонах, які межують із Білоруссю. Основна мета цих зусиль - недопущення раптових дій противника на ймовірних напрямах його наступу. Про це в коментарі Укрінформу повідомив речник командування Сил підтримки ЗСУ Максим Кравчук.     "Окремий напрям - нарощування ешелонованої оборони на півночі України, в тому числі на кордоні з Білоруссю. Роботи тривають безперервно, щоб не допустити раптових дій противника та створити надійну систему оборони як на прикордонні, так і в глибині території держави (підготовки до кругової оборони населених пунктів (вузлів оборони) на ймовірних напрямках наступу противника)", - сказав він.   Кравчук зауважив, що інженерні війська не обмежуються створенням окремих фортифікацій, а будують інтегровану багатошарову оборонну систему. Її елементи включають фортифікаційні споруди, протитанкові рови, "зуби дракона", мінно-вибухові і невибухові загородження, а також антидронові системи захисту логістичних шляхів.   За словами речника, змінюється і підхід до самого процесу фортифікації. Якщо раніше будували великогабаритні опорні пункти, то зараз перевага надається компактним позиціям на відділення. Такі позиції менш помітні, краще захищені від повітряної розвідки та атак дронів FPV і забезпечують виконання завдань у складі малих бойових груп.   Як зауважив Кравчук, ключова мета цієї оборонної системи - не просто зупинити противника, але й обмежити його маневреність, нав'язуючи невигідну стратегію. Це створює вигідні умови для застосування українських безпілотників та засобів вогневого ураження для ефективного знищення сил ворога.   Інженерні загородження вже фактично стали окремим елементом ураження. Ворогу доводиться затрачати час і ресурси для подолання цих перешкод, паралельно піддаючись обстрілам з боку українських військових. Особливо у сучасній війні, де навіть кілька хвилин затримки можуть бути вирішальними у забезпеченні успішної операції, підкреслив речник.   Кравчук також повідомив, що Сили оборони активно впроваджують інноваційні рішення - роботизовані системи та безпілотники - для дистанційного мінування й посилення загороджувальних ліній на максимально можливій відстані від передових позицій.   За його інформацією, лише інженерні боєприпаси, встановлені дистанційними засобами всіма підрозділами Сил оборони, щомісяця завдають противнику втрат у середньому до тисячі військовослужбовців.   Він додав, що станом на сьогодні Сили оборони вже побудували десятки тисяч кілометрів інженерних загороджень.   "Масштаби цієї роботи настільки великі, що окремі рубежі оборони видно навіть із космосу", - підсумував Кравчук.   Раніше повідомлялося, що  білоруська опозиція попередила Київ  30-сторінковою доповіддю з вісьмома ключовими чинниками, які свідчать про активізацію підготовки Білорусі до можливого військового конфлікту.   Нагадаємо, у Повітряних силах Збройних Сил України спростували інформацію, яка поширювалася в деяких соцмережах на підставі даних сервісу Flightradar24, про нібито перетин білоруським вантажним літаком ІЛ-62 кордонів між Білоруссю і Україною, а також Україною і Молдовою.   Лукашенко заявив про зустріч із представниками Зеленського

У Києві військовий помер через неналежну допомогу лікаря-хірурга

17:33:37

  Правоохоронці повідомили про підозру 56-річному лікарю-хірургу у неналежному виконанні професійних обов’язків, що спричинило смерть пацієнта. Про це повідомила у ГУ Нацполіції у місті Києві та Київській міській прокуратурі.   За даними слідства, до одного зі столичних медичних закладів звернувся 43-річний військовослужбовець із травмою грудної клітки. Лікар-хірург після огляду та проведення частини обстежень встановив діагноз: перелом ребра та рану ліктьового суглоба. Госпіталізації чоловік не потребував, на думку медика, тому пацієнту було призначено лише знеболювальну та протизапальну терапію з рекомендаціями продовження лікування за місцем проживання.   Як повідомили у прокуратурі, після завершення відпустки військовослужбовець повернувся до розташування своєї військової частини для подальшого проходження служби, проте вже за два дні його стан критично погіршився і він помер у місцевій лікарні.   Судово-медична експертиза встановила причину смерті - закрита травма грудної клітки із множинними переломами ребер, ушкодженням плеври та легені, що призвело до важких ускладнень та інтоксикації організму.   Слідство дійшло висновку, що пацієнт потребував додаткових обстежень на момент звернення до лікаря, але необхідний обсяг медичної допомоги наданий не був. Експерти стверджують, що своєчасне виявлення ушкоджень та адекватне лікування могли б запобігти летальному наслідку.   Слідчими Деснянського управління поліції за підтримки Деснянської окружної прокуратури лікарю-хірургу було вручено підозру за ч. 1 ст. 140 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за неналежне виконання професійних обов'язків медичним працівником через недбале ставлення до них, що призвело до тяжких наслідків для хворого.   Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі строком до двох років та позбавлення права обіймати певні посади строком до п’яти років.   Нагадаємо, на Золочівщині під час ендоскопічного обстеження помер чоловік . За версією поліції, лікар зробив йому анестезію, не звернувши увагу на захворювання пацієнта.    У Києві судитимуть лікарку через смерть 8-річної дитини

Ешелонована оборона та мінування: Україна зміцнює кордон із Білоруссю

17:25:33

Інженерні війська безперервно нарощують ешелоновану оборону на півночі України, в тому числі на кордоні з Білоруссю. Про це повідомив речник командування Сил підтримки ЗСУ Максим Кравчук, передає Укрінформ у п'ятницю, 26 червня.   "Окремий напрям - нарощування ешелонованої оборони на півночі України, в тому числі на кордоні з Білоруссю. Роботи тривають безперервно, щоб не допустити раптових дій противника та створити надійну систему оборони як на прикордонні, так і в глибині території держави (підготовки до кругової оборони населених пунктів (вузлів оборони) на ймовірних напрямках наступу противника - ред.)", - зазначив він. Інженерні війська нині будують не окремі фортифікації, а цілісну багатошарову систему оборони. Так, інженерне обладнання місцевості включає в себе фортифікаційні споруди, протитанкові рови, "зуби дракона", мінно-вибухові та невибухові загородження, антидроновий захист логістичних маршрутів. Кравчук підкреслив, що головне завдання всієї цієї системи - не просто зупинити противника, а позбавити його можливості швидко маневрувати, нав'язати невигідний сценарій дій і створити максимально сприятливі умови для роботи українських безпілотних систем та засобів вогневого ураження.   Речник командування Сил підтримки ЗСУ також повідомив, що водночас змінюються й самі підходи до інженерної підтримки: "Ми активно застосовуємо роботизовані комплекси та безпілотні системи, зокрема для дистанційного мінування й нарощування вибухових загороджень на максимальному віддаленні від наших позицій".   Тільки на інженерних боєприпасах, встановлених дистанційним мінуванням всіма інженерними підрозділами Сил оборони України, в середньому в місяць ворог втрачає до 1000 чоловік, уточнив Кравчук.   Станом на сьогодні Сили оборони вже побудували десятки тисяч кілометрів інженерних загороджень. "Масштаби цієї роботи настільки великі, що окремі рубежі оборони видно навіть із космосу", - підкреслив Кравчук. Нагадаємо, 19 червня президент Володимир Зеленський дав самопроголошеному президенту Білорусі тиждень на демонтаж ретрансляторів для дронів, розміщених на території країни. Згодом Зеленський повідомив, що з 22 червня ретранслятори на території Білорусі більше не працюють .

У Молдові викрили схему експорту в РФ комплектуючих для військових літаків

17:04:23

  Служба інформації та безпеки (СІБ) разом із Прокуратурою з боротьби зі злочинністю та в особливо важливих справах Молдови (PCCOCS) викрили та припинили схему незаконного експорту товарів подвійного призначення до Росії. Про це в п'ятницю, 26 червня,  повідомляє NewsMaker.   Згідно з інформацією відомств, продукція постачалася компаніям, пов’язаним із російським військово-промисловим комплексом, які перебувають під міжнародними санкціями. Наразі слідчі перевіряють поставки загальною вартістю понад 21 мільйон леїв (приблизно один мільйон євро).   За даними СІБ та PCCOCS, починаючи з 2022 року молдавська компанія, ймовірно, здійснювала експорт систем керування і вимірювання електричних сигналів від датчиків. Такі системи використовуються у двигунах навчально-бойових літаків Як-130 і винищувачів Су-27. Загальна сума цих поставок оцінюється в 21 мільйон леїв.   Правоохоронці встановили, що в митних деклараціях компанія вказувала фіктивну інформацію, заявляючи про експорт "обладнання для переробки відходів", щоб замаскувати справжнє призначення товарів. До того ж, фірма не мала відповідних дозволів на експорт продукції подвійного призначення.   За версією слідства, представники компанії створили російську фірму для приховування реального отримувача товарів. Через цю фірму продукцію переправляли далі організаціям, що входять до російського військово-промислового комплексу та перебувають під міжнародними санкціями.   У ході розслідування було встановлено, що компанія співпрацювала безпосередньо з кінцевим одержувачем у Росії, узгоджуючи технічну документацію, завдання та результати випробувань.   24 червня співробітники СІБ разом із прокурорами PCCOCS провели шість обшуків. У підсумку вони вилучили комплектуючі для систем керування і вимірювання, комп’ютерну техніку, мобільні телефони, технічну документацію та контракти, які є ключовими доказами у справі.   Слідство зараз займається аналізом вилученої документації та техніки. Розслідування триває.   Раніше повдомлялося, що Росія обходить санкції Заходу та масово постачає авіаційні запчастини через треті країни.   Україна закликає ЄС посилити боротьбу з обходом санкцій через треті країни  

Росіяни знову атакували АЗС у Сумах: троє людей поранені

16:53:55

Три людини зазнали поранень через обстріли росіянами автозаправних станцій. Про це повідомив очільник Сумської обласної військової адміністрації Олег Григоров у Telegram у п'ятницю, 26 червня.   "Сьогодні росіяни знову атакували автозаправні станції на території обласного центру. Постраждали троє людей. Усім надається необхідна медична допомога", - написав він.   Григоров зазначив, що проведено позачергову детальну нараду з керівниками мереж АЗС, правоохоронцями, рятувальниками та відповідальними службами.   "Обговорили додаткові заходи безпеки на таких об'єктах, алгоритми дій персоналу під час повітряної тривоги та загрози атак БпЛА. Заходи захисту об'єктів паливної інфраструктури посилюватимуться", - наголосив він. Нагадаємо, у червні росіяни значно посилили удари саме по автозаправних станціях. Так, зранку 25 червня  війська РФ вдарили по АЗС у Сумах і Запоріжжі . РФ вдарила дроном по АЗС у Херсоні: є поранені

Справу комбата через загибель 19 людей під час шикування передали до суду

16:24:43

До суду направили обвинувальний акт відносно командира батальйону безпілотних систем, якому інкримінують недбале ставлення до військової служби в умовах воєнного стану, що спричинило загибель 19 військовослужбовців під час урочистого шикування. Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора в п'ятницю, 26 червня. Встановлено, що командир батальйону організував урочисті заходи з нагоди річниці створення батальйону та нагородження особового складу всупереч чинним наказам військового командування, які прямо забороняли шикування та масове скупчення особового складу поза укриттями. Навіть після оголошення повітряної тривоги та ракетної небезпеки захід не було припинено, а військовослужбовців не розосередили. Крім того, напередодні у службових чатах поширили інформацію про місце, час проведення заходу, кількість учасників і геолокацію. За даними слідства, ці дані стали відомі РФ та були використані для уточнення цілі ракетного удару.

Главу Держгеокадастру Буковини викрили на незаконному збагаченні на 32 млн

16:06:52

  Керівник Держгеокадастру Чернівецької області оформив маєток із басейном, готельні будиночки та земельні ділянки на курорті на колишню дружину та батьків. Загальна вартість цього майна оцінюється у 32 мільйони гривень, тоді як офіційні доходи чиновника і його близьких за останні п’ять років не перевищили 6,5 мільйонів гривень. Начальнику Держгеокадастру повідомили про підозру в незаконному збагаченні. Про це  поінформували у Державному бюро розслідувань у п’ятницю, 26 червня. ️     Правоохоронці не називають імені підозрюваного, проте відомо, що цю структуру наразі очолюєє Сергій Савчук.   Слідство з’ясувало, що в період із 2021 року посадовець та його рідні придбали активи загальною вартістю понад 38 млн грн, законність походження яких ставиться під сумнів. Серед придбаного майна числяться чотири земельні ділянки на території курорту в селі Мигове - близько 5,6 млн грн; два котеджі в готельному комплексі того ж села - приблизно 7,5 млн грн; двоповерховий будинок із басейном площею майже 300 м² у передмісті Чернівців - ринкова вартість близько 25 млн грн.     Згідно з інформацією прокуратури Чернівецької області, частина нерухомості записана на колишню дружину посадовця Віталіну Савчук, з якою він формально розлучений понад 10 років. Утім, подружжя продовжує спільно проживати та користуватися цим майном. Чотири земельні ділянки у 2024 році були оформлені на матір Сергія Савчука.   Наразі триває досудове розслідування. Слідчі встановлюють джерела фінансів, використаних на придбання майна, та перевіряють іншу можливу нерухомість, яка може належати чиновнику. Сергія Савчука підозрюють у незаконному збагаченні відповідно до частини третьої статті 368-5 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 10 років із забороною займати певні посади або вести певну діяльність до трьох років. Судом обрано запобіжний захід у вигляді застави на суму 2,6 млн грн.   Раніше повідомлялося, що перед судом постане столична суддя, котру обвинувачують у незаконному збагаченні та декларуванні недостовірної інформації.   На Київщині викрили земельну аферу на 31 мільйон гривень  

Угорщина знову блокує відкриття переговорних кластерів для України

15:36:58

  Під час засідання робочої групи Ради ЄС Угорщина перешкодила затвердженню результатів скринінгу кластерів 2-6 для України та Молдови. Це фактично зупинило подальші дії щодо відкриття переговорів по цих напрямках. Про це в п'ятницю, 26 червня, повідомила Європейська правда.   Згідно з даними ЄП, угорська сторона висловила незгоду зі швидким просуванням процесу. Під час засідання робочої групи COELA нею було озвучено їхню попередню позицію щодо передчасності відкриття інших переговорних кластерів для України.   Джерело видання зазначило, що Угорщина знову підтвердила свою позицію і заблокувала затвердження результатів скринінгу. Це, у свою чергу, унеможливило наступний етап - направлення Україні офіційного запрошення подати свої переговорні позиції щодо зазначених кластерів.   Подібна ситуація склалася і щодо Молдови, де аналогічні процедури також залишаються заблокованими.   Нагадаємо, 23 червня Угорщина виступила проти надсилання листа до Європейської ради та Європейської комісії від імені 27 членів блоку. У листі викладено спільну позицію країн ЄС щодо відкриття переговорних глав для України та Молдови.   Раніше президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн натякнула, що після відкриття першого кластера Україна і Молдова вже розділені у процесі вступу до ЄС .   Президент Володимир Зеленський своєю чергою висловлював сподівання, що у найближчі тижні в рамках переговорного процесу про вступ України до ЄС буде відкрито решту п'ять кластерів .

У Львові штрафують перевізників без кондиціонерів

15:19:18

  У Львові перевіряють роботу систем кондиціювання у громадському транспорті. За результатами нещодавньої інспекції виявлено несправність охолоджувальних систем у шести автобусах та двох тролейбусах. Відповідно, перевізників притягнули до адміністративної відповідальності. Про це у п'ятницю, 26 червня, повідомляє Львівська міська рада.   Зазначається, що протягом останніх двох тижнів зафіксовано 28 випадків проблем із кондиціонерами у транспортних засобах. Нещодавній контроль виявив порушення у шести автобусах та в двох тролейбусах. Перевізники отримали штраф у розмірі 1700 гривень за кожну несправність. Найбільше проблем зафіксовано в ТзОВ "Фіакр-Львів" (4 випадки) та ПАТ "Львівське АТП-14630" (2 випадки). Щодо електротранспорту, згідно з договором із ЛКП "Львівелектротранс", штрафи не передбачено. За порушення відповідальність несуть керівники депо та підприємства.   На сьогодні у Львові охолоджувальні системи обладнані приблизно в 180 автобусах із 500 та в понад 60 одиницях електротранспорту. Водночас понад 30 маршрутів не мають кондиціонерів взагалі. Щоб пасажири могли заздалегідь планувати комфортність поїздок, на транспортних засобах розміщують спеціальні наліпки, які інформують про відсутність системи охолодження.   У міськраді наголосили, що контроль за роботою транспорту здійснюється протягом всього року, але влітку акцент робиться на перевірці кондиціонерів. Наразі перевірено майже 80% автобусів із встановленими охолоджуючими системами. Крім того, понад 60 із 134 трамваїв і тролейбусів Львова мають працюючі кондиціонери.   Нагадаємо, на дорогах України через підвищення температури повітря на дорогах державного значення запроваджуються сезонні обмеження руху для великовагового транспорту.   У Львові підвищили ціни на проїзд