Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Командира полку Скеля відсторонили від посади

20:52:40

Командира 425-го окремого штурмового полку Скеля підполковника Юрія Гаркавого 24 червня відсторонили від виконання обовʼязків на час перевірки. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ у коментарі Українській правді в четвер, 25 червня.   У Генштабі зазначили, що щодо 425-го окремого штурмового полку Скеля тривають ретельні перевірки.   "У підрозділі працюють представники правоохоронних органів, яким з боку Збройних сил України надається максимальне сприяння. Зокрема, Державне бюро розслідувань проводить досудове розслідування за фактами можливих неправомірних дій стосовно військовослужбовців полку", - розповіли військові. Також у військовій частині вже працює комплексна комісія на чолі з одним із заступників начальника Генштабу.   "Із 24 червня, на час проведення перевірок і розслідувань, командира полку було відсторонено від виконання обов'язків. Якщо підтвердяться факти кримінальних правопорушень, згадані в публікаціях, винні обов'язково будуть притягнуті до відповідальності згідно із законом. Також, у разі підтвердження випадків перевищення повноважень посадовими особами та порушення прав військовослужбовців, вищим командуванням будуть ухвалені відповідні організаційні й кадрові рішення", - заявили у відомстві.   У Генштабі додали, що підрозділ та командування всіх рівнів "сприяють проведенню всебічного розслідування та взаємодіють із правоохоронними органами, Офісом військового омбудсмана, представниками медіа".   Нагадаємо, 23 червня видання Бабеля опублікувало матеріал з даними про загибель військових з кінця осені 2025 року до весни 2026-го. Журналісти заявили про щонайменше 26 смертей серед новобранців 425-го ОШП Скеля, не пов’язаних із бойовими діями .    425-й ОШП Скеля повідомив, що частина описаних в статті проблем була виправлена ще кілька місяців тому. Також в полку заявили, що готові до перевірки всіх порушених у публікації питань.   24 червня ДБР розпочало досудове розслідування за фактами, оприлюдненими у медіа щодо можливих порушень прав та доведення військових до самогубства у полку Скеля.   Того самого дня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що перевіряє можливі катування військовослужбовців у 425-му ОШП Скеля .

Франція затримала черговий танкер "тіньового флоту" Росії

20:41:24

Президент Франції Еммануель Макрон заявив про затримання четвертого з початку року танкера зі складу російського "тіньового флоту". Про це політик написав у соцмережі Х у четвер, 25 червня.   "Національний флот у вівторок висадився на танкер Deliver, коли він проходив транзитом біля узбережжя Сицилії в порушення морського права", - повідомив Макрон.   Французький президент опублікував відеозапис операції, де військові піднімаються на борт судна і проводять огляд. Макрон наголосив, що нова операція демонструє жорстку позицію Європи.    "Ми не дозволимо цьому флоту обходити санкції та фінансувати військові зусилля Росії", - заявив французький лідер.   За даними Головного управління розвідки України, Deliver ходить під прапором Камеруну та бере участь у експорті російської нафти з 2024 року. Судно переважно працювало через порти Балтійського та Чорного морів. Deliver перебуває під санкціями Євросоюзу за перевезення російської нафти.   Це черговий арешт корабля, пов'язаного із Росією, французькими військовими. Танкер Tagor був затриманий ВМС Франції 31 травня в Атлантичному океані. Судно знаходилося під санкціями Євросоюзу і вийшло з Росії. За словами Макрона, танкер використовувався для фінансування війни проти України.    Нагадаємо, з початку року Франція також затримала ще два танкери: у січні 2026 року був затриманий танкер Grinch, а у березні 2026 року - танкер Deyna . Пізніше ці два танкери було звільнено.

Викрито чотирьох агентів Росії, які займалися підпалами

20:35:40

Служба безпеки, Національна поліція та прокуратура викрили ще чотирьох поплічників ФСБ Росії, які виконували замовні підпали у Кіровоградській та Одеській областях. Про це повідомила пресслужба СБУ у четвер, 25 червня.   Розслідування з'ясувало, що завдання російської спецслужби виконували завербовані ворогом місцеві жителі, які шукали "легкі заробітки" у Тelegram-каналах. В обмін на обіцянки "швидких" підробітків фігуранти погодилися підпалювати авто Сил оборони за допомогою легкозаймистих сумішей.   Так, на Кіровоградщині "по гарячих слідах" викрито злочинну групу, яка на замовлення ФСБ підпалила два пікапи ЗСУ, що проходили техобслуговування після виконання завдань на фронті.   Завдання ворога виконували троє безробітних з Олександрійської громади. Після підпалу машин вони мали виготовити саморобну бомбу, щоб закласти її під залізничні колії для підриву електропоїзда.   В Одеській області затримано мобілізованого, який самовільно залишив військову частину, а згодом почав виконувати замовні підпали. Задокументовано, як він намагався знищити вогнем службовий мультівен українських воїнів на території Дачненської громади та зафіксував загоряння на телефонну камеру для звіту РФ.   Перед цим зловмисник провів дорозвідку навколо військового транспорту, сфотографував його та погодив підпал з куратором від ФСБ.   Наразі затриманим повідомлено про підозру. Зловмисникам загрожує до 10 років тюрми.