Кос назвала трьох найреальніших кандидатів на вступ до ЄС і пов’язала це з Україною
Єврокомісарка Марта Кос переконана, що розширення ЄС відбудеться за час її мандату у ЄС, але кількість нових членів ще не визначена.
Про це вона заявила під час дискусії на конференції URC 2026 у Гданську, повідомляє кореспондент "Європейської правди"
За словами Кос, вона може з певністю говорити про вступ Чорногорії у період, коли вона опікується розширенням; цей період завершиться у 2029 році.
"Я можу сказати, що Чорногорія буд наступним членом під час мого мандату. І якщо Ісландія повернеться (до питання вступу -ЄП) та громадяни підтримають це (на референдумі) у серпні – то я також буду рада", – заявила вона.
Також єврокомісарка відзначила стрімкий прогрес Албанії.
"Албанія зараз починає закривати переговорні глави. Отже, рух у процесі розширення зараз більший ніж у останні 15 років", – зазначила вона.
Утім, Марта Кос закликала не забувати, чому почалося прискорення всіх вступних переговорів. "Нам треба визнавати, що цей процес прискорила саме війна в Україні", – наголосила вона.
Раніше Марта Кос розповіла, які шляхи вступу України зараз обговорюються в ЄС.
Раніше у Гданську єврокомісарка пояснила, чому Україна має стати членом ЄС і чого бракує в переговорах.
Між тим, опитування показали, що більшість поляків виступають проти вступу України в ЄС.








