Швеція виділяє близько 1,5 мільярда крон на зміцнення енергетики України
Прапори Швеції і Фінляндії, ілюстративне фотоУряд Швеції затвердив новий пакет допомоги Україні обсягом близько 1,5 мільярда шведських крон для підтримки енергетичного сектору у 2026 році.
Про це ідеться на урядовому сайті.
Ці кошти спрямовані на ремонти, встановлення нових потужностей генерації, закупівлі матеріалів і підвищення ядерної безпеки нашої держави.
Новий пакет підтримки розподілять так:
- 1,37 мільярда крон надійде до Фонду підтримки енергетики України через Шведське агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку (Sida). Ці гроші спрямують на термінові потреби, зокрема ремонти та встановлення нового енергообладнання;
- 100 мільйонів крон отримає Шведське агентство з питань цивільного захисту та стійкості (MCF). Воно забезпечить персонал, транспорт, а також закупівлю та доставку необхідних матеріалів на запит України, включно з генераторами та акумуляторами;
- 20 мільйонів крон виділять для Міжнародного агентства з атомної енергії, щоб посилити рівень безпеки та захисту на українських атомних електростанціях.
Україна отримала 375 млн євро на відновлення енергетичної інфраструктури за підсумками енергетичного “Рамштайну” у польському Ґданську.
Також у межах конференції з відновлення наша держава підпише ще майже три десятки угод із партнерами на загальну суму понад мільярд євро.









