Ризики відключень зростають через можливі обстріли та спекуЙде аномальна спека: чи будуть відключення світла
В Укренерго вже попередили про ризики відключень влітку, але зазначають, що ситуація краща ніж минулого року.
В Україні найближчими днями очікується аномальна спека, яка разом із наслідками російських обстрілів інфраструктури створює серйозний дефіцит потужностей в енергосистемі. Через це Укренерго попереджає про можливі відключення світла, коли вони можуть статися – далі у сюжеті.
Прогріється до +40
За даними Укргідрометцентру, після помірної погоди наприкінці тижня в Україні розпочнеться кардинальна зміна синоптичних процесів. Через переміщення європейського антициклону очікується різке підвищення температури, а в деяких регіонах стовпчики термометрів сягатимуть відміток понад +35°C (є дані і про всі +40).
Першими екстремально високі температури відчують західні області, далі аномальна спека пошириться на північні та центральні регіони України.
Як очікується, спека протримається як мінімум до кінця наступного тижня.
Можливі графіки відключень
Ситуацію ускладнюють цілеспрямовані удари ворога по об'єктах генерації та планові ремонти блоків атомних електростанцій. Про це в інтерв'ю РБК-Україна голова правління Укренерго Віталій Зайченко.
За його словами, великі об’єкти генерації залишаються ціллями для атак противника, більше того цього тижня вже були зафіксовані удари по енергетичній інфраструктурі.
"Велику генерацію ворог знає, навіть цього тижня вже були влучання по ній. Якщо будуть масовані атаки по генерації, потрібно буде балансувати енергосистему. Це можливо за рахунок обмежень та відключень", - зазначив голова Укренерго.
Інша причина, через яку можуть ввести графіки відключення світла, - це спека. За словами Зайченка, при температурі понад 30°C можливі обмеження споживання електроенергії.
Він зазначає, що у пікові години споживання (ранкові та вечірні години) енергосистему доводиться балансувати, тому можливе застосування графіків погодинних відключень тривалістю від 2 до 5 годин, а в разі нових масованих атак обмеження можуть бути довшими.
За словами глави Укренерго, в атомній генерації триває планова ремонтна кампанія. Зараз ми перебуваємо в одній із низьких точок генерації на АЕС, мінімум очікується за кілька тижнів – у другій половині липня та на початку серпня. В цей же період можливий пік літнього споживання через збільшення температури повітря і тому найімовірніше у цей період будуть відключати електроенергію для споживачів.
Оптимістичний пункт
Водночас, цього літа ситуація в енергосистемі є значно кращою, ніж у попередні роки, завдяки:
- зростанню частки розподіленої генерації;
- будівництву нових електростанцій із підвищеним рівнем захисту;
- посиленню захисту підстанцій;
- більшій стійкості енергосистеми.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp





