У президента Угорщини застерегли від "свавілля" після запуску урядом процедури для його усунення
На тлі запуску новою владою Угорщини процедури для усунення з посади президента Тамаша Шуйока, його адміністрація підкреслила необхідність поваги до верховенства права. Прем’єр-міністр Петер Мадяр запропонував припинити повноваження Шуйока через поправки до конституції, оскільки той відмовився добровільно йти у відставку.
В адміністрації президента Угорщини Тамаш Шуйок заявив про необхідність поваги до верховенства права на тлі запуску новою владою процедури для його усунення з посади.
Про це повідомляє Index, пише "Європейська правда".
В Офісі президента заявили, що Тамаш Шуйок поки не коментуватиме ініціативу щодо його усунення з посади.
Водночас зазначили, що президент неодноразово наголошував на необхідності дотримання верховенства права і попереджав про "загрози свавільного виконання владних повноважень".
Перед цим у понеділок прем’єр-міністр Петер Мадяр оголосив про запуск процедури для припинення повноважень Тамаша Шуйока як президента, що має відбутись через поправки до конституції. У разі їхнього схвалення повноваження президента припиняться наступного дня після набрання поправками чинності.
Після перемоги на парламентських виборах лідер "Тиси" закликав президента добровільно піти у відставку, однак Шуйок відхилив вимогу.
31 травня Шуйок остаточно відмовився йти з посади після того, як у неділю минув кінцевий термін, встановлений новим урядом щодо його добровільної відставки.








