Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Перечекати Путіна. Новий план завершення війни

00:21:59

  Захід не може тільки чекати, поки російський диктатор Володимир Путін піде, пише старший науковий співробітник Центру нової американської безпеки Пітер Шрьодер у статті для Foreign Affairs. Аналітик зазначає, що щодо України Путіна просто неможливо переконати.   Шлях закінчення війни   Шредер припускає, що спроби змусити Путіна здатися не увінчаються успіхом, і «є лише один життєздатний варіант припинення війни в Україні на умовах, прийнятних для Заходу та Києва», який полягає в тому, щоб   При цьому сценарії Сполучені Штати утримуватимуть оборону в Україні і зберігатимуть санкції проти Росії, при цьому мінімізуючи рівень бойових дій і обсяг ресурсів, що витрачаються, допоки Путін не помре або не залишить свою посаду іншим чином.   "Тільки тоді з'явиться шанс на міцний світ в Україні", - каже автор публікації.   На його думку, тиск Заходу навряд чи змусить Путіна припинити війну на умовах, прийнятних для Києва та Вашингтона.   "Якщо Путін не захоче припиняти наступ на Україну, то війна може закінчитися лише одним із двох способів: або тому, що Росія втратила можливість продовжувати свою кампанію, або тому, що Путін більше не при владі", - робить висновок Шредер.   При цьому перший сценарій шляхом погіршення можливостей Росії у виданні назвали нереальним, тому залишається другий шлях до закінчення війни в Україні — відхід Путіна з Кремля.   Тільки тоді може «початися справжня робота щодо остаточного врегулювання війни в Україні».   А доти, зазначає автор статті, Вашингтон має зосередитися на допомозі Україні, на утриманні лінії та на запобіганні подальшому просуванню Росії на полі бою.   «Це, безумовно, незадовільний та політично неприємний підхід. Але це єдиний реалістичний варіант», - вважає старший науковий співробітник Центру нової американської безпеки.   План друзів Путіна   Південно-Африканська Республіка підтримала мирний план, запропонований Китаєм та Бразилією щодо завершення війни Росії проти України.   У цьому «плані» наголошується, що Китай та Бразилія підтримують міжнародну мирну конференцію, «проведену в належний час, визнану як Росією, так і Україною, за участю всіх сторін, а також чесним обговоренням усіх мирних планів».   Бразилія та Китай також вимагають від усіх сторін дотримуватись трьох принципів деескалації конфлікту: не розширювати поле бою, не посилювати бойові дії та уникати провокацій. Також країни наголошують на неприпустимості використання зброї масового знищення, зокрема ядерної, хімічної та біологічної, і звертають увагу на необхідність запобігти ядерному поширенню та уникнути ядерної кризи.  

Зеленський пояснив кадрові зміни в уряді та ОП

22:58:20

Державні інституції мають бути налаштовані так, щоб Україна досягла всіх результатів. Саме тому відбудеться низка кадрових змін у Кабінеті міністрів та Офісі президента. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час вечірнього звернення у вівторок, 3 вересня.   За словами глави держави, осінь буде надзвичайно важливою для України. Тому необхідно посилити деякі напрямки в уряді, і підготовлені кадрові рішення.    "Я розраховую й на дещо іншу вагу окремих напрямків нашої зовнішньої та внутрішньої політики. Перше - треба більше взаємодії між центральною владою та громадами. Особливо зараз, у час підготовки до зимового сезону. Друге - Україна вже досягла значних результатів в оборонному виробництві", - заявив Зеленський.   Третій напрямок - це посилення роботи з НАТО. На думку президента, для цього потрібна особлива взаємодія. Четвертий напрямок - це Європейський Союз та реальні переговори щодо членства, підготовка відповідних частин майбутньої угоди щодо членства.   "Це дуже чітка одночасно і юридична, і політична робота. За неї буде персональна відповідальність. І п’яте - треба поєднати все, чого Україна досягла у відносинах із партнерами - довіру до України, силу українського духу, відносини з партнерами - і ті завдання, які є перед нашою державою в протидії російській пропаганді, а також у захисті української культурної спадщини", - сказав Зеленський.   Президент наголосив, що потрібен новий рівень одночасно інформаційної роботи, культурної та дипломатичної. І новий рівень відносин із глобальною українською спільнотою. "Зараз час дати нові сили урядовим інституціям України, і я вдячний усім, хто допомагатиме", - підкреслив глава держави. Нагадаємо,  заяви про відставку написали  міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін, міністр юстиції Денис Малюська та міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець, а також голова Фонду державного майна Віталій Коваль.

Зеленський звільнив Шурму з посади заступника глави ОП

22:35:14

Президент Володмир Зеленський звільнив Ростислава Шурму з посади заступника керівника Офісу президента. Відповідний указ оприлюднений на сайті глави держави у вівторок, 3 вересня.   "Звільнити Шурму Ростислава Ігорьовича з посади заступника керівника Офісу президента України", - йдеться у документі.   Шурма в Офісі президента відповідав за економічний напрямок. Він був призначений на посаду заступника керівника Офісу президента 23 листопада 2021 року. Нагадаємо,  заяви про відставку написали  міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін, міністр юстиції Денис Малюська та міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець, а також голова Фонду державного майна Віталій Коваль. Подали у відставку  й віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина та віцепрем'єр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

Трагедія у Полтаві. Удар РФ по навчальному центру

22:27:30

  Двома балістичними ракетами росіяни вбили 51 особу в Полтаві, понад 200 поранено. Внаслідок удару було частково зруйновано одну з будівель Інституту зв'язку та сусідню лікарню. Російські провоєнні телеграм-канали стверджують, що удар припав по 179-му навчальному центру військ зв'язку.   Не встигли евакуюватися?   "Тимчасовий проміжок між тривогою та прильотом смертельних ракет був настільки коротким, що застав людей у ​​момент евакуації в бомбосховищі", - йдеться в офіційній заяві міністерства оборони України.   179 навчальний центр військ зв'язку розташований на території розформованого Полтавського вищого військового командного училища зв'язку, повідомляє ВВС Україна.   "Я доручив провести повне та оперативне розслідування всіх обставин того, що сталося", - заявив президент Володимир Зеленський.   Багато людей опинилося під завалами, рятувальникам та медикам вдалося врятувати 25 людей, повідомляють Міноборони та МВС України.   Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко заявив, що поблизу місця влучення ракет знаходиться житловий масив.   “У багатоповерхівках ударною хвилею вибило скління, пошкоджено фасади, – зазначив Клименко. - Вже зафіксовано близько сотні заяв про пошкоджене майно”.   Це одна із найбільш смертоносних одиночних атак російських військових з початку війни. У Полтавській області оголошено триденну жалобу.   Чим били?   Близько 09.10 місцеві жителі чули звуки двох вибухів у місті. Перед цим у телеграм-каналі Повітряні сили ЗСУ повідомляли про ракету, що рухається у напрямку Полтави.   На думку військових аналітиків, в атаці на Полтаву, ймовірно, використовувалися комплекси Іскандер-М із заявленою дальністю стрілянини до 500 км. Вночі українські військові повідомляли про пуски Іскандерів із Криму.   Ракета несе касетну або фугасну бойову частину вагою до 700 кг, має точність ураження від 10 до 30 метрів і здатна завдати значних руйнувань.   Заступник комітету Верховної Ради з нацбезпеки та оборони Мар'яна Безугла першою у фейсбуці натякнула, що у Полтаві сталося щось погане. Вона при цьому згадала удар по українським військовим у Зарічному, які зібралися на побудову, у листопаді 2023 року, який, за її словами, нічому не навчив командування.   Військовий журналіст Юрій Бутусов також пов'язав численні жертви з діями командирів ЗСУ.   “Не дивно, що масові збори продовжуються. Відповідальності ніякої немає, аналізу немає, і помилки, за якими влада не робить уроки, продовжуються та жертви множаться”, - вважає журналіст.   У Міноборони України пізніше заявили, що в момент удару в інституті відбувався навчальний процес, а побудов військовослужбовців не було. Сухопутні війська України повідомили, що безпеку особового складу на військових об'єктах після удару по Полтаві буде посилено.    

Верещук подала заяву про відставку

22:27:32

Віцепрем'єр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук вирішила піти у відставку. Відповідну заяву вона подала до Верховної Ради. Про це повідомив спікер парламенту Руслан Стефанчук у Facebook у вівторок, 3 вересня.   "Після майже трьох років в уряді сьогодні подала заяву про відставку", - написала вона.   Стефанчук зазначив, що заява Верещук вже надійшла до Верховної Ради. Вона буде розглянута на одному з найближчих пленарних засідань. Нагадаємо,  заяви про відставку написали міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін, міністр юстиції Денис Малюська та міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець, а також голова Фонду державного майна Віталій Коваль. Подала у відставку й віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Під завалами в Полтаві є люди - Зеленський

22:05:17

Російська армія вдарила по навчальному центру у Полтаві двома балістичними ракетами. Під завалами все ще є люди. Про це повідомив президент Володимир Зеленський під час вечірнього звернення у вівторок, 3 вересня.   За словами глава держави, він вже отримав попередні доповіді щодо російського удару по Полтаві. За попередніми даними, росіяни використали дві балістичні ракети   "На жаль, багато загиблих. Відомо, що під завалами зруйнованої будівлі є люди. Робиться все, щоб урятувати якнайбільше життів. За наявною зараз інформацією, цей російський удар убив 51 людину", - розповів Зеленський.   Президент зауважив, що правоохоронні органи та Міністерство оборони з’ясовують усі обставини цієї трагедії.   "Сигнал повітряної тривоги був. Усе інше - кожну деталь - мають встановити й перевірити під час розслідування", - підкреслив Зеленський. Нагадаємо, 3 вересня  росіяни атакували Полтаву , попередньо, двома балістичними ракетами Іскандер-М. Ворог поцілив у навчальний заклад та лікарню. Частково зруйновано одну із будівель Інституту зв’язку, лікарню та прилеглі будинки.   Станом на 18:00  відомо про 51 загиблу людину та понад 200 поранених . Під завалами може перебувати близько 15 людей .

Віцепрем'єрка Стефанішина подала у відставку

21:28:50

Віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина вирішила піти у відставку. Відповідну заяву вона подала до Верховної Ради. Про це повідомив спікер парламенту Руслан Стефанчук у Facebook у вівторок, 3 вересня.   "До Верховної Ради надійшла заява від віцепрем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Стефанішиної О.В. про відставку", - написав він.   За словами Стефанчука, заяву розглянуть на одному з найближчих пленарних засідань Ради. Нагадаємо,  заяви про відставку написали міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін, міністр юстиції Денис Малюська та міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець. Голова парламентської фракції Слуга народу Давид Арахамія анонсував велике перезавантаження Кабінету міністрів  вже цього тижня.

Зеленський прокоментував наступ ЗСУ на Курщині

21:18:13

Партнери України не знали про початок операції ЗСУ у Курській області Росії. Це було несподівакою для них. Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв'ю NBC News.   Глава держави зазначив, що операція ЗСУ у Курській області є невід’ємною частиною його "плану перемоги". Однак про нього він не буде розповідати аналогічно до того, як Україна не розповідала партнерам про Курську область.   "Я не скажу, вибачте, я не можу про це говорити. Це як початок нашої Курської операції. При всій повазі, я не можу про це говорити, я думаю, що успіх дуже близький до несподіванки", - заявив Зеленський.   Президент зазначив, що адміністрація лідера США Джо Байдена не знала про цю операцію, і вона трималася в строгому секреті навіть всередині України.   "Так, ми нікого не інформували. І це не питання недовіри", - сказав Зеленський.   Глава держави додав, що контрнаступ ЗСУ влітку 2023 року провалився багато в чому через те, що його багато рекламували і говорили про нього, даючи Росії час на підготовку. Нагадаємо, з початку серпня ЗСУ проводять операцію в Курській області Росії. Наразі в зято під контроль майже 1300 квадратних кілометрів та 100 населених пунктів. У полон захопили близько 600 російських військових .

Зеленський зустрівся з главою МАГАТЕ

20:57:31

Президент Володимир Зеленський провів зустріч із генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаелем Гроссі напередодні його чергового візиту на тимчасово окуповану Росією Запорізьку АЕС. Про це повідомила пресслужба глави держави у вівторок, 3 вересня.   Президент поінформував главу МАГАТЕ про наслідки масованих російських обстрілів енергетичної інфраструктури України балістичними, крилатими ракетами та дронами-камікадзе, які призвели до тимчасового відключення енергоблоків АЕС від мережі та зниження їхньої потужності.   "Обстріли критичної інфраструктури з боку РФ є найбільшою загрозою для безпечного функціонування атомних станцій в Україні. Від цього передусім страждають звичайні люди", - наголосив Зеленський.   Під час зустрічі обговорили посилення ядерної безпеки в Україні, зокрема в контексті неприпустимості обстрілів українських АЕС та інших енергооб’єктів. Стабільне зовнішнє живлення є критичним для безпеки атомних станцій.   Сторони домовилися щодо необхідності розширення мандата чинних спостережних місій МАГАТЕ на атомних станціях в Україні для забезпечення постійного моніторингу не лише стану АЕС, а й критично важливих для їхньої роботи підстанцій.   Гендиректор МАГАТЕ також запевнив в підтримці будівництва нових атомних блоків в Україні. Нагадаємо, минулого тижні Гроссі відвідав Курську АЕС у російському Курчатові і  заявив про "ризик ядерної аварії" . 2 вересня росіяни пошкодили обстрілами одну з двох ліній ЛЕП , якою Запорізька АЕС отримує енергопостачання від української енергосистеми.

В ЄС відреагували на відмову Монголії заарештувати Путіна

20:29:51

Європейський Союз висловив жаль з приводу того, що влада Монголії прийняла у себе очільника Кремля Володимира Путіна та не арештувала його, як того вимагає ордер Міжнародного кримінального суду. Про це заявив речник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано, передає Європейська правда.   ЄС взяв до уваги приїзд до Улан-Батора лідера Росії попри те, що Монголія є стороною Римського статуту Міжнародного кримінального суду і мала би затримати Путіна за ордером прокурора МКС.   "ЄС висловлює жаль з приводу того, що Монголія, держава-сторона Римського статуту МКС, не виконала свої зобов’язання за ним щодо виконання ордеру на ареш. ЄС висловлює найбільшу підтримку зусиллям із забезпечення повної відповідальності за воєнні злочини та інші найтяжчі злочини у зв’язку з загарбницькою війною Росії проти України", - заявив Стано.   Він зазначив, що ЄС підтримує розслідування, які прокурор МКС веде щодо подій російсько-української війни, та закликав усі країни-сторони Римського статуту до повної співпраці у цьому питанні.    Нагадаємо, у Монголії пояснили, що не заарештували Путіна за ордером Міжнародного кримінального суду через енергетичну залежність від Росії.    У Міністерстві закордонних справ України різко прокоментували рішення влади Монголії прийняти Путіна , попри ордер МУС.

Норвегія виділила близько €50 млн на дрони та ППО для України

20:13:55

Норвегія передасть Міжнародному фонду для України 570 млн норвезьких крон (48 млн євро) для закупівлі безпілотників та систем протиповітряної оборони для ЗСУ. Про це повідомила пресслужба уряду Норвегії у вівторок, 3 вересня.   Зазначається, що Україна отримає більше дронів для війни з Росією, а також більше засобів ППО для захисту населення та важливих об'єктів інфраструктури відтак РФ.   "Україна гостро потребує більшої кількості військового спорядження, щоб захистити себе від російської агресивної війни. Разом з іншими країнами Норвегія зробить все можливе, щоб зробити свій внесок", - зазначив міністр оборони Бьорн Арільд Грам.   Усього з початку повномасштабної війни в Україні Норвегія внесла до Міжнародному фонду для України 1,8 млрд норвезьких крон (близько 160 млн євро). Раніше уряд Норвегії додатково виділив 1 млрд норвезьких крон (понад 93 млн доларів) на  посилення протиповітряної оборони України .   Нагадаємо, 2 вересня під час масованої атаки по території України Росія пошкодила офіс Норвезької церковної допомоги .

Під завалами у Полтаві можуть бути близько 15 людей - ОВА

19:46:23

Під завалами у Полтаві може перебувати близько 15 людей. Рятувальні роботи на місці влучання ворожих ракет тривають. Про це розповів очільник Полтавської ОВА Філіп Пронін в ефірі телемарафону у вівторок, 3 вересня.   "Під завалами у Полтаві може перебувати близько 15 людей", - сказав посадовець.   Пронін зазначив, що рятувальні роботи тривають, однак кілька разів їх доводилося переривати через те, що в області постійно оголошується повітряна тривога.   "Завдяки злагодженим діям рятувальників і медиків вдалося врятувати не одне життя. Ліквідація наслідків ворожих ударів ще триває. Усі необхідні служби на місці події", - наголосив голова ОВА.   Нагадаємо, 3 вересня росіяни атакували Полтаву , попередньо, двома балістичними ракетами Іскандер-М. Ворог поцілив у навчальний заклад та лікарню. Частково зруйновано одну із будівель Інституту зв’язку, лікарню та прилеглі будинки.   Станом на 18:00 відомо про 51 загиблу людину та понад 200 поранених .