Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Зеленський зустрівся з главою МАГАТЕ

20:57:31

Президент Володимир Зеленський провів зустріч із генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаелем Гроссі напередодні його чергового візиту на тимчасово окуповану Росією Запорізьку АЕС. Про це повідомила пресслужба глави держави у вівторок, 3 вересня.   Президент поінформував главу МАГАТЕ про наслідки масованих російських обстрілів енергетичної інфраструктури України балістичними, крилатими ракетами та дронами-камікадзе, які призвели до тимчасового відключення енергоблоків АЕС від мережі та зниження їхньої потужності.   "Обстріли критичної інфраструктури з боку РФ є найбільшою загрозою для безпечного функціонування атомних станцій в Україні. Від цього передусім страждають звичайні люди", - наголосив Зеленський.   Під час зустрічі обговорили посилення ядерної безпеки в Україні, зокрема в контексті неприпустимості обстрілів українських АЕС та інших енергооб’єктів. Стабільне зовнішнє живлення є критичним для безпеки атомних станцій.   Сторони домовилися щодо необхідності розширення мандата чинних спостережних місій МАГАТЕ на атомних станціях в Україні для забезпечення постійного моніторингу не лише стану АЕС, а й критично важливих для їхньої роботи підстанцій.   Гендиректор МАГАТЕ також запевнив в підтримці будівництва нових атомних блоків в Україні. Нагадаємо, минулого тижні Гроссі відвідав Курську АЕС у російському Курчатові і  заявив про "ризик ядерної аварії" . 2 вересня росіяни пошкодили обстрілами одну з двох ліній ЛЕП , якою Запорізька АЕС отримує енергопостачання від української енергосистеми.

В ЄС відреагували на відмову Монголії заарештувати Путіна

20:29:51

Європейський Союз висловив жаль з приводу того, що влада Монголії прийняла у себе очільника Кремля Володимира Путіна та не арештувала його, як того вимагає ордер Міжнародного кримінального суду. Про це заявив речник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано, передає Європейська правда.   ЄС взяв до уваги приїзд до Улан-Батора лідера Росії попри те, що Монголія є стороною Римського статуту Міжнародного кримінального суду і мала би затримати Путіна за ордером прокурора МКС.   "ЄС висловлює жаль з приводу того, що Монголія, держава-сторона Римського статуту МКС, не виконала свої зобов’язання за ним щодо виконання ордеру на ареш. ЄС висловлює найбільшу підтримку зусиллям із забезпечення повної відповідальності за воєнні злочини та інші найтяжчі злочини у зв’язку з загарбницькою війною Росії проти України", - заявив Стано.   Він зазначив, що ЄС підтримує розслідування, які прокурор МКС веде щодо подій російсько-української війни, та закликав усі країни-сторони Римського статуту до повної співпраці у цьому питанні.    Нагадаємо, у Монголії пояснили, що не заарештували Путіна за ордером Міжнародного кримінального суду через енергетичну залежність від Росії.    У Міністерстві закордонних справ України різко прокоментували рішення влади Монголії прийняти Путіна , попри ордер МУС.

Норвегія виділила близько €50 млн на дрони та ППО для України

20:13:55

Норвегія передасть Міжнародному фонду для України 570 млн норвезьких крон (48 млн євро) для закупівлі безпілотників та систем протиповітряної оборони для ЗСУ. Про це повідомила пресслужба уряду Норвегії у вівторок, 3 вересня.   Зазначається, що Україна отримає більше дронів для війни з Росією, а також більше засобів ППО для захисту населення та важливих об'єктів інфраструктури відтак РФ.   "Україна гостро потребує більшої кількості військового спорядження, щоб захистити себе від російської агресивної війни. Разом з іншими країнами Норвегія зробить все можливе, щоб зробити свій внесок", - зазначив міністр оборони Бьорн Арільд Грам.   Усього з початку повномасштабної війни в Україні Норвегія внесла до Міжнародному фонду для України 1,8 млрд норвезьких крон (близько 160 млн євро). Раніше уряд Норвегії додатково виділив 1 млрд норвезьких крон (понад 93 млн доларів) на  посилення протиповітряної оборони України .   Нагадаємо, 2 вересня під час масованої атаки по території України Росія пошкодила офіс Норвезької церковної допомоги .

Під завалами у Полтаві можуть бути близько 15 людей - ОВА

19:46:23

Під завалами у Полтаві може перебувати близько 15 людей. Рятувальні роботи на місці влучання ворожих ракет тривають. Про це розповів очільник Полтавської ОВА Філіп Пронін в ефірі телемарафону у вівторок, 3 вересня.   "Під завалами у Полтаві може перебувати близько 15 людей", - сказав посадовець.   Пронін зазначив, що рятувальні роботи тривають, однак кілька разів їх доводилося переривати через те, що в області постійно оголошується повітряна тривога.   "Завдяки злагодженим діям рятувальників і медиків вдалося врятувати не одне життя. Ліквідація наслідків ворожих ударів ще триває. Усі необхідні служби на місці події", - наголосив голова ОВА.   Нагадаємо, 3 вересня росіяни атакували Полтаву , попередньо, двома балістичними ракетами Іскандер-М. Ворог поцілив у навчальний заклад та лікарню. Частково зруйновано одну із будівель Інституту зв’язку, лікарню та прилеглі будинки.   Станом на 18:00 відомо про 51 загиблу людину та понад 200 поранених . 

Встановлено тип ракет, якими РФ вдарила по Полтаві

19:04:00

Кількість загиблих внаслідок ракетної атаки Роії по Полтаві збільшилась до 51, поранено понад 200 людей. Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора у вівторок, 3 вересня.   Розпочато досудове розслідування за фактом посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.   За даними слідства, 3 вересня збройні сили РФ здійснили повітряну атаку по Полтаві, попередньо двома балістичними ракетами Іскандер-М. Ворог поцілив у навчальний заклад та лікарню.   Внаслідок атаки станом на 18:00 відомо про 51 загиблу людину та понад 200 поранених.   Частково зруйновано одну із будівель Інституту зв’язку, лікарню та прилеглі будинки. Наразі на місці працюють рятувальники та інші служби, триває розбір завалів. Кількість потерпілих уточнюється.   Нагадаємо, сьогодні росіяни вдарили по навчальному закладу і лікарні в Полтаві . Повідомлялося про 49 загиблих та 219 поранених .   У Полтавській області оголосили триденну жалобу .

Масштабна лісова пожежа на Харківщині: знищено 250 будинків

19:00:28

Масштабна лісова пожежа в Ізюмському районі Харківської області, що перекинулася на приватний сектор, у селі Студенок знищила 250 будинків. Про це повідомив очільник ОВА Олег Синєгубов у Telegram у вівторок, 3 вересня.   "Пожежа триває. Але загоряння на території Оскільської громади локалізовано. Вогнем пошкоджено та знищено близько 250 житлових будинків, розташованих у населеному пункті Студенок. Із села евакуювали більше 600 людей. Але в більшості виїжджати за межі громади люди не виявляють бажання. Збираємо потребу на тимчасове розміщення на території району", - написав він.   Синєгубов додав, що надзвичайна подія - наслідок російських військових дій, тож всі постраждалі власники житла зможуть отримати компенсацію за програмою єВідновлення.   Раніше повідомлялося, що через масштабну лісову пожежу в Оскільській громаді Ізюмського району евакуювали мешканців села Студенок . У Луганській області поблизу тимчасово захопленого Сєверодонецька через російські обстріли  спалахнув ліс, згоріло вже понад 80 домоволодінь .

Удар Росії по Полтаві: кількість загиблих зросла

18:20:40

Унаслідок російського ракетного удару по Полтаві 49 осіб загинули, 219 травмовані. Про це повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону у вівторок, 3 вересня.   "Станом на зараз внаслідок ракетного удару 49 осіб загинули, 219 травмовані, тривають пошуково-рятувальні роботи", - сказав він.   За словами речника, у закладі на момент удару тривав навчальний процес, ніяких шикувань не відбувалося.   "О 9:08 пролунав сигнал тривоги, усі спускалися в укриття, за декілька хвилин після оголошення тривоги пролунали вибухи. Деталі трагедії у Полтаві вивчаються. Зараз відомо, що ніяких шикувань чи інших заходів в момент удару не відбувалося", - наголосив Лазуткін. Речник додав, що міністр оборони доручив головній інспекції терміново провести службове розслідування. Нагадаємо, сьогодні росіяни влучили ракетами по території Полтавського військового інституту звʼязку і сусідньої з ним лікарні. У Міноборони зазначили, що часовий проміжок між тривогою і прильотом був настільки коротким, що  люди не встигли перейти в укриття .

Монголія пояснила, чому не арештувала Путіна

18:01:53

Монголія не могла арештувати російського лідера Володимира Путіна попри ордер Міжнародного кримінального суду, адже країна майже повністю залежить від енергоімпорту з РФ. Про це йдеться в заяві Монголії для видання Politico.    За словами речника монгольського уряду, 95% своїх нафтопродуктів і понад 20% електроенергії Монголія імпортує з Росії.    "Це постачання має вирішальне значення для забезпечення нашого існування та існування нашого народу", - сказав він.   У Монголії також наголосили, що "завжди дотримувалася політики нейтралітету в дипломатичних відносинах". Нагадаємо,  візит Путіна до Монголії  3 вересня став першим візитом до держави-учасниці Римського статуту МКС після того, як у березні 2023 року суд видав ордер на його арешт. Україна відреагувала на візит Путіна до Монголії . У МЗС заявили, що Київ працюватиме з партнерами над наслідками для Улан-Батор. Путін у Монголії. Удар по міжнародному суду

Кількість загиблих у Полтаві зросла до 47 людей

17:07:47

Внаслідок ракетного удару по навчальному закладу і лікарні в Полтаві, кількість загиблих зросла до 47 людей. Про це повідомила перша леді Олена Зеленська в соцмережі Х у вівторок, 3 вересня.   Крім того, різко збільшилась і кількість поранених. Наразі вона становить 206 осіб.   "Вже відомо про 47 загиблих і 206 поранених. Росія забирає в нас найцінніше - життя. Ніколи цього не забудемо. Вічна памʼять", - написала дружина президента України. Нагадаємо, росіяни влучили ракетами по території Полтавського військового інституту звʼязку і сусідньої з ним лікарні. У Міноборони зазначили, що часовий проміжок між тривогою і прильотом був настільки коротким, що люди не встигли перейти в укриття . Раніше президент Володимир Зеленський повідомляв про 41 загиблого та 180 поранених . У Полтавській області із 4 вересня розпочнеться триденна жалоба після російського удару.

Шаг замість копійки: НБУ відреагував на скандал

16:57:16

Жодних додаткових витрат на розроблення ескізів та карбування шагів не буде, ні з державного бюджету, ні з бюджету Національного банку України. Про це повідомив голова НБУ Андрій Пишний у Facebook у вівторок, 3 вересня.    "Нові монети перебуватимуть в обігу паралельно з копійками. І це також дасть можливість уникнути додаткових витрат на утилізацію копійок і виготовлення шагів на їх заміну", - запевнив  глава регулятора.   Пишний наголосив, що дерусифікація у сфері грошового обігу - це частина великих змін, які проходить країна, позбуваючись впливу Росії.    Нагадамо, Нацбанк пропонує змінити назву розмінних монет з "копійка" на "шаг ".  Як пояснили в НБУ, це потрібно для відновлення історичної справедливості, дерусифікації та відродження національних традицій.   Новина про зміну назв розмінних монет з "копійка" на "шаг" провокувала обговорення у мережі. Українці як підтримували таке рішення, так і не розуміли його доцільності. Раніше  Національний банк України встановив ліміт у 150 тисяч гривень на місяць для переказів фізичних осіб "з карти на карту".