Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Встановлено тип ракет, якими РФ вдарила по Полтаві

19:04:00

Кількість загиблих внаслідок ракетної атаки Роії по Полтаві збільшилась до 51, поранено понад 200 людей. Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора у вівторок, 3 вересня.   Розпочато досудове розслідування за фактом посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.   За даними слідства, 3 вересня збройні сили РФ здійснили повітряну атаку по Полтаві, попередньо двома балістичними ракетами Іскандер-М. Ворог поцілив у навчальний заклад та лікарню.   Внаслідок атаки станом на 18:00 відомо про 51 загиблу людину та понад 200 поранених.   Частково зруйновано одну із будівель Інституту зв’язку, лікарню та прилеглі будинки. Наразі на місці працюють рятувальники та інші служби, триває розбір завалів. Кількість потерпілих уточнюється.   Нагадаємо, сьогодні росіяни вдарили по навчальному закладу і лікарні в Полтаві . Повідомлялося про 49 загиблих та 219 поранених .   У Полтавській області оголосили триденну жалобу .

Масштабна лісова пожежа на Харківщині: знищено 250 будинків

19:00:28

Масштабна лісова пожежа в Ізюмському районі Харківської області, що перекинулася на приватний сектор, у селі Студенок знищила 250 будинків. Про це повідомив очільник ОВА Олег Синєгубов у Telegram у вівторок, 3 вересня.   "Пожежа триває. Але загоряння на території Оскільської громади локалізовано. Вогнем пошкоджено та знищено близько 250 житлових будинків, розташованих у населеному пункті Студенок. Із села евакуювали більше 600 людей. Але в більшості виїжджати за межі громади люди не виявляють бажання. Збираємо потребу на тимчасове розміщення на території району", - написав він.   Синєгубов додав, що надзвичайна подія - наслідок російських військових дій, тож всі постраждалі власники житла зможуть отримати компенсацію за програмою єВідновлення.   Раніше повідомлялося, що через масштабну лісову пожежу в Оскільській громаді Ізюмського району евакуювали мешканців села Студенок . У Луганській області поблизу тимчасово захопленого Сєверодонецька через російські обстріли  спалахнув ліс, згоріло вже понад 80 домоволодінь .

Удар Росії по Полтаві: кількість загиблих зросла

18:20:40

Унаслідок російського ракетного удару по Полтаві 49 осіб загинули, 219 травмовані. Про це повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону у вівторок, 3 вересня.   "Станом на зараз внаслідок ракетного удару 49 осіб загинули, 219 травмовані, тривають пошуково-рятувальні роботи", - сказав він.   За словами речника, у закладі на момент удару тривав навчальний процес, ніяких шикувань не відбувалося.   "О 9:08 пролунав сигнал тривоги, усі спускалися в укриття, за декілька хвилин після оголошення тривоги пролунали вибухи. Деталі трагедії у Полтаві вивчаються. Зараз відомо, що ніяких шикувань чи інших заходів в момент удару не відбувалося", - наголосив Лазуткін. Речник додав, що міністр оборони доручив головній інспекції терміново провести службове розслідування. Нагадаємо, сьогодні росіяни влучили ракетами по території Полтавського військового інституту звʼязку і сусідньої з ним лікарні. У Міноборони зазначили, що часовий проміжок між тривогою і прильотом був настільки коротким, що  люди не встигли перейти в укриття .

Монголія пояснила, чому не арештувала Путіна

18:01:53

Монголія не могла арештувати російського лідера Володимира Путіна попри ордер Міжнародного кримінального суду, адже країна майже повністю залежить від енергоімпорту з РФ. Про це йдеться в заяві Монголії для видання Politico.    За словами речника монгольського уряду, 95% своїх нафтопродуктів і понад 20% електроенергії Монголія імпортує з Росії.    "Це постачання має вирішальне значення для забезпечення нашого існування та існування нашого народу", - сказав він.   У Монголії також наголосили, що "завжди дотримувалася політики нейтралітету в дипломатичних відносинах". Нагадаємо,  візит Путіна до Монголії  3 вересня став першим візитом до держави-учасниці Римського статуту МКС після того, як у березні 2023 року суд видав ордер на його арешт. Україна відреагувала на візит Путіна до Монголії . У МЗС заявили, що Київ працюватиме з партнерами над наслідками для Улан-Батор. Путін у Монголії. Удар по міжнародному суду

Кількість загиблих у Полтаві зросла до 47 людей

17:07:47

Внаслідок ракетного удару по навчальному закладу і лікарні в Полтаві, кількість загиблих зросла до 47 людей. Про це повідомила перша леді Олена Зеленська в соцмережі Х у вівторок, 3 вересня.   Крім того, різко збільшилась і кількість поранених. Наразі вона становить 206 осіб.   "Вже відомо про 47 загиблих і 206 поранених. Росія забирає в нас найцінніше - життя. Ніколи цього не забудемо. Вічна памʼять", - написала дружина президента України. Нагадаємо, росіяни влучили ракетами по території Полтавського військового інституту звʼязку і сусідньої з ним лікарні. У Міноборони зазначили, що часовий проміжок між тривогою і прильотом був настільки коротким, що люди не встигли перейти в укриття . Раніше президент Володимир Зеленський повідомляв про 41 загиблого та 180 поранених . У Полтавській області із 4 вересня розпочнеться триденна жалоба після російського удару.

Шаг замість копійки: НБУ відреагував на скандал

16:57:16

Жодних додаткових витрат на розроблення ескізів та карбування шагів не буде, ні з державного бюджету, ні з бюджету Національного банку України. Про це повідомив голова НБУ Андрій Пишний у Facebook у вівторок, 3 вересня.    "Нові монети перебуватимуть в обігу паралельно з копійками. І це також дасть можливість уникнути додаткових витрат на утилізацію копійок і виготовлення шагів на їх заміну", - запевнив  глава регулятора.   Пишний наголосив, що дерусифікація у сфері грошового обігу - це частина великих змін, які проходить країна, позбуваючись впливу Росії.    Нагадамо, Нацбанк пропонує змінити назву розмінних монет з "копійка" на "шаг ".  Як пояснили в НБУ, це потрібно для відновлення історичної справедливості, дерусифікації та відродження національних традицій.   Новина про зміну назв розмінних монет з "копійка" на "шаг" провокувала обговорення у мережі. Українці як підтримували таке рішення, так і не розуміли його доцільності. Раніше  Національний банк України встановив ліміт у 150 тисяч гривень на місяць для переказів фізичних осіб "з карти на карту".

Уряд змінив порядок зарахування стажу педагогам, які працюють за кордоном

16:41:28

Кабінет міністрів ухвалив рішення про зарахування стажу педагогам, які працюють за кордоном, для отримання надбавки за вислугу років в Україні. Про це повідомила пресслужба Міністерства освіти та науки у вівторок, 3 вересня.   "Відтепер педагогічні й науково-педагогічні працівники, які працюють за кордоном, матимуть право на зарахування періоду їхньої роботи на педагогічних посадах до стажу, який дає право на отримання надбавки за вислугу років в Україні", - йдеться у повідомленні.   До сьогодні час роботи на посадах педагогічних і науково-педагогічних працівників за межами України зараховували до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років, якщо це передбачали міжнародні угоди. Проте є країни, з якими Україна не має таких договорів, а після початку повномасштабної війни коло країн, у яких працевлаштовані українські педагоги значно розширилося.   "Дотепер працівникам, які повернулися в Україну і працевлаштувалися в заклади освіти на посади педагогічних чи науково-педагогічних працівників, не мали права зарахувати час роботи за кордоном до стажу для виплати надбавки за вислугу років. Рішення уряду врегулювало це питання", - додали в МОН.   Наприклад, до початку повномасштабного вторгнення РФ учитель працював у школі в Бердянську, мав педагогічний стаж 17 років і отримував надбавку 20%. Потім він звільнився та вимушений був переїхати до Люксембургу, де влаштувався вихователем у муніципальній школі. Пропрацював три роки, а потім після завершення війни повернувся в Україну.   Так, ці три роки, які він працював вихователем, після повернення в Україну та працевлаштування на педагогічну посаду зарахують у стаж для виплати надбавки. І тепер ця людина буде отримувати не 20% посадового окладу вчителя, а 30%.   Важливо, що час роботи за кордоном зарахують до стажу педагогічної роботи в разі надання підтверджувальних документів (трудового договору, угоди тощо). Це правило діятиме під час воєнного стану та впродовж одного року після його припинення.   Також до стажу педагогічної роботи зарахують і час, коли педагогічні та науково-педагогічні працівники фактично не працювали, але за ними зберігалося місце роботи та/або заробітна плата.   Для педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів та установ освіти передбачено щомісячну надбавку за вислугу років залежно від стажу педагогічної роботи:   понад три роки - 10% посадового окладу (ставки заробітної плати); понад 10 років - 20%; понад 20 років - 30%.   Нагадаємо, раніше міністр освіти Оксен Лісовий заявив, що наразі підвищувати зарплати вчителям не планують через брак коштів у держбюджеті. 

Нідерланди оштрафували на €30 млн компанію ШІ за збір зображень обличчя

16:25:44

У Нідерландах регулятор із захисту даних наклав 30,5 млн євро штрафу на американську компанію Clearview AI, яка зібрала базу даних із мільярдами фотографій людей. Про це повідомляє NOS у вівторок, 3 вересня.   Глава регулятора із захисту даних Алейд Вольфсен зазначив, що компанія зі штучного інтелекту, що спеціалізується на розпізнаванні облич, зібрала незаконну базу даних із мільярдами фотографій людей.   Зображення були отримані з інтернету, і за ними можна ідентифікувати людей, наприклад, за зображеннями камер спостереження.   "Ваша фотографія є в інтернеті, а чия ні? Тоді ви можете потрапити в базу даних Clearview і бути відстеженими", - додав Вольфсен.   Зазначається, що у минулому Clearview AI не сплачувала штрафи, накладені Францією.   Нагадаємо, у Європейському Союзі з 1 серпня набув чинності закон про штучний інтелект , який називають першим подібним регуляторним документом у світі. Раніше компанії Apple і Meta обговорили партнерство в галузі штучного інтелекта .