Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Кількість загиблих у Полтаві зросла до 47 людей

17:07:47

Внаслідок ракетного удару по навчальному закладу і лікарні в Полтаві, кількість загиблих зросла до 47 людей. Про це повідомила перша леді Олена Зеленська в соцмережі Х у вівторок, 3 вересня.   Крім того, різко збільшилась і кількість поранених. Наразі вона становить 206 осіб.   "Вже відомо про 47 загиблих і 206 поранених. Росія забирає в нас найцінніше - життя. Ніколи цього не забудемо. Вічна памʼять", - написала дружина президента України. Нагадаємо, росіяни влучили ракетами по території Полтавського військового інституту звʼязку і сусідньої з ним лікарні. У Міноборони зазначили, що часовий проміжок між тривогою і прильотом був настільки коротким, що люди не встигли перейти в укриття . Раніше президент Володимир Зеленський повідомляв про 41 загиблого та 180 поранених . У Полтавській області із 4 вересня розпочнеться триденна жалоба після російського удару.

Шаг замість копійки: НБУ відреагував на скандал

16:57:16

Жодних додаткових витрат на розроблення ескізів та карбування шагів не буде, ні з державного бюджету, ні з бюджету Національного банку України. Про це повідомив голова НБУ Андрій Пишний у Facebook у вівторок, 3 вересня.    "Нові монети перебуватимуть в обігу паралельно з копійками. І це також дасть можливість уникнути додаткових витрат на утилізацію копійок і виготовлення шагів на їх заміну", - запевнив  глава регулятора.   Пишний наголосив, що дерусифікація у сфері грошового обігу - це частина великих змін, які проходить країна, позбуваючись впливу Росії.    Нагадамо, Нацбанк пропонує змінити назву розмінних монет з "копійка" на "шаг ".  Як пояснили в НБУ, це потрібно для відновлення історичної справедливості, дерусифікації та відродження національних традицій.   Новина про зміну назв розмінних монет з "копійка" на "шаг" провокувала обговорення у мережі. Українці як підтримували таке рішення, так і не розуміли його доцільності. Раніше  Національний банк України встановив ліміт у 150 тисяч гривень на місяць для переказів фізичних осіб "з карти на карту".

Уряд змінив порядок зарахування стажу педагогам, які працюють за кордоном

16:41:28

Кабінет міністрів ухвалив рішення про зарахування стажу педагогам, які працюють за кордоном, для отримання надбавки за вислугу років в Україні. Про це повідомила пресслужба Міністерства освіти та науки у вівторок, 3 вересня.   "Відтепер педагогічні й науково-педагогічні працівники, які працюють за кордоном, матимуть право на зарахування періоду їхньої роботи на педагогічних посадах до стажу, який дає право на отримання надбавки за вислугу років в Україні", - йдеться у повідомленні.   До сьогодні час роботи на посадах педагогічних і науково-педагогічних працівників за межами України зараховували до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років, якщо це передбачали міжнародні угоди. Проте є країни, з якими Україна не має таких договорів, а після початку повномасштабної війни коло країн, у яких працевлаштовані українські педагоги значно розширилося.   "Дотепер працівникам, які повернулися в Україну і працевлаштувалися в заклади освіти на посади педагогічних чи науково-педагогічних працівників, не мали права зарахувати час роботи за кордоном до стажу для виплати надбавки за вислугу років. Рішення уряду врегулювало це питання", - додали в МОН.   Наприклад, до початку повномасштабного вторгнення РФ учитель працював у школі в Бердянську, мав педагогічний стаж 17 років і отримував надбавку 20%. Потім він звільнився та вимушений був переїхати до Люксембургу, де влаштувався вихователем у муніципальній школі. Пропрацював три роки, а потім після завершення війни повернувся в Україну.   Так, ці три роки, які він працював вихователем, після повернення в Україну та працевлаштування на педагогічну посаду зарахують у стаж для виплати надбавки. І тепер ця людина буде отримувати не 20% посадового окладу вчителя, а 30%.   Важливо, що час роботи за кордоном зарахують до стажу педагогічної роботи в разі надання підтверджувальних документів (трудового договору, угоди тощо). Це правило діятиме під час воєнного стану та впродовж одного року після його припинення.   Також до стажу педагогічної роботи зарахують і час, коли педагогічні та науково-педагогічні працівники фактично не працювали, але за ними зберігалося місце роботи та/або заробітна плата.   Для педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів та установ освіти передбачено щомісячну надбавку за вислугу років залежно від стажу педагогічної роботи:   понад три роки - 10% посадового окладу (ставки заробітної плати); понад 10 років - 20%; понад 20 років - 30%.   Нагадаємо, раніше міністр освіти Оксен Лісовий заявив, що наразі підвищувати зарплати вчителям не планують через брак коштів у держбюджеті. 

Нідерланди оштрафували на €30 млн компанію ШІ за збір зображень обличчя

16:25:44

У Нідерландах регулятор із захисту даних наклав 30,5 млн євро штрафу на американську компанію Clearview AI, яка зібрала базу даних із мільярдами фотографій людей. Про це повідомляє NOS у вівторок, 3 вересня.   Глава регулятора із захисту даних Алейд Вольфсен зазначив, що компанія зі штучного інтелекту, що спеціалізується на розпізнаванні облич, зібрала незаконну базу даних із мільярдами фотографій людей.   Зображення були отримані з інтернету, і за ними можна ідентифікувати людей, наприклад, за зображеннями камер спостереження.   "Ваша фотографія є в інтернеті, а чия ні? Тоді ви можете потрапити в базу даних Clearview і бути відстеженими", - додав Вольфсен.   Зазначається, що у минулому Clearview AI не сплачувала штрафи, накладені Францією.   Нагадаємо, у Європейському Союзі з 1 серпня набув чинності закон про штучний інтелект , який називають першим подібним регуляторним документом у світі. Раніше компанії Apple і Meta обговорили партнерство в галузі штучного інтелекта .

Ракетний удар по Полтаві: оголошено триденну жалобу

15:42:52

У Полтавській області, відзавтра, 4 вересня, оголошено триденну жалобу в пам'ять про загиблих внаслідок сьогоднішнього російського удару по учбовому закладу Полтави. Про це повідомив голова ОВА Філіп Пронін у Telegram.   За словами чиновника, внаслідок обстрілу загинули 41 людина. Поранені більше 180.   "Відзавтра область - у триденній жалобі. Світла пам'ять усім загиблим. Ворог обов'язково має відповісти за всі злочини проти людяності", - додав Пронін. Нагадаємо, 3 вересня росіяни завдали удару по одному з навчальних закладів Полтави. Президент Володимир Зеленський повідомив про російський удар по Інституту зв’язку . За попередніми даними, 41 людина загинула, ще 180 отримали поранення. Часовий проміжок між тривогою і прильотом ракет був настільки коротким, що застав людей в момент евакуації до бомбосховища , зазначили у Міноборони.

В Ірані блогера ув'язнили на 12 років за твіт з крапкою

15:27:51

В Ірані опозиційного блогера Хоссейна Шанбехзаде, який відповів крапкою на публікацію верховного лідера Ірану Алі Хаменеї у соцмережі Х, засудили до 12 років в'язниці. Про це повідомляє Iran International.   Зазначається, що Судова влада Ірану в суботу, 31 серпня, засудила до 12 років ув’язнення блогера Хоссейна Шанбехзаде, якого заарештували у червні після публікації однієї крапки у відповідь на твіт верховного лідера Алі Хаменеї.   Крапку та інші поодинокі символи часто використовують іранські опозиціонери, щоб висловити незгоду з режимом в країні. Після арешту акаунт Шанбехзаде видалили з соцмережі Х.   Шанбехзаде засудили до пʼяти років "за пропаганду на користь Ізраїлю", до чотирьох років "за образу ісламських святинь", до двох років за "поширення хибної інформації" та ще одного року за "антидержавну пропаганду".   До цього Шанбехзаде вже засуджували до терміну ув'язнення за критику влади під своїм справжнім ім'ям у соціальних мережах. У 2019 році його звинуватили в "образі святинь та лідера Ісламської Республіки". Нагадаємо, раніше в Ірані засудили відомого репера Тумаджа Салехі до смертної кари за звинуваченням у підтримці масових антиурядових протестів у країні в 2022-2023 роках. Іранський суд засудив жінку до смертної кари за подружню зраду