Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Удар Росії по Полтаві: кількість загиблих зросла

18:20:40

Унаслідок російського ракетного удару по Полтаві 49 осіб загинули, 219 травмовані. Про це повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону у вівторок, 3 вересня.   "Станом на зараз внаслідок ракетного удару 49 осіб загинули, 219 травмовані, тривають пошуково-рятувальні роботи", - сказав він.   За словами речника, у закладі на момент удару тривав навчальний процес, ніяких шикувань не відбувалося.   "О 9:08 пролунав сигнал тривоги, усі спускалися в укриття, за декілька хвилин після оголошення тривоги пролунали вибухи. Деталі трагедії у Полтаві вивчаються. Зараз відомо, що ніяких шикувань чи інших заходів в момент удару не відбувалося", - наголосив Лазуткін. Речник додав, що міністр оборони доручив головній інспекції терміново провести службове розслідування. Нагадаємо, сьогодні росіяни влучили ракетами по території Полтавського військового інституту звʼязку і сусідньої з ним лікарні. У Міноборони зазначили, що часовий проміжок між тривогою і прильотом був настільки коротким, що  люди не встигли перейти в укриття .

Монголія пояснила, чому не арештувала Путіна

18:01:53

Монголія не могла арештувати російського лідера Володимира Путіна попри ордер Міжнародного кримінального суду, адже країна майже повністю залежить від енергоімпорту з РФ. Про це йдеться в заяві Монголії для видання Politico.    За словами речника монгольського уряду, 95% своїх нафтопродуктів і понад 20% електроенергії Монголія імпортує з Росії.    "Це постачання має вирішальне значення для забезпечення нашого існування та існування нашого народу", - сказав він.   У Монголії також наголосили, що "завжди дотримувалася політики нейтралітету в дипломатичних відносинах". Нагадаємо,  візит Путіна до Монголії  3 вересня став першим візитом до держави-учасниці Римського статуту МКС після того, як у березні 2023 року суд видав ордер на його арешт. Україна відреагувала на візит Путіна до Монголії . У МЗС заявили, що Київ працюватиме з партнерами над наслідками для Улан-Батор. Путін у Монголії. Удар по міжнародному суду

Кількість загиблих у Полтаві зросла до 47 людей

17:07:47

Внаслідок ракетного удару по навчальному закладу і лікарні в Полтаві, кількість загиблих зросла до 47 людей. Про це повідомила перша леді Олена Зеленська в соцмережі Х у вівторок, 3 вересня.   Крім того, різко збільшилась і кількість поранених. Наразі вона становить 206 осіб.   "Вже відомо про 47 загиблих і 206 поранених. Росія забирає в нас найцінніше - життя. Ніколи цього не забудемо. Вічна памʼять", - написала дружина президента України. Нагадаємо, росіяни влучили ракетами по території Полтавського військового інституту звʼязку і сусідньої з ним лікарні. У Міноборони зазначили, що часовий проміжок між тривогою і прильотом був настільки коротким, що люди не встигли перейти в укриття . Раніше президент Володимир Зеленський повідомляв про 41 загиблого та 180 поранених . У Полтавській області із 4 вересня розпочнеться триденна жалоба після російського удару.

Шаг замість копійки: НБУ відреагував на скандал

16:57:16

Жодних додаткових витрат на розроблення ескізів та карбування шагів не буде, ні з державного бюджету, ні з бюджету Національного банку України. Про це повідомив голова НБУ Андрій Пишний у Facebook у вівторок, 3 вересня.    "Нові монети перебуватимуть в обігу паралельно з копійками. І це також дасть можливість уникнути додаткових витрат на утилізацію копійок і виготовлення шагів на їх заміну", - запевнив  глава регулятора.   Пишний наголосив, що дерусифікація у сфері грошового обігу - це частина великих змін, які проходить країна, позбуваючись впливу Росії.    Нагадамо, Нацбанк пропонує змінити назву розмінних монет з "копійка" на "шаг ".  Як пояснили в НБУ, це потрібно для відновлення історичної справедливості, дерусифікації та відродження національних традицій.   Новина про зміну назв розмінних монет з "копійка" на "шаг" провокувала обговорення у мережі. Українці як підтримували таке рішення, так і не розуміли його доцільності. Раніше  Національний банк України встановив ліміт у 150 тисяч гривень на місяць для переказів фізичних осіб "з карти на карту".

Уряд змінив порядок зарахування стажу педагогам, які працюють за кордоном

16:41:28

Кабінет міністрів ухвалив рішення про зарахування стажу педагогам, які працюють за кордоном, для отримання надбавки за вислугу років в Україні. Про це повідомила пресслужба Міністерства освіти та науки у вівторок, 3 вересня.   "Відтепер педагогічні й науково-педагогічні працівники, які працюють за кордоном, матимуть право на зарахування періоду їхньої роботи на педагогічних посадах до стажу, який дає право на отримання надбавки за вислугу років в Україні", - йдеться у повідомленні.   До сьогодні час роботи на посадах педагогічних і науково-педагогічних працівників за межами України зараховували до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років, якщо це передбачали міжнародні угоди. Проте є країни, з якими Україна не має таких договорів, а після початку повномасштабної війни коло країн, у яких працевлаштовані українські педагоги значно розширилося.   "Дотепер працівникам, які повернулися в Україну і працевлаштувалися в заклади освіти на посади педагогічних чи науково-педагогічних працівників, не мали права зарахувати час роботи за кордоном до стажу для виплати надбавки за вислугу років. Рішення уряду врегулювало це питання", - додали в МОН.   Наприклад, до початку повномасштабного вторгнення РФ учитель працював у школі в Бердянську, мав педагогічний стаж 17 років і отримував надбавку 20%. Потім він звільнився та вимушений був переїхати до Люксембургу, де влаштувався вихователем у муніципальній школі. Пропрацював три роки, а потім після завершення війни повернувся в Україну.   Так, ці три роки, які він працював вихователем, після повернення в Україну та працевлаштування на педагогічну посаду зарахують у стаж для виплати надбавки. І тепер ця людина буде отримувати не 20% посадового окладу вчителя, а 30%.   Важливо, що час роботи за кордоном зарахують до стажу педагогічної роботи в разі надання підтверджувальних документів (трудового договору, угоди тощо). Це правило діятиме під час воєнного стану та впродовж одного року після його припинення.   Також до стажу педагогічної роботи зарахують і час, коли педагогічні та науково-педагогічні працівники фактично не працювали, але за ними зберігалося місце роботи та/або заробітна плата.   Для педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів та установ освіти передбачено щомісячну надбавку за вислугу років залежно від стажу педагогічної роботи:   понад три роки - 10% посадового окладу (ставки заробітної плати); понад 10 років - 20%; понад 20 років - 30%.   Нагадаємо, раніше міністр освіти Оксен Лісовий заявив, що наразі підвищувати зарплати вчителям не планують через брак коштів у держбюджеті. 

Нідерланди оштрафували на €30 млн компанію ШІ за збір зображень обличчя

16:25:44

У Нідерландах регулятор із захисту даних наклав 30,5 млн євро штрафу на американську компанію Clearview AI, яка зібрала базу даних із мільярдами фотографій людей. Про це повідомляє NOS у вівторок, 3 вересня.   Глава регулятора із захисту даних Алейд Вольфсен зазначив, що компанія зі штучного інтелекту, що спеціалізується на розпізнаванні облич, зібрала незаконну базу даних із мільярдами фотографій людей.   Зображення були отримані з інтернету, і за ними можна ідентифікувати людей, наприклад, за зображеннями камер спостереження.   "Ваша фотографія є в інтернеті, а чия ні? Тоді ви можете потрапити в базу даних Clearview і бути відстеженими", - додав Вольфсен.   Зазначається, що у минулому Clearview AI не сплачувала штрафи, накладені Францією.   Нагадаємо, у Європейському Союзі з 1 серпня набув чинності закон про штучний інтелект , який називають першим подібним регуляторним документом у світі. Раніше компанії Apple і Meta обговорили партнерство в галузі штучного інтелекта .

Ракетний удар по Полтаві: оголошено триденну жалобу

15:42:52

У Полтавській області, відзавтра, 4 вересня, оголошено триденну жалобу в пам'ять про загиблих внаслідок сьогоднішнього російського удару по учбовому закладу Полтави. Про це повідомив голова ОВА Філіп Пронін у Telegram.   За словами чиновника, внаслідок обстрілу загинули 41 людина. Поранені більше 180.   "Відзавтра область - у триденній жалобі. Світла пам'ять усім загиблим. Ворог обов'язково має відповісти за всі злочини проти людяності", - додав Пронін. Нагадаємо, 3 вересня росіяни завдали удару по одному з навчальних закладів Полтави. Президент Володимир Зеленський повідомив про російський удар по Інституту зв’язку . За попередніми даними, 41 людина загинула, ще 180 отримали поранення. Часовий проміжок між тривогою і прильотом ракет був настільки коротким, що застав людей в момент евакуації до бомбосховища , зазначили у Міноборони.