Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Чоловік з документами на виїзд заплатив $1500, аби перепливти Тису

14:50:37

На Закарпатті прикордонники зафіксували неординарний випадок: українець із всіма дозволами на виїзд за кордон вирішив переплисти річку Тису, заплативши переправнику 1500 доларів. Про це  розповів офіцер Мукачівського прикордонного загону Олег Селезньов Українській правді.   За його словами, прикордонники часто стикаються з дивними ситуаціями, пов'язаними з виїздом або втечею за кордон. Офіцер привів один із таких випадків, коли українець, маючи всі необхідні документи, вирішив переплисти річку Тиса.   "З довідкою про виключення з обліку, з дійсними офіційними документами переходив річку (Тису - ред.). У нього дійсно право було перетину законним шляхом. Все одно пішов річкою, ще й заплатив 1500 доларів. Документи всі дійсні, ми перевіряли", - розповів прикордонник.   Після затримання чоловік все ж виїхав за кордон, однак на цей раз вже відповідно до закону.   Нагадаємо, у річці Тиса в Закарпатській області від початку воєнного стану виявили тіла 28 чоловіків , які намагалися незаконно перетнути кордон. Правоохоронці відкрили понад 10,7 тисячі кримінальних справ через ухилення від призову на військову службу з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Суд призначив заставу нардепу Клочку

14:13:36

Вищий антикорупційний суд визначив 12 мільйонів гривень застави з покладанням низки обов'язків народному депутату від фракції Слуги народу Андрію Клочку, якого підозрюють у незаконному збагаченні на понад 11 мільйонів гривень. Про це  повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в п'ятницю, 10 травня.   У САП не вказують прізвище політика, проте з деталей справи зрозуміло, що йдеться про нардепа Клочка.   "10 травня слідчий суддя ВАКС підтримав позицію прокурора САП та застосував запобіжний захід у вигляді 12 млн грн застави до чинного народного депутата України, якого підозрюють у незаконному збагаченні на понад 11 млн гривень", - йдеться в повідомленні.   Заставу мають внести не пізніше п’яти днів з дня обрання запобіжного заходу.   Також до 10 липня на підозрюваного покладено такі процесуальні обов’язки:  

Сухопутні війська створили рекрутинговий центр

13:41:35

В Збройних силах України створять рекрутинговий центр з укомплектування військових частин та підрозділів Сухопутних військ. Передусім йдеться про роботу з безпілотними системами. Про це повідомив командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Павлюк у Telegram в п'ятницю, 10 травня.   "Враховуючи те, що нині безпілотні технології вирішують низку складних та важливих бойових завдань на полі бою, першочергово основним завданням центру визначено відбір та комплектування підрозділів безпілотних систем Сухопутних військ вмотивованими кандидатами з необхідними якостями для подальшого навчання та здобуття військово-облікової спеціальності в напрямку безпілотних систем", - написав він.   Павлюк зазначив, що під час відбору кожний кандидат, що відповідає умовам, зможе обрати підрозділ, в якому він хоче служити.   Базова загальновійськова підготовка забезпечуватиметься в межах спеціального навчального батальйону, фахова - також на базі окремого центру та під керівництвом фахівців з бойовим досвідом. Нагадаємо, Міноборони почало рекрутинговий проєкт у листопаді 2023 року. Він дозволяє людині обрати конкретний підрозділ та визначену посаду, де її цивільний досвід буде найкориснішим. 2 травня у місті Мукачево Закарпатської області відкрили 20-й в Україні Центр рекрутингу української армії . Військовий рекрутинг і мобілізація: в чому різниця

На Дніпропетровщині шахраї ошукали родичів військових і волонтерів

13:20:53

У Дніпропетровській області засуджено учасників організованої групи, які ошукали родичів військових та волонтерів. Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора в п'ятницю, 10 травня. Суд визнав винними трьох учасників організованої групи за фактами крадіжки, шахрайства та несанкціонованого втручання в роботу інформаційних систем.   Організатора групи засуджено до 9,5 років, а двох учасників - до 8,5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.   Троє жителів Кам’янського району організували схему виманювання грошей у родичів українських військових та волонтерів. Вони знаходили у соцмережах інформацію про збір коштів на допомогу та лікування військовослужбовців ЗСУ.   Під час листування у месенджері видавали себе за представників міжнародних організацій та пропонували фінансову допомогу в іноземній валюті. Під виглядом конвертування коштів засуджені отримували доступ до онлайн-банкінгу потерпілих та привласнювали гроші шляхом їх переведення на підконтрольні рахунки.   Загальна сума спричинених збитків становить 1,3 млн гривень.