Росія стверджує, що нерухомість є її власністю, але Польща заперечуєПольща забере будівлю генконсульства РФ за борги
Будівля була останнім консульством РФ, що працювало в Польщі й воно закрилося в грудні 2025 року.
Польща вимагає націоналізувати будівлю колишнього генконсульства Росії в Гданську; генпрокутура країни подала відповідний позов. Про це повідомляє місцеве видання Fakt.
Будівля була останнім консульством РФ, що працювало в Польщі й воно закрилося в грудні 2025 року.
У квітні там відключили електроенергію та опалення через борги в розмірі 5,5 млн злотих; за процентами МЗС РФ заборгувало ще 3 млн злотих.
Будівля генерального консульства РФ у Гданську функціонувала з 1951 року. Росія стверджує, що нерухомість є її власністю, тоді як польська влада стверджує, що вона належить державній скарбниці.
"Згідно з інформацією, що є в розпорядженні Генеральної прокуратури Республіки Польща, Російська Федерація не покинула будівлю, колишнє консульство за адресою вулиця Баторего, 15 у Гданську", - повідомив виданню радник генеральної прокуратури Войцех Муравський.
Польські посадовці проводять відповідні заходи та подали позов про звільнення приміщення.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp










