Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Кремль готує мобілізацію руками нових депутатів Думи

21:03:51

  Російська влада обговорює можливість нової мобілізації для поповнення воюючої в Україні армії після намічених на вересень виборів до Держдуми.  Згідно з даними російських видань "Верстка" та "Важливі історії", які посилаються на джерела у військкоматах, а також інформаторів, близьких до Кремля та спецслужб, підготовка до можливого призову триває вже кілька місяців. Однак офіційно це не називають мобілізацією.   За інформацією одного з джерел, з жовтня армія буде готова приймати нові рекрути на прискорені програми підготовки. Після навчання їх направлятимуть до діючих підрозділів. З проханнями про додаткову допомогу регулярно виступають командири на фронті, відзначаючи гостру нестачу особового складу. Керівництву доручено активно готувати систему до можливих масштабних наборів.   Один із представників адміністрації президента зазначає, що багато йде не так, як планувалося спочатку, через що залучені до процесу почали шукати альтернативні підходи. Є можливість, що мобілізація може бути реалізована восени 2026 року, після чергових виборів.   Заклик до мобілізації мають ініціювати новообрані депутати. Такий сценарій розглядають в адміністрації президента (АП), повідомили у виданні "Можемо пояснить" джерела у нижній палаті парламенту.   "За задумом АП, кілька депутатів виступлять із трибуни парламенту зі зверненням до Путіна про необхідність нової мобілізації", - сказав один із співрозмовників видання. Він уточнив, що це може статися на першому засіданні нового скликання.   За даними "Верстки", приплив контрактників, яких заманюють на фронт мільйонними бонусами від Міноборони, скорочується. У першому кварталі він упав до 800-1000 чоловік на день і, за оцінками західних розвідок, перестав покривати втрати на передовій. Темпи набору в Москві впали майже вдвічі - до 1378 у травні, що на тисячу менше, ніж роком раніше.   Джерела стверджують, що передумов нової мобілізації досить багато: від провалу наступальних операцій до неефективної роботи системи повітряно-космічної оборони. Проте всередині політичної еліти є побоювання, що нова хвиля мобілізації викличе соціальне невдоволення та погіршить економічне становище країни.   Перша хвиля мобілізації восени 2022 року негативно позначилася на рейтингах влади та рівні громадської підтримки бойових дій. Ситуацію ускладнила масова втеча громадян за межі країни. Однак цього разу влада нібито врахувала помилки минулого: запроваджено електронні повістки, автоматичну заборону на виїзд для тих, хто підлягає заклику, а військкомати перейшли на цілорічний режим роботи.   Раніше повідомлялося, що в Росії провели навчання щодо організації масової мобілізації за участю чиновників регіонів Південного федерального округу та окупованих територій України. Заходи відбулися у Волгоградській області під егідою Головного управління спеціальних програм президента РФ, передають росЗМІ.

Конституційний суд Чехії зобов'язав уряд пустити президента на саміт НАТО

21:03:51

Конституційний суд Чехії зобов'язав уряд Андрея Бабіша забезпечити участь президента Петра Павела у липневому саміті НАТО в Анкарі, задовольнивши позов глави держави. Про це повідомляє Aktualne.cz в середу, 24 червня.   Суд постановив, що кабінет міністрів повинен дозволити президенту долучитися до чеської делегації на саміті НАТО, забезпечити необхідну співпрацю та інші організаційні вимоги, включаючи транспорт та акредитацію.    Судді також заявили, що участь президента у самітах НАТО є усталеною практикою, яка має зберегтися.   Рішення Конституційного суду було ухвалено після кількох місяців суперечок між главою держави та урядом щодо того, хто має представляти Чехію на липневому саміті НАТО в Анкарі. Нагадаємо, 22 червня уряд Андрея Бабіша ухвалив рішення про те, що чеську делегацію очолить сам прем'єр-міністр разом з міністром оборони Яроміром Зуною та главою МЗС Петром Мацінкою. Чеський президент подав позов до Конституційного суду. У ньому заявив, що представництво держави за кордоном є одним з його конституційних повноважень, і уряд не може односторонньо перешкоджати йому брати участь у самітах НАТО.  Президент Чехії відреагував на антиукраїнську заяву спікера парламенту

Збірна Парагваю на чемпіонаті світу оскаржує суддівство іншого матчу

20:56:40

  Асоціація футболу Парагваю, згідно з даними AS, сповнена рішучості вимагати справедливості з огляду на несправедливість, яку спостерігали з боку суддів у матчі Англія - Гана на чемпіонаті світу-2026.   Слід нагадати, що в грі цих збірних не було забито жодного м’яча.   Водночас не це стало причиною невдоволення у футбольному середовищі Парагваю. Обурення викликало те, що Джуд Беллінгем, почавши розмову з Джорданом Айю на футбольному полі, прикрив рот рукою і не був за це покараний.   Адже, як наполягають у Парагваї, правила, які прописувалися перед початком чемпіонату світу 2026 року, заборонили будь-кому у будь-якій формі прикривати свій рот під час перебування на футбольному полі.   До того ж саме за схожі дії з поля вилучили гравця Парагваю Мігеля Альмірона, тоді як Беллінгема це аж ніяк не зачепило.   У парагвайських медіа широко пишуть про те, що Асоціація футболу Парагваю вже склала скаргу і направила її до Міжнародної федерації футболу (ФІФА). Тільки от видання AS, як поінформоване джерело, відзначило, що скаргу від Парагваю у ФІФА наразі не бачили.   Водночас у разі надходження скарги від Парагваю ФІФА почне її розгляд негайно.   Новини від  Корреспондент.net  в Telegram і WhatsApp. Підписуйтеся на наші канали  https://t.me/korrespondentnet  і  WhatsApp

Дрони РФ кілька днів не літають уздовж кордону з Білоруссю - ЗМІ

20:41:37

Російські ударні дрони останні три доби не літають вздовж білорусько-українського кордону. Ймовірно, ретранслятори на території Білорусі відключили. Про це пише видання Флагшток у середу, 24 червня.   Наприкінці весни та на початку літа 2026 року такі прольоти були масовими, частину безпілотників потрапляли на територію Білорусі, рух БпЛА на низьких висотах спостерігали мешканці прикордонних населених пунктів.   Останній такий випадок зафіксували вранці 21 червня. Тоді Повітряні сили ЗСУ повідомляли про рух дронів на півночі Чернігівщини у напрямку Славутича. Один із цих дронів згодом опинився на території Білорусі та пролетів над Гомельською і Брестською областями.   Усі наступні дні Росія продовжувала атакувати Чернігівську область, проте вона направляла свої дрони-камікадзе вже іншими маршрутами, оминаючи кордон з Білоруссю.   Монітори припускають, що зміна траєкторій пов'язана з тим, що росіяни перестали використовувати ретранслятори на білоруській території. Раніше за допомогою них війська РФ коригували свої атаки по Україні. Нагадаємо, 19 червня президент Володимир  Зеленський дав самопроголошеному президенту Білорусі тиждень на демонтаж ретрансляторів для дронів, розміщених на території країни. Сьогодні Зеленський повідомив, що з 22 червня ретранслятори на території Білорусі більше не працюють .

Завод у Воронежі могли знищити нові американскі ракети - ЗМІ

20:36:41

  Україна могла використати американські ракети AGM-188A Rusty Dagger під час атаки на Воронезький завод напівпровідникових приладів. Про це в середу, 24 червня,  повідомляє Forbes з посиланням на російські та українські джерела.   Наразі офіційного підтвердження застосування цих ракет немає. AGM-188A розроблялася в рамках програми Extended Range Attack Munition (ERAM), орієнтованої на створення недорогої високоточної зброї далекого радіусу дії для літаків F-16. Виробництвом ракети займається компанія Zone 5 Technologies, а заявлена ​​дальність її дії перевищує 460 км, що дозволяє вражати цілі у глибині територій. Ракета оснащена системами наведення та захистом від радіоелектронних перешкод.   За даними Forbes, Україна уклала контракт на постачання 3550 таких ракет загальною вартістю $825 млн, що відповідає ціні $246 тис. за одну одиницю - практично в десять разів дешевше, ніж британські Storm Shadow.   Нагадаємо, 22 червня українські військові завдали ракетного удару по оборонному заводу у російському Воронежі. Генштаб підтвердив, що для його ураження використовувалися високоточні крилаті ракети повітряного базування.   ВЗПП-С вважається одним із ключових російських підприємств у галузі виробництва напівпровідникової продукції, включаючи інтегральні мікросхеми та силові модулі. Завод постачає електронні компоненти для військової техніки, як-от крилаті ракети Х-101, системи Іскандер-К і Калібр , а також комплекси ППО С-400 та зенітні системи Панцир .   Україна готова виробляти ракети до Patriot  

Скандал у ЗСУ: омбудсмен перевіряє заяви про катування у Скелі

20:25:26

У 425-му штурмовому полку Скеля перевіряють інформацію про можливі тортури, облаштування місць несвободи та доведення до самогубств. Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець в Telegram в середу, 24 червня.   За словами омбудсмена, він отримав інформацію про серйозні порушення прав військовослужбовців у 425-му окремому штурмовому полку Скеля.   "Будь-які порушення прав людини, особливо в умовах воєнного стану, є неприпустимими та потребують негайної реакції", - заявив Лубінець.   Омбудсмен звернувся до Державного бюро розслідувань та Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони з вимогою провести повне та неупереджене розслідування.   Окремо він провів робочу нараду з головнокомандувачем ЗСУ Олександром Сирським. За словами Лубінця, Військова служба правопорядку вже працює над з'ясуванням обставин.   Моніторингова група Офісу омбудсмана вирушає на місце вже завтра. Лубінець отримав запевнення щодо повного сприяння її роботі.   Нагадаємо, раніше видання Бабель опублікувало розслідування про ймовірні катування та смерті мобілізованих у полку Скеля . ДБР вже відкрило кримінальну справу за статтею Перевищення повноважень в умовах воєнного стану з тяжкими наслідками.   Командування полку визнало, що питання потребують перевірки, але не погодилося з узагальненнями авторів публікації і заявило, що з 26 згаданих смертей 18 сталися у лікарні. Дії полку Скеля перевірять після заяв про значні втрати під Покровськом

Мінськ вимкнув ретранслятори для БпЛА - Зеленський

20:05:24

  Президент України Володимир Зеленський повідомив, що з 22 червня ретранслятори на території Білорусі, які раніше слугували для коригування російських ударів по українських містах, більше не працюють. Про це він заявив під час спілкування з журналістами, у середу, 24 червня,  передає   Укрінформ.   "За наявною інформацією, яку мені доповідав Головком, а також розвідка, з 22 червня відповідні ретранслятори припинили свою роботу на території Білорусі. Чи демонтували їх, чи ні - я, чесно кажучи, поки що не знаю, але ми працюємо над цим, і я дуже уважно слідкую й щоденні доповіді отримую. Факт - що ретранслятори на сьогодні не працюють", - сказав він.   Нагадаємо, 19 червня Зеленський дав Лукашенку тиждень на демонтаж ретрансляторів для дронів, розміщених на території Білорусі.

Данія передасть Україні 15 000 далекобійних снарядів

19:48:01

Україна отримає від Данії додаткові 15 000 далекобійних артилерійських пострілів, частина з них уже прибула. Про це повідомив міністр оборони Михайло Федоров у Telegram у середу, 24 червня.   Глава оборонного відомства наголосив, що його команда постійно працює над тим, щоб збільшувати обсяги та якість міжнародної допомоги Україні. Увагу зосереджують на рішеннях, які дають найбільший результат на полі бою.   "Для нас є три незмінні пріоритети: ППО, далекобійна артилерія та українські дрони. Саме на цих напрямах концентруємо зусилля й працюємо над тим, щоб кошти партнерів спрямовували максимально ефективно. Боремося за кожен долар міжнародної підтримки", - зазначив Федоров.   Партнерство з Данією, за його словами, є одним із прикладів такого підходу: партнерам запропонували переглянути частину вже запланованої підтримки й переорієнтувати ресурси з короткодальної артилерії на далекобійні рішення.   "Данія оперативно відреагувала на цей запит. У результаті Сили оборони отримають додаткові 15 000 далекобійних артилерійських пострілів. Частина з них уже прибула в Україну", - зазначив міністр.   Федоров підкреслив, що далекобійні боєприпаси на сьогодні є одним із ключових запитів фронту. В умовах постійного розширення дронової кілзони вони дають змогу ефективніше уражати ворога, його логістику та командні пункти, водночас зменшуючи ризики для українських військових.   Нагадаємо,  Австралія надасть Україні додаткові 100 мільйонів доларів військової допомоги для закупівлі критично важливого оборонного обладнання. Зеленський назвав три головні рішення "Рамштайну"

Новий вкид Росії про втрати ЗСУ є фейком - ЦПД

19:41:03

  Поширена ворожими пропагндистськими ресурсами інформація про нібито 2,4 мільйона загиблих та зниклих безвісти військових Збройних сил України у війні з Росією є неправдивою. Про це в середу, 24 червня,  заявив Центр протидії дезінформації при РНБО України на своїй сторінці у Facebook.   У Центрі зазначили, що ця дезінформація активно поширюється через ворожі ресурси, які посилаються на так званих "російських хакерів". Згідно з їхніми твердженнями, нібито було зламано бази даних Генштабу ЗСУ, територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також медичних установ.   Як підкреслено в публікації, подібні заяви насправді є вигадкою, а оприлюднені Росією "цифри втрат" перевищують загальну чисельність української армії.   "Це продовження давньої дезінформаційної кампанії рф. Раніше пропагандисти активно тиражували цифру в 1,7 млн втрат. Центр спростовував цей фейк. Не вигадавши нічого нового, кремлівські фейкороби просто "домалювали" до старої брехні ще 700 тисяч", - додали в ЦПД.   Нагадаємо, за даними Генштабу, загальні бойові втрати російських військ з початку повномасштабного вторгнення вже сягають близько 1 395 790 осіб.   Росіяни більше не вірять своїй владі - ЦПД    

На Чернігівщині оголосили примусову евакуацію з 12 прикордонних сіл

19:19:48

У Чернігівській області рада оборони на запит військових ухвалила рішення про обовʼязкову евакуацію з 12 прикордонних населених пунктів із 1 липня. Про це повідомив очільник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус у середу, 24 червня.   Йдеться про такі населені пункти у Корюківській ТГ: Прибинь; Шишківка та Рудня. У Городнянській ТГ: Лемешівка та Мощенка. У Новгород-Сіверській ТГ: Вороб’ївка; Камінь; Кам’янська Слобода; Карабани; Чайкине. У Семенівській ТГ: Газопровідне та Олександрівка.   "Також є рішення про продовження заходів обов'язкової евакуації із семи прикордонних сіл, де вона оголошувалася взимку. Охочі жителі виїхали, решта - писали відмови. Тут йдеться про такі населені пункти: Сновська ТГ - Гірськ; Городнянська ТГ - Берилівка. Новгород-Сіверська ТГ: Бучки; Грем'яч; Будо-Вороб'ївська. Семенівська ТГ: Костобобрів; Залізний Міст", - повідомив Чаус.   За даними громад та районних адміністрацій, у всіх цих населених пунктах досі залишається близько тисячі жителів. Серед них - 120 дітей.   Чаус наголосив, що евакуацію мають завершити за два місяці. Нагадаємо, у Синельниківському районі Дніпропетровської області розпочали примусову евакуацію родин із дітьми ще з 23 населених пунктів через безпекову ситуацію.   Раніше на Донеччині розширили зону обов’язкової евакуації у примусовий спосіб сімей із дітьми. 

Золото вперше за тривалий час впало в ціні

19:19:42

  24 червня 2026 року ціни на золото впали нижче позначки в 4000 доларів за унцію, що стало першим таким випадком з листопада минулого року. Причиною цього стало зміцнення долара і очікування підвищення процентних ставок у США, повідомляє  Bloomberg.   За інформацією агентства, вартість золота знизилася на 2,9%, до рівня 3999,90 доларів за унцію, демонструючи падіння вже другу торгову сесію поспіль.   Протягом останніх трьох років ціна на золото зросла більш ніж удвічі, оскільки центральні банки, фінансові компанії та приватні інвестори масово вкладали кошти у дорогоцінний метал. Однак стрімке зростання призупинилося наприкінці січня, коли ціна досягла рекордного значення - близько 5600 доларів за унцію. До червня вона знизилася більш ніж на 20% від свого пікового значення.   Серед ключових факторів, які негативно вплинули на динаміку цін на золото, виділяється конфлікт між США та Іраном. Зростання цін на нафту сприяло інфляційним процесам, збільшило ймовірність підвищення процентних ставок і зробило дорогоцінний метал менш привабливим у порівнянні з активами, які генерують дохід, такими як казначейські облігації.   Протягом останнього тижня кілька провідних банків переглянули свої прогнозні оцінки щодо ціни на золото. Goldman Sachs Group Inc. скоротив свій прогноз на 500 доларів, тепер очікуючи ціну в 4900 доларів за унцію до кінця року. Тим часом Deutsche Bank AG знизив прогнозну вартість для четвертого кварталу на 17%. Незважаючи на ці тенденції, позитивним моментом для ринку золота залишається високий попит з боку центральних банків. У першому кварталі вони нарощували свої запаси найшвидшими темпами за останній рік, і результати опитувань вказують на їхню готовність продовжувати закупівлі.   Нагадаємо, минулого року українці придбали у банках 7394 унцій золота - близько 229,95 кілограма. Загальна вартість придбаного дорогоцінного металу становить 22,47 млн доларів.    Раніше повідомлялося, що статки американського мільярдера Ілона Маска скоротилися до 957 мільярдів доларів через незначне зниження біржової вартості акцій його компанії SpaceX.  

У Криму знищили комплекс РФ для глушіння Starlink

18:59:08

У тимчасово окупованій Керчі знищили російський комплекс радіоелектронної боротьби Волна Купол Гарант, який використовувався для придушення роботи Starlink. Про це свідчать супутникові знімки, оприлюднені в Telegram-каналі Exilenova+ в середу, 24 червня.   Знімки зафіксували місця згорілих установок комплексу. Після удару частину причепів із обладнанням росіяни перемістили.   Комплекс Волна Купол Гарант являє собою систему супутникових антен на кількох причепах. Він створює потужні перешкоди для конкретного супутника Starlink у частотному діапазоні 14-14,5 ГГц, перериваючи зв'язок із терміналами на землі. Один комплекс забезпечує "захист" території площею приблизно 20 кв. км.   Російський виробник Русский купол не розкриває технічних характеристик, однак за данними Мilitarnyi, вартість одного комплексу становить близько 150 млн рублів.

Дефіцит бензину: РФ просить пальне у дружніх країн

18:52:31

  Щоб закрити "дірку" в паливному балансі, Росія вже закуповує пальне у Білорусі, проте цього недостатньо. Російська влада готується до початку масштабного імпорту бензину з Індії та звернулася до Казахстану у спробі впоратися з паливним дефіцитом. Це, зокрема, випливає із опрацьованих поправок до Податкового кодексу, спрямованих на стабілізацію паливного ринку.    Згідно з  даними РБК, запроваджується механізм субсидування з державного бюджету, призначений для підтримки нафтових компаній, які закуповують паливо за кордоном. Це стане доповненням до чинного демпферного механізму, запровадженого вісім років тому для стримування зростання цін на паливо всередині країни.   Розмір субсидій для імпортованого бензину, виробленого за межами ЄАЕС, визначатиметься виходячи з індикативної ціни на індійському ринку та вартості його доставки з портів Індії. Як зазначають джерела РБК, документ уже отримав підтримку бюджетного та податкового комітету Держдуми і може бути прийнятий одразу у другому та третьому читанні найближчими днями.   Індія залишається найбільшим імпортером російської нафти від початку воєнних дій в Україні. У 2022 році обсяг постачання становив близько 1,5–2 млн барелів на добу, а в червні 2026 року показник досяг рекордних 2,66 млн барелів на день.   Частина закупленої у Росії нафти Індія переробляє на нафтопродукти - дизельне паливо, газойль та бензин, значна частка яких вирушає на експорт. 2022 року обсяг експорту індійського бензину досяг рекордних 400 тисяч барелів на добу, основними його покупцями стали азіатські країни.   Як зауважує Reuters, індійський бензин містить близько 20% спиртових добавок, що вдвічі перевищує допустимий для Росії стандарт, який обмежує вміст етанолу 10%. Цей норматив було змінено минулого року після серії атак на вітчизняні нафтопереробні заводи.   Також стало відомо, що Росія веде переговори з Казахстаном про постачання близько 50 тисяч метричних тонн бензину АІ-92. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела у галузі. Джерело в Казахстані повідомило, що постачання бензину до Росії можливе в обмін на російське авіапаливо.   Незважаючи на те, що Казахстан виробляє значно менше палива, ніж Росія, у нього існує профіцит бензину. Проте ремонт на Атирауському НПЗ з 26 червня до 20 липня може знизити обсяг доступних резервів.   Одним із можливих джерел постачання розглядається казахстанський НПЗ Конденсат, який переробляє газовий конденсат з російського заводу ТАНЕКО і має квоти на експорт палива. У травні цей НПЗ експортував до Грузії 15 207 тонн бензину марок АІ-92 та АІ-95, згідно з даними казахстанського аналітичного центру паливно-енергетичного комплексу.   Проте діяльність ТАНЕКО, що належить російській компанії Татнефть, повністю зупинилася 12 червня внаслідок атаки дрону. Ця обставина може обмежити постачання сировини для Конденсату.   Як пише ЗМІ, міністр енергетики Казахстану Ерлан Аккенженов раніше заявляв, що Москва поки не надсилала офіційного запиту на постачання бензину.   За даними Reuters, нестача бензину в Росії зараз сягає 20% внутрішнього споживання. За інформацією агентства, ці обсяги становлять приблизно 3−5 тисячі тонн на добу, тоді як брак бензину досягає 25 тисяч тонн щодня.   Раніше повідомлялося, що зупинка низки великих НПЗ у Центральній Росії через низку атак БПЛА призвела до зниження випуску автобензину на 25% порівняно з червнем минулого року.   Дефіцит бензину охопив понад 50 регіонів Росії