Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Привласненні майна на 300 млн: викрито схему за участю екстоппосадовця

15:26:08

Служба безпеки України, Державне бюро розслідувань та Офіс генерального прокурора задокументували нові злочини колишнього заступника секретаря РНБО України - Володимира Сівковича, який переховується за межами України. Про це повідомила пресслужба СБУ у вівторок, 23 червня.   За матеріалами справи, експосадовець причетний до привласнення недобудованого комплексу Республіканської клінічної лікарні та прилеглої земельної ділянки у 21,36 га на території Києва. Оціночна вартість цього об’єкта становить 300 млн гривень.   Як встановило розслідування, з метою заволодіння державною нерухомістю протягом 2006-2021 років Сівкович та його спільники розробили шахрайський план.   Схема полягала у створенні штучної заборгованості замовнику будівництва лікарні, а потім у використанні цих боргів для заволодіння цілим майновим комплексом під час процедури банкрутства.   Встановлено, що для реалізації плану Сівкович залучив службових осіб держпідприємства та підконтрольну йому організацію у Києві. Цей підрядник спочатку уклав угоду з держпідприємством-забудовником лікарні на коригування проєкту та завершення будівництва медкомплексу на суму в 30 млн гривень.   Але, як наголошують у відомстві, приватна компанія не виконала взяті на себе зобов’язання, чим "загнала" в борги перед кредиторами державного підрядника. Після цього фігуранти продали афілійованому відомому забудовнику корпоративні права на свою проєктну організацію разом із правом вимоги штучної заборгованості. У подальшому відбулося привласнення майнового комплексу лікарні в обмін на погашення цієї суми.   Наразі в суді розглядається справа щодо повернення довгобуду у власність держави.   На підставі зібраних доказів Сівковичу і двом його бізнес-партнерам, що перебувають за кордоном, повідомлено про підозру. Після проведення обшуків за місцями роботи і проживання фігурантів підозру отримав їхній спільник - юрист приватної компанії, що брала участь в оборудці на користь Сівковича.

"Запальна" ніч у Криму: СБС уразили понад 60 цілей

14:32:44

  У ніч на вівторок, 23 червня, підрозділи Сил безпілотних систем ЗСУ завдали ударів по понад 60 ключових об'єктах противника на тимчасово окупованій території Криму. Про військові досягнення повідомили Сили безпілотних систем ЗСУ та  майор Роберт "Мадяр" Бровді.   За словами українських бійців, ця ніч стала "запальною" для російських військових об'єктів.   "Москва ляже у Криму. Птахи СБС сприятимуть і надалі", - зазначив Роберт Бровді.   Серед уражених об'єктів були три розвідувально-ударні безпілотники Оріон, чотири комплекси ППО, нафтова інфраструктура в районі Керчі, газорозподільча станція, електропідстанція, а також транспорт для логістики й паливу окупантів.    Зокрема, в районі Керчі підрозділи 1-го окремого центру СБС знищили три БПЛА Оріон , які ворог використав як носії керованих бомб та малогабаритних крилатих ракет. У цьому ж районі нанесено удари по нафтових резервуарах Керченської (Камиш-Бурунської) ТЕЦ.   У районі Багерового було знищено зенітний ракетно-гарматний комплекс Панцир-С1, а неподалік Курортного - пускову установку С-300 і зенітну установку ЗУ-23. Окрім того, біля Керчі вивели з ладу російську радіолокаційну станцію Небо-У.   Ударів також зазнала електропідстанція 330/110 кВ Західно-Кримська поблизу Кар’єрного, де діяли бійці 427-ї окремої бригади СБС Рарог та 413-го окремого полку СБС Рейд . У районі Трудового пошкоджено газорозподільчу станцію Сімферополь.   Крім Криму, активні дії здійснювалися і на тимчасово окупованій частині Донеччини та в південному напрямку. Зокрема, 20-та окрема бригада СБС К-2 завдала ударів по навчальному полігону операторів БПЛА в районі Дебальцевого та знищила цистерну з пальним біля Горлівки.    Також 412-та окрема бригада СБС Nemesis успішно вразила логістичний транспорт противника у Приазовському Запорізької області. Логістичні об'єкти окупантів були уражені й на території Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.  

У Польщі повідомили про долю повернутого ордена і захід у Гданську

13:40:34

  Речник президента Польщі Рафал Леськевич повідомив, що в понеділок канцелярія президента отримала назад орден Білого Орла, який повернув Президент України Володимир Зеленський. Він зазначив, що для офіційного завершення процедури повернення необхідно видати відповідне рішення президента Польщі, яке має бути підписане прем’єр-міністром країни. Про це інформує Polsat News. Леськевич уточнив, що орден, переданий до канцелярії президента, наразі перебуває на зберіганні у Бюро нагород і призначень.    Водночас він підкреслив, що остаточно завершити процес можливо лише після публікації президентського рішення з підписом прем’єр-міністра. Згодом цей документ буде оприлюднений у державному виданні Monitor Polski.   Речник також пояснив, що прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск повинен затвердити відповідне рішення своїм підписом.    Він також звернув на те, що орден Білого Орла, вручений Зеленському у 2023 році, більше не може бути присвоєний іншій особі. Леськевич зауважив, що разом із посвідченням орден передається до депозитарію канцелярії президента і вважається недійсним для подальшого використання.   Щодо можливої відсутності президента України Володимира Зеленського на Міжнародній конференції з відновлення України, запланованої на 25-26 червня у Гданську, у Польщі наразі не отримували жодних повідомлень від Києва. Про це в ефірі Polsat News повідомив речник польського уряду Адам Шлапка.   Він зазначив, що наразі жодних сигналів про неможливість участі Зеленського не надходило.    Водночас Шлапка припустив, що у разі, якщо Президент України не зможе бути присутнім особисто, його країну можуть представляти інші члени урядової делегації.    Речник наголосив, що конференція обов’язково відбудеться навіть за умов відсутності Володимира Зеленського, оскільки її ключовою метою є обговорення питань, пов’язаних із відбудовою України. За його словами, Україна все одно представить свою делегацію.    Шлапка наголосив, що для форуму "набагато важливішим є реальний, практичний аспект, ніж політичний". За його словами, конференція має бути присвячена передусім економічним питанням і практичній співпраці.   "Вона стосується економічних питань, конкретної роботи. Наше завдання зараз, коли існує велика напруга, полягає радше у деескалації ситуації та забезпеченні того, щоб польські інтереси у сфері безпеки та економіки були реалізовані", - підкреслив представник польського уряду.   Відповідаючи на питання про можливий вплив українсько-польської дипломатичної напруги на атмосферу переговорів, Шлапка визнав, що ситуація є безпрецедентною та створює найбільшу напругу за останні роки. Він додав, що ці умови лише підкреслюють важливість конструктивного діалогу про майбутнє.   Нагадаємо, президента Польщі Кароля Навроцького не запросили на Конференцію з відновлення України, яка з 25 по 26 червня відбуватиметься у Гданську. Про це заявив керівник президентського Бюро міжнародної політики Марчин Пшидач.   Війна орденів. Найглибша криза України з Польщею