Українську делегацію на Конференції з відновлення в Польщі очолить прем'єрка
Фото: тг-канал Юлії СвириденкоУкраїнську делегацію на Конференції з відновлення в польському Ґданську очолить прем’єрка Юлія Свириденко. Голова уряду повідомила, що до складу української команди увійдуть представники бізнесу, керівники державних компаній, представники громад, урядовці і народні депутати.
Заплановано багато заходів різного рівня, що мають посили і Україну, і Польщу та решту партнерів. Українська делегація має чітке завдання – досягнути домовленостей, що спрацюють на обороноздатність і стійкість України та розширять економічне співробітництво з партнерами.
Очікують на підписання низки важливих угод з міжнародними партнерами, зокрема стосовно зміцнення енергетики.
Реклама
«Україна налаштована на конструктивне і взаємовигідне партнерство в інтересах спільної європейської безпеки, економічного розвитку та довгострокового процвітання», – прокоментувала Свириденко.
Контекст
Днями польський президент Кароль Навроцький вирішив відкликати Орден Білого Орла, яким був нагороджений Зеленський. Це відбулося у зв'язку з незадоволенням Варшави через рішення президента присвоїти підрозділу ССО «Північ» назву «імені Героїв УПА».
Зеленський назвав це рішення польського колеги політичним кроком перед виборами в 2027-му. Він наголосив, що підрозділ самостійно обрав назву, пов'язану з історичними постатями, яких поважають бійці.
Президент України після рішення про позбавлення ордену відправив його Новою поштою до Варшави на ім’я Кароля Навроцького.
Після позбавлення Зеленського від цієї нагороди відмовилися другий, третій і п’ятий президенти України Леонід Кучма, Віктор Ющенко і Петро Порошенко. Також орден повернув міністр закордонних справ Андрій Сибіга.
У МЗС анонсували рішення про те, чи поїде президент, на 22 червня, але відклали його до сьогодні.








