Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Трамп анонсував виробництво Patriot і Tomahawk автогігантами США

13:07:54

  Президент США Дональд Трамп заявив, що американські автомобільні гіганти, такі як General Motors та Ford, планують перепрофілювати свої заводи для виробництва озброєнь. Серед продукції, яку почнуть випускати автоконцерни, американський лідер наголосив на зенітно-ракетних комплексах Patriot, крилатих ракетах Tomahawk та інших видах озброєння. Про це він  сказав під час спілкування з журналістами в Білому домі.   Трамп наголосив, що США активно працюють над нарощуванням виробничих можливостей в оборонній сфері, щоб забезпечити достатню кількість сучасного озброєння. Компанії із незадіяними потужностями вже підписують контракти на створення ракетної продукції.   До цього видання The ​​Wall Street Journal повідомляло , що Пентагон веде переговори з автовиробниками щодо можливої ​​участі в оборонних проектах. У відомстві заявляють про прагнення швидкого розширення оборонної промисловості з використанням чинних комерційних рішень та технологій, щоб гарантувати переваги для військової сфери. Глава Пентагону Піт Гегсет раніше називав таку стратегію переходом на "режим воєнного часу".   Крім того, як повідомлялося в публікації Financial Times, США зіштовхнулися із серйозним скороченням запасів критично важливих боєприпасів, таких як ракети Tomahawk через конфлікт з Іраном. Нагадується, що перепрофілювання цивільного виробництва під військові потреби вже мало місце у США, наприклад, у роки Другої світової війни. А під час початку пандемії COVID-19 адміністрація Трампа зверталася до автомобільних компаній із проханням налагодити випуск апаратів штучної вентиляції легень.   Також раніше повідомлялося про плани Трампа запропонувати американським оборонним компаніям організувати ліцензійне виробництво ракет на території Європи та України. Президент України Володимир Зеленський підтверджував, що обговорював із Трампом можливість надання Києву ліцензії на виробництво ракет для систем ППО Patriot, на що американський лідер, за словами Зеленського, позитивно відреагував.    

Скандал з Ощадбанком: Генпрокурор Угорщини піде у відставку

12:42:07

  Генеральний прокурор Угорщини Габор Балінт Надь може подати у відставку через справу з українським Ощадбанком . Про це повідомляє угорське видання HVG, посилаючись на заяву прем'єр-міністра Угорщини Петера Мадяра.     За словами Мадяра, для припинення повноважень генпрокурора, якого призначили ще за каденції Віктора Орбана, немає необхідності в будь-яких спеціальних процедурах.   Відповідаючи на запитання журналістів про можливий зв'язок відставки зі справою інкасаторів Ощадбанку, прем'єр зазначив, що це "може бути пов'язано". Він також додав, що прокурор найближчим часом сам залишить посаду.     Нагадаємо, у березні 2026 року угорські спецслужби затримали на території країни два броньовані інкасаторські автомобілі із сімома громадянами України. Конвой здійснював транспортування відповідно до міжнародної угоди між Ощадбанком та Raiffeisen Bank International. Однак 9 березня уряд Віктора Орбана видав постанову про вилучення валютних та золотих цінностей із цих авто, намагаючись легітимізувати свої дії. Документ безпосередньо стосувався інциденту з захопленням інкасаторського конвою, що спричинило серйозну дипломатичну напругу між Україною та Угорщиною. Українські профільні органи і відомства вимагали повернення захопленої власності.   Завдяки активним дипломатичним зусиллям та після перемоги Партії Тиса на виборах під керівництвом Мадяра ситуацію вдалося вирішити на користь України. У травні 2026 року викрадені кошти й банківські метали були розблоковані та повернуті українській стороні. Загалом було повернено €35 мільйонів, $40 мільйонів готівки та 9 кг золота, які перевозили інкасатори.   "Золото" Ощадбанку: Мадяр анонсував внутрішнє розслідування    

Викрито нові схеми у справі про постачання неякісних мін для ЗСУ

12:17:11

  У рамках розслідування справи щодо щодо постачання неякісних інженерних боєприпасів та сировини для потреб Міністерства оборони України працівники ДБР розкрили новий епізод незаконної діяльності керівництва приватної компанії, яка займалася виготовленням вибухових пристроїв для потреб Сил оборони. Про це у вівторок, 23 червня, повідомляє Державне бюро роозслідувань на своємі офіційному сайті.   Як зауважили в ДБР, на початку 2026 року Бюро викрило злочинну організацію, що привласнила майже 3 мільярди гривень бюджетних коштів, виділених для закупівлі інженерних боєприпасів Збройним силам України. Йдеться про протипіхотні та протитанкові міни, які мають критично важливе значення для забезпечення безпеки українських військовослужбовців.   Додатково було встановлено, що директор підприємства розробив механізм ухилення від сплати податку на додану вартість під час імпорту до України компонентів для виробництва вибухових речовин. Ця схема базувалася на використанні підроблених документів із неправдивою інформацією про товар, що дозволяло уникати сплати обов’язкових митних платежів.   Унаслідок таких дій державний бюджет недоотримав понад 21,3 мільйона гривень ПДВ.