США та Іран також домовилися створити "групу з усунення конфліктів" за участю Лівану та за посередництва Катару й ПакистануІран заявив про "прогрес" у переговорах зі США
Іран оголосив про "прогрес" у переговорах зі США після їхньої зустрічі в Швейцарії. Делегації обговорили питання заморожених активів Ірану, винятків із санкцій на нафту, та безпечного проходу суден через Ормузьку протоку. Було створено Комітет високого рівня для політичного нагляду за процесом, а головні переговірники мають забезпечити досягнення остаточної угоди протягом 60 днів. США та Іран домовилися створити "групу з усунення конфліктів" за участю Лівану та посередництва Катару та Пакистану.
Делегації США та Ірану обговорили підготовку до переговорів для укладення остаточної угоди, заявили в іранському МЗС.
Іран, Катар і Пакистану заявили про прогрес після першого раунду переговорів зі США у Швейцарії. Про це пише американський телеканал CNN, посилаючись на слова речника МЗС Ірану, іранські ЗМІ та заяву країн-посередників - Катару й Пакистану.
Речник МЗС Ірану Есмаїл Багаї зауважив, що делегації США та Ірану обговорили підготовку до переговорів з метою укладення остаточної угоди. Зокрема, вони зачепили теми заморожених активів Ірану та винятків із санкцій на продаж іранської нафти.
Він додав, що "було досягнуто значного прогресу".
Багаї зазначив, що США та Іран домовилися про необхідність забезпечення безпечного проходу суден через Ормузьку протоку.
У спільній заяві посередників - Пакистану та Катару - зазначається, що переговори між США та Іраном, що нещодавно завершилися, проходили в "позитивній та конструктивній атмосфері", і було досягнуто "обнадійливого прогресу".
У заяві зазначено, що США та Іран домовилися створити Комітет високого рівня для забезпечення "політичного нагляду за посередницьким процесом". Головні переговірники будуть регулярно звітувати перед Комітетом високого рівня та очолюватимуть робочі групи.
Комітет "домовився про дорожню карту для досягнення остаточної угоди протягом 60 днів", додавши, що технічні переговори "з усіх питань" триватимуть до кінця цього тижня у Швейцарії.
США та Іран також домовилися створити "групу з усунення конфліктів" за участю Лівану та за посередництва Катару й Пакистану, щоб забезпечити припинення військових операцій у Лівані, йдеться у заяві.
Бойові дії між Ізраїлем та підтримуваною Іраном бойовою групою Хезболла в Лівані тривають, попри угоду про припинення вогню.
Як відомо, делегації від США та Ірану вирушили в Швейцарії на переговори щодо угоди про припинення війни.
Зауважимо, що на тлі цим перемов, президент США Дональд Трамп почав погрожувати та заявив, що Сполучені Штати можуть взяти під контроль Ормузьку протоку, якщо не вдасться досягти домовленостей з Іраном.
Додамо, що іранське джерело повідомило CNN, що після погроз Трампа переговори між США та Іраном зайшли в глухий кут.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp





