
Війна з Іраном обійшлася Пентагону в 40 млрд доларів - CNN
Цифра включає витрати на боєприпаси, знищену техніку та збитки, завдані військовим базам, пояснили в CSIS.
Війна в Ірані обійшлася Пентагону приблизно в 40 мільярдів доларів. Про це пише CNN, посилаючись на попередні дані, які будуть опубліковані в аналізі Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS).
Цифра включає витрати на боєприпаси, знищену техніку та збитки, завдані військовим базам, але не враховує оперативні витрати, які вже були закладені в бюджет міністерства на 2026 фінансовий рік, що перевищує 1 трильйон доларів, повідомив телеканалу Марк Кансіан, старший радник CSIS.
Хоч основний тягар витрат ліг на Міністерство оборони, конфлікт також обійшовся іншим відомствам, таким як Міністерство внутрішньої безпеки та Міністерство у справах ветеранів, у 1 мільярд доларів.
Тим часом для споживачів: ціни на бензин зросли з середнього рівня менше ніж 3 долари за галон по всій країні до значно більше ніж 4 долари протягом більшої фази війни.
Згідно з даними системи відстеження витрат на енергоносії, розробленої Університетом Брауна, американські домогосподарства витратили на понад 253 долари більше, ніж вони б заплатили, якби війни не було.
Нафта з Близького Сходу не надходить уже майже чотири місяці. Загалом, за даними Kpler, під час війни світ втратив 1,15 мільярда барелів нафти.
А річна інфляція вперше за три роки перевищила 4%, що, згідно з останніми даними Бюро статистики праці, було спричинене зростанням цін на енергоносії.
Зараз ціни зростають швидше, ніж зростала середня заробітна плата американців протягом минулого року. Іншими словами: інфляція з'їла ваше підвищення зарплати у квітні та травні — це сталося вперше з 2023 року.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp






