
В компанії IDS зробили заяву щодо втрат через санкційний режим
Обмеження не впливають на російських бенефіціарів, але загрожують українським працівникам, зазначили в IDS.
Компанія IDS Ukraine може припинити діяльність, через те, що у 2023 році проти її бенефіціарних власників, а також кіпрської компанії – материнської структури української групи – було застосовано санкції. Про це повідомляє Obozrevatel з посиланням на преслужбу компанії.
Так, 28 березня 2023 року набули чинності зміни до Кодексу України про надра, які забороняють користування надрами компаніям, де понад 10% належать громадянам РФ або особам, які підпадають під санкції. Це напряму стосується IDS Ukraine, – яка володіє двома спеціальними дозволами (СД) та є одним із лідерів ринку мінеральних вод.
Зазначається, що в останні роки компанія повноцінно функціонує та сплачує державі податки. Закриття IDS позбавить сотні людей робочих місць і спричинить фінансові втрати для держави.
"Компанія підготувала усі необхідні документи на отримання нового СД, ми підрахували, що новий спецдозвіл мав коштувати 197 млн грн. Ми готові були сплатити цю суму, але не можемо це зробити через відсутність права на отримання СД через бенефіціарних власників, пов’язаних з росією. Ще одним важливим питанням є рента. Ми сплачуємо близько 43 млн грн ренти на рік. І не отримання СД поставить ренту під сумнів", – заявив уповноважений представник IDS Маркіян Бем.
За даними компанії, коли закінчиться дія воєнного стану, вона не зможе отримати СД і це спричинить:
- втрату виробничих потужностей удвічі;
- зменшення податкових надходжень у держбюджет (на 200 млн грн за попередніми підрахунками IDS);
- звільнення 30% працівників.
За підрахунками IDS, сумарні втрати для держави складуть 291 млн грн лише через неможливість сплати за новий СД. Усі корпоративні права заарештовані, прибутки не розподіляються, за 2022-2024 роки компанія не сплатила жодних дивідендів, а близько 800 млн грн накопичених дивідендів залишаються на рахунках.
"Усі чинні обмеження, що стосуються структури власності, запроваджено з метою унеможливити отримання доходів з українських активів для російських бенефіціарів. Проте ця мета вже досягнута: на сьогодні корпоративні права української групи IDS перебувають під арештом у межах двох кримінальних проваджень, а материнська компанія, зареєстрована на Кіпрі, – під санкціями. Відповідно компанія не може розпродавати свої активи та виплачувати дивіденди", – зазначає Маркіян Бем.
В пресслужбі запевнили, що IDS Ukraine повністю підтримує санкційну політику держави щодо громадян Росії. Але, на думку компанії, присутність опосередкованих власників з громадянством РФ не має бути автоматичною підставою для згортання українського бізнесу, адже постраждає від цього перш за все держава та її громадяни.
IDS Ukraine – один із лідерів ринку мінеральних вод в Україні, який володіє такими активами, як Миргородський завод мінеральних вод і Моршинський завод мінеральних вод Оскар.
Нагадаємо, тиждень тому президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо запровадження санкцій проти 58 росіян та 74 компаній з РФ, Ірану, Узбекистану та Китаю.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp