
Трамп задумав радикальну реорганізацію Держдепу США - ЗМІ
Пропонується реорганізація Держдепартаменту в чотири регіональні бюро, що охоплюватимуть Індо-Тихоокеанський регіон, Латинську Америку, Близький Схід і Євразію. Очікується, що зміни набудуть чинності до 1 жовтня.
Проєкт розпорядження адміністрації Дональда Трампа, котрий циркулює серед американських дипломатів, передбачає радикальне скорочення та реорганізацію Державного департаменту США. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на копію документа.
Якщо ці зміни реалізують, вони стануть однією з наймасштабніших реформ від моменту заснування відомства у 1789 році. Документ у 16 сторінок, за словами посадовців, вже розіслали дипломатам у всьому світі.
Своєю чергою, державний секретар США Марко Рубіо в неділю назвав повідомлення про реформу "фейковими новинами" у дописі на платформі X.
Згідно з проєктом, планується скасувати десятки посад і підрозділів, зокрема ті, що займаються кліматом, питаннями біженців, демократії, Африки, а також Бюро міжнародних організацій, яке взаємодіє з ООН. Також передбачено значне скорочення дипломатичної присутності у Канаді.
У структурному плані Держдепартамент розподілять на чотири регіональні бюро: Індо-Тихоокеанський регіон, Латинська Америка, Близький Схід і Євразія. Низку "несуттєвих" посольств і консульств у країнах Африки південніше Сахари закриють.
Документ передбачає, що зміни мають бути впроваджені до 1 жовтня.
Вперше про проєкт указу повідомила New York Times. Прессекретар посольства США в Найробі відмовився від коментарів.
Наразі невідомо, чи буде президент Дональд Трамп підписувати проєкт у повному обсязі. Один високопосадовець в Африці припустив, що очікувані зміни, які можуть бути оголошені вже у вівторок, будуть менш масштабними, ніж у проєкті.
Працівників дипломатичної служби закріплюватимуть за певними регіонами, де вони служитимуть протягом усієї кар’єри. Ті, хто не погодиться, зможуть подати заявку на дострокове звільнення до 30 вересня.
Також запровадять новий іспит на дипломатичну службу з вимогою відповідності зовнішньополітичному баченню президента.
Престижна стипендія Фулбрайта, яка дала змогу тисячам студентів навчатися за кордоном, буде обмежена лише магістерськими програмами з національної безпеки, з пріоритетом для вивчення "критичних мов", зокрема китайської, російської, фарсі та арабської.
Водночас, згідно з наказом, припиняється надання стипендій, пов'язаних з історично чорним Університетом Говарда у Вашингтоні, в межах згортання адміністрацією Трампа ініціатив щодо різноманітності, рівності та інклюзивності (DEI).
Бюро гуманітарних справ перебере на себе всі критично важливі функції, які раніше виконувало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Цю установу адміністрація Трампа останніми місяцями фактично ліквідувала та передала у підпорядкування Держдепу.
Усі посади та обов’язки, згідно з документом, мають отримати письмове схвалення президента США.
На сайті Держдепартаменту зазначено, що у структурі відомства працюють близько 13 000 членів дипломатичної служби, 11 000 цивільних службовців і 45 000 місцевих працівників у понад 270 дипломатичних місіях у всьому світі.
Адміністрацією Дональда Трампа припинено фінансування 5800 тисяч проєктів Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
У Вашингтоні готують масові звільнення у Секретній службі
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp