
Військовому омбудсману за 100 днів надійшло шість тисяч скарг
Більшість скарг є системними: на переведення між військовими частинами, на ненаправлення на ВЛК, розповіла Ольга Решетилова.
Уповноваженій з питань захисту прав військовослужбовців та їхніх сімей Ольга Решетилова за 100 днів надійшло майже 6000 скарг. Про це омбудсман повідомила в ефірі Єдиних новин.
"Практично всі вони (скарги - ред.) опрацьовані тим чи іншим чином. Ми розподілили їх на категорії, де є нагальні скарги, на які ми реагуємо невідкладно. Буквально позавчора ось така скарга була про побиття військовослужбовця, і тоді я включаюсь буквально протягом 15-30 хвилин. Підключаю правоохоронні органи, військову службу правопорядку, командування частини, і ми вже спільно вирішуємо це питання", - розповіла Решетилова.
Вона додала, що скарг багато, та не всі такі аж нагальні. Утім, більшість з них є системними. Наприклад, скарги на переведення між військовими частинами, на ненаправлення на ВЛК, відсутність медичного забезпечення, тривале перебування на позиціях і скарги від рідних зниклих безвісти військовослужбовців та військовополонених.
"Все це така системна історія, яка потребує системної роботи, розробки окремої нормативно-правової бази, тому тут не буде швидких рішень", - поянсила Решетилова.
За її словами, вона швидко "працює над тим, щоб не тільки змінювати нормативно-правову базу, але й змінювати культуру управління в секторі безпеки і оборони".
Нагадаємо, Решетилова на початку січня заявила, що військовослужбовці можуть звертатися за допомогою щодо порушень своїх прав, попри відсутність законопроєкту про військового омбудсмена.
У 155-й ОМБр створили відділ з пошуку зниклих військових
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp