Умеров заявив, що США продовжують безпекову допомогу Україні і стоять "поряд з нами"
Участь міністра оборони Сполучених Штатів Піта Гегсета у засіданні Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн" в Брюсселі 11 квітня (за відеозв’язком) означає те, що США продовжують безпекову допомогу Україні.
Про це заявив міністр оборони України Рустем Умеров на прес-конференції за результатами засідання, передає кореспондент "Європейської правди".
Умєров наголосив, що те, що Гегсет доєднався до засідання Контактної групи у форматі "Рамштайн" означає, що США не відмовляються від підтримки України.
"Наш колега зі США також брав участь у роботі Контактної групи, що означає, що США продовжують надавати допомогу у сфері безпеки та стоять поруч з нами", – заявив Умєров.
"США є головним партнером як для України, так і для континентальної Європи, або Європи в цілому", – додав він.
Умєров розповів, що "після приходу нової адміністрації, США сказали нам, що окрім Європи, окрім України, їхня увага буде зосереджена на Азійсько-Тихоокеанському регіоні або на Тихому океані".
"Вони (США – ред.) все ще беруть участь в Контактній групі. Вони надають нам безпекову допомогу і взяли на себе лідерство в мирній ініціативі, на якій вони зосереджені. Україна підтримала мирну ініціативу президента Трампа і брала участь у кількох заходах, де американська команда отримала всі 100% підтримки від української команди", – наголосив міністр оборони України.
Раніше ЗМІ повідомили, що очільник Пентагону Піт Гегсет проігнорує засідання "Рамштайну" з підтримки України.
Нагадаємо, що засідання Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн" відбувається в Брюсселі 11 квітня під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Попереднє засідання – перше після зміни адміністрації США – також відбулося у Брюсселі 12 лютого і було очолене Великою Британією. На тому "Рамштайні" міністр оборони США Гегсет оголосив, що повернення кордонів України до тих, які існували до 2014 року, не є реалістичною метою, та заявив, що США не вважають членство України в НАТО можливим підсумком мирного врегулювання війни.
Усі попередні зустрічі "Рамштайну" проходили під головуванням США.