
Німеччина очолила коаліцію РЕБ для України
Контроль над електромагнітним спектром має вирішальне значення у сучасних бойових діях, особливо з огляду на використання безпілотників, наголосив глава Міноборони ФРН Борис Пітсоріус.
Контактна група з питань оборони України у форматі "Рамштайн" вперше провела зустріч під головуванням міністрів оборони Німеччини та Великої Британії. Країни-учасниці погодили розширену допомогу Києву, зокрема у сфері радіоелектронної боротьби. Про це повідомляє пресслужба Міноборони ФРН у п’ятницю, 11 квітня.
11 квітня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулась чергова зустріч Рамштайн, яка вперше пройшла під спільним головуванням міністра оборони Німеччини Бориса Пісторіуса та його британського колеги Джона Гілі.
До обговорення в режимі відеозв'язку долучилися президент Володимир Зеленський та глава Пентагону Піт Гегсет. Усього у зустрічі взяли участь близько 40 країн, котрі координують військову допомогу Україні.
Партнери наголосили на важливості єдності та стабільності підтримки України в умовах триваючої агресії з боку Росії. Ключовим підсумком стало створення дев’ятої "коаліції спроможностей" – у сфері електромагнітної боротьби. Ініціаторами виступили Німеччина та ще десять країн.
Ця коаліція має посилити спроможності України у таких напрямах:
- захист власного зв’язку;
- розвідка та глушіння ворожих каналів зв’язку;
- протидія ворожим дронам;
- підвищення ефективності використання українського озброєння.
Досвід, набутий Україною, також планується використати для розвитку спроможностей армій країн-партнерів, зокрема Бундесверу.
Пісторіус акцентував: контроль над електромагнітним спектром має вирішальне значення у сучасних бойових діях, особливо з огляду на використання безпілотників.
Крім того, Німеччина оголосила про виділення понад 11 мільярдів євро на допомогу Україні до 2029 року. Ці кошти спрямують на додаткові системи ППО, ракети, боєприпаси та запчастини. У короткостроковій перспективі планується постачання:
- 4 систем IRIS-T разом із 300 ракетами,
- 300 розвідувальних дронів,
- 120 переносних зенітно-ракетних комплексів (ПЗРК),
- 25 бойових машин піхоти Marder,
- 15 танків Leopard 1A5,
- 14 артилерійських систем,
- 100 радарів наземного спостереження,
- 30 ракет PATRIOT,
- близько 100 000 снарядів, що доводить загальну кількість наданої артилерійської амуніції до майже 500 000.
Також вже узгоджено довгострокові постачання, зокрема понад тисячу радарів для наземного моніторингу.
"Ми потребуємо сильної озброєної України. Лише тоді можливі справедливі переговори про мир", - резюмував Пісторіус.
Нагадаємо, днями Німеччина передала Україні 30 ракет для комплексів Patriot.
Для ЗСУ законтрактували понад 11 000 засобів РЕБ
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp