Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Мелоні назвала зустріч у Парижі "антитрампівською"

08:57:40

Екстрена зустріч європейських лідерів в Парижі була "антитрампівською". Про це заявила прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні, повідомляє ANSA.   Зазначається, що італійська прем’єрка прибула на зустріч лідерів останньою, коли перемовини тривали вже годину. Після саміту Мелоні висловила незгоду з пропозиціями саміту і списком запрошених.   За її словами, єдиним місцем для ухвалення спільних рішень 27 країн-членів ЄС мав стати Брюссель. Крім того, Мелоні заявила, що зустрічі не можуть проходити в "антитрампівському форматі".   "США працюють над досягненням миру, і ми маємо відіграти свою роль", - сказала італійська прем’єрка.   За її словами, без "адекватних" гарантій безпеки для України будь-які переговори ризикують провалитися. Мелоні закликала "вивчити інші шляхи" і, перш за все, залучити США, оскільки, за її словами, "саме в євроатлантичному контексті базується європейська та американська безпека".   Нагадаємо, ввечері 17 лютого в Парижі відбувся екстрений саміт, скликаний президентом Франції Емманюелем Макроном після того, як спецпосланник президента США Дональда Трампа щодо Росії і України Кіт Келлог заявив, що Штати не бачать Європу за столом переговорів про припинення російсько-української війни.   Про підсумки зустрічі в Парижі Макрон поінформував президента України Володимира Зеленського.

Генштаб назвав найгарячіший напрямок фронту

08:27:08

Протягом минулої доби на фронті зафіксовано 139 бойових зіткнень. Сили оборони уразили вісім районів зосередження особового складу, озброєння та військової техніки росіян. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ в ранковому зведенні у вівторок, 18 лютого.   На Харківському напрямку ворог двічі марно намагався просунутись в районі Вовчанська. На Куп’янському напрямку відбулося десять атак окупантів. Сили оборони відбивали штурмові дії противника неподалік населених пунктів Тополі, Петропавлівка, Глушківка, Загризове та в напрямку Новоосинового. На Лиманському напрямку росіяни атакували шість разів. Намагалися просунутись уперед поблизу Зарічного та Ямполівки. На Сіверському напрямку війська відбили атаку противника в районі населеного пункту Білогорівка.   На Краматорському напрямку ворог вчинив шість атак на позиції наших військ в районі Часового Яру. На Торецькому напрямку російські загарбники п’ять разів атакувалиукраїнські підрозділи біля Торецька.   На Покровському напрямку впродовж минулої доби захисники зупинили 55 штурмових дій росіян в районах Миролюбівки, Єлизаветівки, Променя, Лисівки, Новоукраїнки, Піщаного, Котлиного, Удачного, Успенівки, Надіївки, Ясенового, Улаклів, Андріївки та Дачного.   На Новопавлівському напрямку українські оборонці відбили 23 атаки загарбників в районі Новосілки, Рівнополя, Нового Комара та в напрямках Костянтинополя і Бурлацького. На Оріхівському напрямку відбито дві атаки в районах Щербаків та Нестерянки.   В Курській області українські воїни відбили 13 атак росіян, також ворог завдав 27 авіаційних ударів, застосувавши при цьому 30 КАБ та здійснив 573 обстріли, 11 з яких - із РСЗВ. За минулу добу ракетні війська та артилерія Сил оборони уразили вісім районів зосередження особового складу, озброєння і військової техніки, засіб ППО, шість засобів ракетних військ і артилерії та п’ять засобів РЕБ/РЛС загарбників. Нагадаємо, минулої доби ЗСУ ліквідували 1170 окупантів . З початку повномасштабного вторгнення в Україну армія Росії втратила 861 090 військових.

Умови угоди щодо копалин гірші за післявоєнні репарації Німеччини - ЗМІ

07:42:45

Адміністрація Дональда Трампа висунула Україні умови угоди щодо корисних копалин в обмін на військову допомогу, які зазвичай ставлять країнам, що зазнали поразки у війні. Умови угоди значно перевершують ті, що були накладені на Німеччину та Японію після Другої світової війни, пише  The Telegraph.   "Умови контракту, який тиждень тому потрапив до офісу Володимира Зеленського, означають економічну колонізацію України з боку США, юридично закріплену на невизначений термін. Він передбачає тягар репарацій, які неможливо виконати", - зазначає видання, посилаючись на проект договору. Згідно з документом, США отримуватимуть 50% доходів від видобутку ресурсів, а також 50% від вартості всіх нових ліцензій, виданих третім особам для майбутньої монетизації ресурсів. На такі доходи буде "накладено арешт" на користь США.   "Цей пункт означає - "спочатку заплатіть нам, а потім годуйте своїх дітей", - сказало джерело The Telegraph, близьке до переговорів.   Угода передбачає, що США матимуть суверенний імунітет і отримають майже повний контроль над більшою частиною сировинної економіки України.   "Президент Зеленський сам запропонував ідею надати США пряму частку в українських рідкоземельних ресурсах під час візиту до Trump Tower у вересні, сподіваючись налагодити відносини для продовження постачання зброї. Він, напевно, не очікував, що йому висунуть умови, які зазвичай ставлять країнам-агресорам, що зазнали поразки у війні. Вони навіть жорсткіші за фінансові санкції, накладені на Німеччину та Японію після їхньої поразки в 1945 році", - йдеться у статті.   Фактично, умови цієї угоди значно перевершують ті, що були накладені на Німеччину за Версальським договором 1919 року. Репарації, накладені на Веймарську республіку, становили 132 мільярди золотих марок (близько 269 млрд доларів у сучасному еквіваленті) і пізніше були скорочені. У випадку України йдеться про 500 млрд доларів.   "Запропонована Трампом угода не передбачає жодної фінансової допомоги для України, а лише встановлює обмеження та вимоги, які можуть стримувати економічний розвиток країни", - пише видання.   Раніше в інтерв’ю Fox News Трамп заявив, що Україна "по суті погодилася" передати 500 млрд доларів. "Вони мають надзвичайно цінну землю з точки зору рідкісних металів, з точки зору нафти і газу, з точки зору інших ресурсів", - сказав президент США.   Трамп попередив, що Україну "піднесуть Путіну на тарілочці", якщо вона відмовиться від цих умов.   Нагадаємо, 12 лютого для обговорення економічного партнерства з Україною до Києва прибув міністр фінансів США Скотт Бессент. Тоді Зеленський заявив, що  США передали перший проєкт угоди про партнерство , яка передбачає інвестиції в корисні копалини України в обмін на подальшу допомогу. Зеленський повідомив, що Україна не підписала зі США угоду про корисні копалини, оскільки там не був прописаний взаємозв'язок між доходом від ресурсів та гарантіями безпеки. Розмови про метали. Компенсація для Трампа

Європа стрепенулась. Саміт по Україні у Парижі

00:55:08

  Активізація переговорного процесу між США та Росією після завершення російсько-української війни та заяви американської сторони про те, що представникам Європи немає місця за столом переговорів, змусила європейські країни задуматися про свою роль у врегулюванні найбільшої війни на континенті за останні 70 років. Президент Франції Еммануель Макрон скликав екстрений саміт у Парижі. Серед учасників – президент Європейської Ради Антоніу Кошта, президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн, генсек НАТО Марк Рютте, а також прем'єр-міністри Данії, Іспанії та Польщі Метте Фредеріксен, Педро Санчес та Дональд Туск. До них приєднався канцлер Німеччини Олаф Шольц. Також на саміт прибули прем'єр-міністр Великобританії Кір Стармер, глава уряду Нідерландів Дік Схоф та прем'єр Італії Джорджія Мелоні.   Відправлення військ   Прем'єр Великобританії Кір Стармер заявив, що готовий і хоче направити британські війська в Україну для забезпечення виконання будь-якої мирної угоди. Стармер стверджує, що Великобританія готова працювати над гарантіями безпеки для України, включаючи подальшу підтримку українських військових на суму 3 млрд фунтів стерлінгів на рік принаймні до 2030 року. “Але це також означає готовність та бажання зробити свій внесок у забезпечення гарантій безпеки України, розмістивши наші власні війська на місцях, якщо це буде потрібно. Я не говорю: це легковажно. Я дуже глибоко відчуваю відповідальність, яка пов'язана з потенційною загрозою для британських військовослужбовців”, - зазначив він. І підкреслив, що будь-яка допомога Україні у забезпеченні її безпеки сприяє стабільності та безпеці всього континенту.   Проте, за даними Financial Times, на саміті у Парижі Польща та Іспанія висловилися проти відправки миротворчих військ до України. Франція запропонувала обговорити можливість створення сил безпеки, які можуть бути розміщені за майбутньою лінією припинення вогню в Україні, розповіли журналістам два чиновники, знайомі з підготовкою зустрічі.   Міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес заявив, що наразі питання відправлення військ в Україну не розглядається. За його словами, світ ще дуже далекий від такого кроку, і головною причиною цього є дії російського диктатора Володимира Путіна.   Єдина позиція   Європейські держави намагаються узгодити спільну позицію щодо реакції на переговори президента США Дональда Трампа з Росією.   Європейські чиновники розробляють новий великий пакет заходів щодо збільшення видатків на оборону та підтримку України. За даними обізнаних джерел Bloomberg, плани видатків не будуть оголошені до виборів у Німеччині 23 лютого, щоб не розпалювати суперечки. "Європейським лідерам доручено відродити військову міць континенту після майже 80 років, протягом яких вони фактично передали більшу частину своєї безпеки на аутсорсинг США", - написало Bloomberg.