Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Умови угоди щодо копалин гірші за післявоєнні репарації Німеччини - ЗМІ

07:42:45

Адміністрація Дональда Трампа висунула Україні умови угоди щодо корисних копалин в обмін на військову допомогу, які зазвичай ставлять країнам, що зазнали поразки у війні. Умови угоди значно перевершують ті, що були накладені на Німеччину та Японію після Другої світової війни, пише  The Telegraph.   "Умови контракту, який тиждень тому потрапив до офісу Володимира Зеленського, означають економічну колонізацію України з боку США, юридично закріплену на невизначений термін. Він передбачає тягар репарацій, які неможливо виконати", - зазначає видання, посилаючись на проект договору. Згідно з документом, США отримуватимуть 50% доходів від видобутку ресурсів, а також 50% від вартості всіх нових ліцензій, виданих третім особам для майбутньої монетизації ресурсів. На такі доходи буде "накладено арешт" на користь США.   "Цей пункт означає - "спочатку заплатіть нам, а потім годуйте своїх дітей", - сказало джерело The Telegraph, близьке до переговорів.   Угода передбачає, що США матимуть суверенний імунітет і отримають майже повний контроль над більшою частиною сировинної економіки України.   "Президент Зеленський сам запропонував ідею надати США пряму частку в українських рідкоземельних ресурсах під час візиту до Trump Tower у вересні, сподіваючись налагодити відносини для продовження постачання зброї. Він, напевно, не очікував, що йому висунуть умови, які зазвичай ставлять країнам-агресорам, що зазнали поразки у війні. Вони навіть жорсткіші за фінансові санкції, накладені на Німеччину та Японію після їхньої поразки в 1945 році", - йдеться у статті.   Фактично, умови цієї угоди значно перевершують ті, що були накладені на Німеччину за Версальським договором 1919 року. Репарації, накладені на Веймарську республіку, становили 132 мільярди золотих марок (близько 269 млрд доларів у сучасному еквіваленті) і пізніше були скорочені. У випадку України йдеться про 500 млрд доларів.   "Запропонована Трампом угода не передбачає жодної фінансової допомоги для України, а лише встановлює обмеження та вимоги, які можуть стримувати економічний розвиток країни", - пише видання.   Раніше в інтерв’ю Fox News Трамп заявив, що Україна "по суті погодилася" передати 500 млрд доларів. "Вони мають надзвичайно цінну землю з точки зору рідкісних металів, з точки зору нафти і газу, з точки зору інших ресурсів", - сказав президент США.   Трамп попередив, що Україну "піднесуть Путіну на тарілочці", якщо вона відмовиться від цих умов.   Нагадаємо, 12 лютого для обговорення економічного партнерства з Україною до Києва прибув міністр фінансів США Скотт Бессент. Тоді Зеленський заявив, що  США передали перший проєкт угоди про партнерство , яка передбачає інвестиції в корисні копалини України в обмін на подальшу допомогу. Зеленський повідомив, що Україна не підписала зі США угоду про корисні копалини, оскільки там не був прописаний взаємозв'язок між доходом від ресурсів та гарантіями безпеки. Розмови про метали. Компенсація для Трампа

Європа стрепенулась. Саміт по Україні у Парижі

00:55:08

  Активізація переговорного процесу між США та Росією після завершення російсько-української війни та заяви американської сторони про те, що представникам Європи немає місця за столом переговорів, змусила європейські країни задуматися про свою роль у врегулюванні найбільшої війни на континенті за останні 70 років. Президент Франції Еммануель Макрон скликав екстрений саміт у Парижі. Серед учасників – президент Європейської Ради Антоніу Кошта, президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн, генсек НАТО Марк Рютте, а також прем'єр-міністри Данії, Іспанії та Польщі Метте Фредеріксен, Педро Санчес та Дональд Туск. До них приєднався канцлер Німеччини Олаф Шольц. Також на саміт прибули прем'єр-міністр Великобританії Кір Стармер, глава уряду Нідерландів Дік Схоф та прем'єр Італії Джорджія Мелоні.   Відправлення військ   Прем'єр Великобританії Кір Стармер заявив, що готовий і хоче направити британські війська в Україну для забезпечення виконання будь-якої мирної угоди. Стармер стверджує, що Великобританія готова працювати над гарантіями безпеки для України, включаючи подальшу підтримку українських військових на суму 3 млрд фунтів стерлінгів на рік принаймні до 2030 року. “Але це також означає готовність та бажання зробити свій внесок у забезпечення гарантій безпеки України, розмістивши наші власні війська на місцях, якщо це буде потрібно. Я не говорю: це легковажно. Я дуже глибоко відчуваю відповідальність, яка пов'язана з потенційною загрозою для британських військовослужбовців”, - зазначив він. І підкреслив, що будь-яка допомога Україні у забезпеченні її безпеки сприяє стабільності та безпеці всього континенту.   Проте, за даними Financial Times, на саміті у Парижі Польща та Іспанія висловилися проти відправки миротворчих військ до України. Франція запропонувала обговорити можливість створення сил безпеки, які можуть бути розміщені за майбутньою лінією припинення вогню в Україні, розповіли журналістам два чиновники, знайомі з підготовкою зустрічі.   Міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес заявив, що наразі питання відправлення військ в Україну не розглядається. За його словами, світ ще дуже далекий від такого кроку, і головною причиною цього є дії російського диктатора Володимира Путіна.   Єдина позиція   Європейські держави намагаються узгодити спільну позицію щодо реакції на переговори президента США Дональда Трампа з Росією.   Європейські чиновники розробляють новий великий пакет заходів щодо збільшення видатків на оборону та підтримку України. За даними обізнаних джерел Bloomberg, плани видатків не будуть оголошені до виборів у Німеччині 23 лютого, щоб не розпалювати суперечки. "Європейським лідерам доручено відродити військову міць континенту після майже 80 років, протягом яких вони фактично передали більшу частину своєї безпеки на аутсорсинг США", - написало Bloomberg.    

Переговори Росія – США. Перша зустріч сторін

00:30:25

  18 лютого у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді мають розпочатися переговори між Росією та США про закінчення війни РФ проти України. Українська делегація в них не братиме участі. Склади делегацій, як очікується, будуть симетричними: глави зовнішньополітичних відомств (Марко Рубіо та Сергій Лавров), зовнішньополітичні радники президентів (Майкл Уолц та Юрій Ушаков), глави зовнішніх розвідок (Джон Реткліфф та Сергій Наришкін).   План США   Переговори в Саудівській Аравії стануть одними з перших особистих обговорень на високому рівні між офіційними особами США та Росії за останні роки. Вони мають передувати зустрічі президента США Дональда Трампа із російським диктатором.   Сергій Лавров уже встиг заявити, що Москва не розглядає можливість будь-яких територіальних поступок у рамках переговорів — спочатку нібито необхідно вирішити питання, пов'язані з російською мовою в Україні та забороною Московського патріархату.   Посередники   Надати майданчик для проведення переговорів США та РФ пропонували, зокрема, такі країни, як Китай та Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ). Саудівська Аравія зуміла вибудувати довірчі відносини з Путіним, не визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду в Гаазі, який 2023 року видав ордер на арешт російського диктатора, звинувативши його у військових злочинах в Україні. Путін може вільно відвідувати Саудівську Аравію, не ризикуючи бути заарештованим.   Також Саудівська Аравія виступає як посередник під час обміну полоненими між Росією та Україною, що допомогло їй завоювати довіру обох сторін.   У ході недавнього обміну в'язнями, також організованого за посередництва Ер-Ріяда, Росія звільнила американського вчителя Марка Фогеля.   За словами спецпредставника США Близького Сходу Стіва Уіткоффа, ключову роль у звільненні Фогеля, який був ув'язнений понад три роки, зіграв спадкоємець принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман.   Саудівська Аравія неодноразово приймала як Зеленського, так і Путіна, а також виступала за укладання стійкої мирної угоди між країнами. Влітку 2023 року Ер-Ріяд організував міжнародну зустріч у Джідді за участю представників кількох держав.   Зеленський буде поряд   Володимир Зеленський також має намір відвідати Саудівську Аравію. Якихось контактів між Росією та Україною в Саудівській Аравії, за офіційними даними, не передбачається. “Україна не братиме участі у цих переговорах. Україна про це нічого не знала. Україна розцінює будь-які переговори про Україну без України як безрезультатні, і ми не можемо визнавати жодних угод щодо нас без нас”, - заявив Володимир Зеленський.   В Ер-Ріяді вже перебуває українська делегація на чолі з міністром економіки Юлією Свириденко, яка готує візит Зеленського. Візит президента України до Саудівської Аравії готувався ще місяць тому. У фокусі уваги Зеленського в Ер-Ріяді будуть двосторонні відносини, зокрема, інфраструктурні та економічні проекти, а також спільна робота двох країн, спрямована на продовольчу безпеку.