Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Європа стрепенулась. Саміт по Україні у Парижі

00:55:08

  Активізація переговорного процесу між США та Росією після завершення російсько-української війни та заяви американської сторони про те, що представникам Європи немає місця за столом переговорів, змусила європейські країни задуматися про свою роль у врегулюванні найбільшої війни на континенті за останні 70 років. Президент Франції Еммануель Макрон скликав екстрений саміт у Парижі. Серед учасників – президент Європейської Ради Антоніу Кошта, президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн, генсек НАТО Марк Рютте, а також прем'єр-міністри Данії, Іспанії та Польщі Метте Фредеріксен, Педро Санчес та Дональд Туск. До них приєднався канцлер Німеччини Олаф Шольц. Також на саміт прибули прем'єр-міністр Великобританії Кір Стармер, глава уряду Нідерландів Дік Схоф та прем'єр Італії Джорджія Мелоні.   Відправлення військ   Прем'єр Великобританії Кір Стармер заявив, що готовий і хоче направити британські війська в Україну для забезпечення виконання будь-якої мирної угоди. Стармер стверджує, що Великобританія готова працювати над гарантіями безпеки для України, включаючи подальшу підтримку українських військових на суму 3 млрд фунтів стерлінгів на рік принаймні до 2030 року. “Але це також означає готовність та бажання зробити свій внесок у забезпечення гарантій безпеки України, розмістивши наші власні війська на місцях, якщо це буде потрібно. Я не говорю: це легковажно. Я дуже глибоко відчуваю відповідальність, яка пов'язана з потенційною загрозою для британських військовослужбовців”, - зазначив він. І підкреслив, що будь-яка допомога Україні у забезпеченні її безпеки сприяє стабільності та безпеці всього континенту.   Проте, за даними Financial Times, на саміті у Парижі Польща та Іспанія висловилися проти відправки миротворчих військ до України. Франція запропонувала обговорити можливість створення сил безпеки, які можуть бути розміщені за майбутньою лінією припинення вогню в Україні, розповіли журналістам два чиновники, знайомі з підготовкою зустрічі.   Міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес заявив, що наразі питання відправлення військ в Україну не розглядається. За його словами, світ ще дуже далекий від такого кроку, і головною причиною цього є дії російського диктатора Володимира Путіна.   Єдина позиція   Європейські держави намагаються узгодити спільну позицію щодо реакції на переговори президента США Дональда Трампа з Росією.   Європейські чиновники розробляють новий великий пакет заходів щодо збільшення видатків на оборону та підтримку України. За даними обізнаних джерел Bloomberg, плани видатків не будуть оголошені до виборів у Німеччині 23 лютого, щоб не розпалювати суперечки. "Європейським лідерам доручено відродити військову міць континенту після майже 80 років, протягом яких вони фактично передали більшу частину своєї безпеки на аутсорсинг США", - написало Bloomberg.    

Переговори Росія – США. Перша зустріч сторін

00:30:25

  18 лютого у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді мають розпочатися переговори між Росією та США про закінчення війни РФ проти України. Українська делегація в них не братиме участі. Склади делегацій, як очікується, будуть симетричними: глави зовнішньополітичних відомств (Марко Рубіо та Сергій Лавров), зовнішньополітичні радники президентів (Майкл Уолц та Юрій Ушаков), глави зовнішніх розвідок (Джон Реткліфф та Сергій Наришкін).   План США   Переговори в Саудівській Аравії стануть одними з перших особистих обговорень на високому рівні між офіційними особами США та Росії за останні роки. Вони мають передувати зустрічі президента США Дональда Трампа із російським диктатором.   Сергій Лавров уже встиг заявити, що Москва не розглядає можливість будь-яких територіальних поступок у рамках переговорів — спочатку нібито необхідно вирішити питання, пов'язані з російською мовою в Україні та забороною Московського патріархату.   Посередники   Надати майданчик для проведення переговорів США та РФ пропонували, зокрема, такі країни, як Китай та Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ). Саудівська Аравія зуміла вибудувати довірчі відносини з Путіним, не визнає юрисдикцію Міжнародного кримінального суду в Гаазі, який 2023 року видав ордер на арешт російського диктатора, звинувативши його у військових злочинах в Україні. Путін може вільно відвідувати Саудівську Аравію, не ризикуючи бути заарештованим.   Також Саудівська Аравія виступає як посередник під час обміну полоненими між Росією та Україною, що допомогло їй завоювати довіру обох сторін.   У ході недавнього обміну в'язнями, також організованого за посередництва Ер-Ріяда, Росія звільнила американського вчителя Марка Фогеля.   За словами спецпредставника США Близького Сходу Стіва Уіткоффа, ключову роль у звільненні Фогеля, який був ув'язнений понад три роки, зіграв спадкоємець принц Саудівської Аравії Мухаммед бін Салман.   Саудівська Аравія неодноразово приймала як Зеленського, так і Путіна, а також виступала за укладання стійкої мирної угоди між країнами. Влітку 2023 року Ер-Ріяд організував міжнародну зустріч у Джідді за участю представників кількох держав.   Зеленський буде поряд   Володимир Зеленський також має намір відвідати Саудівську Аравію. Якихось контактів між Росією та Україною в Саудівській Аравії, за офіційними даними, не передбачається. “Україна не братиме участі у цих переговорах. Україна про це нічого не знала. Україна розцінює будь-які переговори про Україну без України як безрезультатні, і ми не можемо визнавати жодних угод щодо нас без нас”, - заявив Володимир Зеленський.   В Ер-Ріяді вже перебуває українська делегація на чолі з міністром економіки Юлією Свириденко, яка готує візит Зеленського. Візит президента України до Саудівської Аравії готувався ще місяць тому. У фокусі уваги Зеленського в Ер-Ріяді будуть двосторонні відносини, зокрема, інфраструктурні та економічні проекти, а також спільна робота двох країн, спрямована на продовольчу безпеку.    

Про голи я не думаю: Бензема порівняв себе з Роналду і розкритикував його

23:10:12

  Нападник Аль-Іттіхада Карім Бензема висловився щодо конкуренції з Кріштіану Роналду.   За словами француза, він був радий грати разом із португальцем, однак у нього інший характер, ніж у Кріштіану.   "Я не з тих, хто тільки й думає про те, аби забити гол. У списку бомбардирів перебувати поряд із Кріштіану приємно, але для мене найважливіше - виграти матч. Якщо при цьому я ще й зможу забити якнайбільше голів за свою команду, я буду неймовірно щасливий.   Загалом футбол мене вабить - мені подобається забивати голи, робити передачі, допомагати своїй команді. Бо команда для мене - понад усе. Тому я щасливий", - наводить слова Бензема пресслужба саудівської Про-ліги .   У списку бомбардирів чемпіонату Саудівської Аравії Роналду йде першим, маючи 16 голів. На рахунку Бензема 15 результативних ударів.   Раніше Зідан розповів, про що він шкодує за кар'єри футболіста.   Новини від  Корреспондент.net  в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали  https://t.me/korrespondentnet  та  WhatsApp За матеріалами: iSport.ua

Київ атакують "шахеди": є падіння уламків

23:01:38

У Києві пролунали кілька вибухів, по ворожих дронах працює ППО. Про це повідомляє пресслужба КМВА в Telegram у понеділок, 17 лютого.   "Увага! У столиці триває робота сил ППО. Просимо мешканців та гостей міста залишатися в укриттях до сигналу про відбій тривоги", - йдеться у дописі.  Зазначається, що у Святошинському районі впали уламки ворожого БпЛА. Попередньо, є загоряння на території промислового підприємства. Також палають автівки в дворі житлового будинку поруч.   Україну атакують кілька груп ворожих "Шахедів", у Києві та низці областей оголосили повітряну тривогу. Нагадаємо, у ніч проти 17 лютого росіяни  запустили по Україні понад 140 дронів . Більшість з них перехопила ППО. Через наслідки російських атак на енергооб’єкти сьогодні вранці  в Україні діяли аварійні відключення світла .

У Резерв+ уже понад 10 тисяч звернень на укладення Контракту 18-24

22:40:25

У мобільному застосунку Резерв+ на укладення добровільного річного контракту в ЗСУ для 18-24-річних зафіксовано більше 10 тисяч звернень. Про це повідомив речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін в в ефірі телемарафону в понеділок, 17 лютого.   "Ми взагалі-то не розкриваємо цю службову інформацію, але можемо сказати, що в застосунку Резерв+ більше 10 тисяч звернень", - сказав він.   За словами речника, подати заявку на підписання Контракту 18-24 можна не лише через Резерв+, а також через сайт 18-24.army.gov.ua та гарячу лінію Міністерства оборони.   Застосунок Резерв+ - не єдиний "вхід", скажімо так, в цей "периметр", тому що є ще можливість безпосередньо в бригадах рекрутуватися, є центр рекрутингу, є сайт 18-24. Тобто є кілька можливостей потрапити на цей контракт", - додав Лазуткін.   Нагадаємо, 11 лютого Міноборони запустило формат добровільної служби Контракт 18-24 для українців, які готові приєднатися до ЗСУ на один рік. Чоловіки віком від 18 до 24 років, які підпишуть контракт, обійматимуть лише бойові посади . Військові отримуватимуть 1 мільйон гривень лише за підписання контракту із ЗСУ. Виплата цієї суми відбуватиметься трьома частинами.

Келлог розкрив деталі візиту в Україну

21:56:39

Спецпредставник президента США з питань України та Росії Кіт Келлог приїде до України на три дні. Про це повідомив політик після зустрічей у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі, передає Інтерфакс-Україна в понеділок, 17 лютого.   За словами помічника Дональда Трампа, він приїде в Україну потягом з Польщі, де буде з візитом у вівторок, 18 лютого, і буде в Києві у середу вранці.   Програма візиту Келлога, який триватиме три дні, ще на стадії узгодження.   "Що стосується поїздки в Україну, то поїздка ще на стадії завершення, тобто чи я туди поїду? Відповідь - так. Чи буде у мене можливість зустрітися з президентом Зеленським? Відповідь - так", - зазначив посланник.   Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що Келлог відвідає військових на лінії фронту .   Раніше Келлог заявив, що Україна буде сама ухвалювати рішення про те, чи приймати майбутню мирну угоду з Росією.

На Львівщині поранили військового ТЦК, який вів мобілізованих на ВЛК

21:16:33

У місті Жовква на Львівщині напали на працівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки, який супроводжував двох мобілізованих громадян на медогляд. Один із них утік. Про це повідомила пресслужба Львівського ТЦК в понеділок, 17 лютого.   Напад стався близько 11:45 на вулиці Львівська. Військовий разом із двома мобілізованими йшов до місцевої лікарні, де ті мали пройти військово-лікарську комісію. Однак двоє невідомих напали на працівника ТЦК, завдавши йому різані рани гострим предметом.   Після нападу один із мобілізованих утік, його оголосили в розшук. У ТЦК кажуть, що допомогти чоловіку утекти і було метою нападу.   Правоохоронці порушили кримінальне провадження. Триває службове розслідування.   Нагадаємо, раніше  у Харкові чоловік напав на співробітника ТЦК , поранивши його ножем. А на Рівненщині під час перевірки документів  побили працівників ТЦК . У школі Києва показали сценку з побиттям працівника ТЦК

ЄС готує військовий контингент для України - ЗМІ

20:58:07

Європейські країни можуть відправити в Україну від 25 до 30 тисяч солдатів в межах потенційної угоди про припинення вогню. Про це повідомляє The Washington Post у понеділок, 17 лютого.   Зазначається, що чисельність потенційного військового контингенту, який Європа може направити в Україну, була розкрита у відповідях на лист США, де вони просили європейські країни деталізувати свої можливості для підтримки України   За даними джерел видання, наразі країни Європи готові забезпечити кілька бригад для потенційної дислокації в Україні орієнтовною чисельністю від 25 до 30 тисяч.   Європейські військові не будуть розміщені вздовж лінії зіткнення, але "будуть готові продемонструвати силу, якщо російські війська відновлять війну".   Крім того, війська в Україні можуть бути підтримані більшою кількістю сил за її межами "у випадку, якщо їм потрібно буде швидко нарощувати сили та просуватися".   Найбільш ретельне військове планування такої місії здійснила Франція. Країна може виділити близько 10 тисяч військовослужбовців.   Нагадаємо, якщо між Україною та Росією буде перемир'я, то контролювати його виконання можуть миротворчі сили з країн-партнерів. За попередніми підрахунками, потрібен 100-тисячний контингент . Чи є такий в ЄС, розбирався  Корреспондент.net. Лукашенко розмірковував над "білоруськими миротворцями" в Україні

ЄС готує військовий контингент для України - ЗМІ

20:58:08

Європейські країни можуть відправити в Україну від 25 до 30 тисяч солдатів в межах потенційної угоди про припинення вогню. Про це повідомляє The Washington Post у понеділок, 17 лютого.   Зазначається, що чисельність потенційного військового контингенту, який Європа може направити в Україну, була розкрита у відповідях на лист США, де вони просили європейські країни деталізувати свої можливості для підтримки України   За даними джерел видання, наразі країни Європи готові забезпечити кілька бригад для потенційної дислокації в Україні орієнтовною чисельністю від 25 до 30 тисяч.   Європейські військові не будуть розміщені вздовж лінії зіткнення, але "будуть готові продемонструвати силу, якщо російські війська відновлять війну".   Крім того, війська в Україні можуть бути підтримані більшою кількістю сил за її межами "у випадку, якщо їм потрібно буде швидко нарощувати сили та просуватися".   Найбільш ретельне військове планування такої місії здійснила Франція. Країна може виділити близько 10 тисяч військовослужбовців.   Нагадаємо, якщо між Україною та Росією буде перемир'я, то контролювати його виконання можуть миротворчі сили з країн-партнерів. За попередніми підрахунками, потрібен 100-тисячний контингент . Чи є такий в ЄС, розбирався  Корреспондент.net. Лукашенко розмірковував над "білоруськими миротворцями" в Україні