В ЦВК Румунії допускають проведення повторних виборів президента
Перший тур президентських виборів в Румунії може бути проведений повторно, якщо Конституційний суд країни вирішить анулювати голосування 24 листопада.
Про це заявив у п'ятницю Radio Romania Actualitati голова виборчої комісії країни Тоні Гребля, пише "Європейська правда".
За його словами, якщо суд ухвалить відповідне рішення, повторне голосування може відбутися 15 грудня, а другий тур – 29 грудня.
У четвер Конституційний суд одноголосно ухвалив рішення звернутися до Центральної виборчої комісії з проханням перерахувати всі дійсні та недійсні бюлетені в першому турі президентських виборів.
Реклама:
Рішення було прийнято наприкінці двогодинного засідання за скаргою кандидата у президенти Крістіана Тергеса, який звинуватив ЦВК у фальсифікаціях щодо голосів кандидатки Елени Ласконі.
"Деякі округи завершать перерахунок голосів сьогодні, і результати будуть якнайшвидше передані Конституційному суду, щоб він міг прийняти рішення про визнання виборів дійсними або визнання виборів недійсними, та про організацію першого туру голосування на виборах президента 15 грудня, а другий тур має відбутися 29 грудня", – сказав Гребля.
Він зауважив, що Конституційний суд може визнати вибори недійсними, якщо будуть докази того, що процедура виборів була невідповідною настільки, що це у підсумку вплинуло на порядок політичних конкурентів.
Влада Румунії заявила, що має докази втручання у виборчу кампанію з боку вороже налаштованих суб'єктів.
Незалежний ультраправий політик, 62-річний Келін Джорджеску здобув у першому турі перемогу, яка викликала питання про те, як така несподіванка могла стати можливою.
Вища рада оборони країни заявила, що має докази втручання, і що Румунія є мішенню для ворожих акторів, таких як Росія. Також стверджують, що TikTok надав одному з кандидатів більше уваги і не змушував його маркувати контент як політичний. TikTok відкинув ці звинувачення.
Читайте детальніше: TikTok, що змінює Румунію: як сусіди долають "злам демократії" напередодні виборів до парламенту