Швеція профінансує забезпечення електроенергії 185 тисяч українців
Додаткова допомога енергетичному сектору у $49 млн спрямована на підтримку найбільш вразливих верств населення України.
Уряд Швеції схвалив додаткове фінансування у 500 мільйонів шведських крон (близько $49 млн) для підтримки опалення та електропостачання в Україні. Про це повідомляє пресслужба уряду країни у четвер, 5 вересня.
Додаткова допомога енергетичному сектору спрямована на підтримку найбільш вразливих верств населення України.
"За підрахунками Світового банку, підтримка може забезпечити вироблення електроенергії для 185 000 осіб, що стане найбільшим внеском Швеції в енергопостачання України", - мовиться у повідомленні.
Міністр міжнародного співробітництва та зовнішньої торгівлі Йоган Форссел зазначив, що додаткові кошти спрямують на вироблення електроенергії, допомагаючи зберегти стабільність української економіки, бізнесу та суспільства в умовах російських атак на енергетичну інфраструктуру.
Передбачається, що внесок забезпечить лікарні й тисячі домогосподарств електроенергією.
Частина проєкту включає встановлення двох газових турбін для виробництва електроенергії на початковому етапі. Виробничий об'єкт буде захищений таким чином, щоб мінімізувати руйнівні наслідки російських атак.
Основна відповідальність за внесок Швеції лежатиме на Шведському агентстві міжнародного розвитку та співробітництва. Проєкт є спільною інвестицією з українською державною енергетичною компанією та іншими міжнародними фінансовими інституціями. Мета полягає в тому, щоб цей виробничий об'єкт почав працювати у 2025 році.
Нагадаємо, Європейський інвестиційний банк найближчим часом погодить пакет підтримки українського енергосектору на 250 млн євро.
Також повідомлялося, що Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) у поточному році року виділить Україні кредити на 560 млн євро для проектів в енергетиці, транспортній інфраструктурі і відновленні житла.
Для відновлення енергосистеми України потрібна допомога світової спільноти
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp