Швеція виділяє додаткові майже $50 млн на підтримку енергетики України
Уряд Швеції схвалив виділення додаткових 500 мільйонів шведських крон ($49 млн) на підтримку опалення та електропостачання в Україні.
Про це йдеться на сайті шведського уряду.
Йдеться про дві газові турбіни для виробництва електроенергії на початковому етапі. Виробничий комплекс буде охоронятися, щоб мінімізувати руйнівні наслідки російських атак.
За підрахунками Світового банку, це допоможе виробляти електроенергію для 185 000 людей, що стане найбільшим внеском Швеції в енергопостачання України.
"Повномасштабне вторгнення Росії та триваюча війна знищили значні ділянки української інфраструктури. Напади на Україну посилилися і спрямовані, зокрема, на енергетичні об’єкти. Постраждали українські родини, підприємства, лікарні та школи. Значна нова підтримка Швеції спрямована на задоволення потреб найбільш уразливих верств населення країни", – зазначили в уряді Швеції.
Ця допомога надаватиметься паралельно з великою підтримкою Швеції, яка вже надається енергетичному сектору України.
В міністерстві енергетики, бізнесу та промисловості додали, що Швеція продовжуватиме підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно.
"Ці 500 мільйонів шведських крон стануть одним із найбільших внесків Швеції в енергопостачання України та допоможуть виробляти електроенергію для лікарень і тисяч українських будинків", – зазначили у міністерстві.
Відповідальність за внесок Швеції нестиме Шведське агентство з міжнародного розвитку та співробітництва. Проект є спільним інвестуванням з українською державною енергетичною компанією та іншими міжнародними фінансовими установами. Сучасне виробниче підприємство планують запустити у 2025 році.
- У Білому домі наголошують, що росіяни ціляться в енергетичну інфраструктуру, особливо з огляду на те, що скоро похолодає, і люди потребуватимуть тепла.
- 26 серпня росіяни завдали найдужчого удару по Україні за весь час війни. Під прицілом знову була енергетика. Однак росіянам не вдалося досягти головної цілі: енергосистема зберегла цілісність. Більше про це у матеріалі LB.ua: "Понад дві сотні ракет і дронів: Росія не досягла бажаного".