Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Генштаб ЗСУ назвав головні напрямки російських атак

08:49:36

Протягом минулої доби на фронті відбулось 207 бойових зіткнень. Понад половина з яких - на Покровському і Курахівському напрямках. Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ в ранковому зведенні в середу, 4 вересня.   На Харківському напрямку ворог чотири рази проводив наступальні та штурмові дії в районі Вовчанська. На Куп’янському напрямку кількість бойових зіткнень за добу добігла дев’яти. Сили оборони відбивали атаки окупантів в районах Берестового, Стельмахівки, Синьківки, Глушківки та у бік Лозової. На Лиманському напрямку наші війська зупинили 32 атаки противника. Основні зусилля загарбники концентрували в районах Невського, Макіївки, Новосадового, Греківки та Дружелюбівки.   На Сіверському напрямку Силами оборони відбито п’ять атак неподалік Верхньокам’янського, Спірного та Іванодар’ївки.   На Краматорському напрямку українські воїни зупинили вісім спроб загарбників просунутись уперед поблизу Часового Яру, Кліщіївки та Андріївки. Ситуація контрольована. Ворог діяв за підтримки авіації – бив КАБами і НАРами у райони Ступочок, Григорівки і Білої Гори.   За підтримки семи ударів бомбардувальної авіації, ворог сім разів намагався просунутися вперед у районі Торецька. Загалом же на Торецькому напрямку напрямку відбулося 15 боєзіткнень. Атакував агресор також у районах Нью-Йорка, Неліпівки, Курдюмівки та Щербинівки.    На Покровському напрямку наші захисники відбивали 61 атаку противника. Ворог намагається просуватись неподалік Зеленого Поля, Воздвиженки, Миролюбівки, Новотроїцького та Селідового. Основні ж зусилля прикладає в районах Новогродівки, Гродівки і Михайлівки. Двічі завдав ударів некерованими авіаракетами по Олександрополю, бомбардував КАБами Селідове і Мирноград.   На Курахівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати ворога в районах населених пунктів Галицинівка, Українськ, Желанне, Красногорівка, Георгіївка та Костянтинівка. Загалом окупанти 50 разів намагалися прорвати українські оборонні рубежі.   На Времівському напрямку противник здійснив 10 спроб захопити наші позиції неподалік Водяного, Костянтинівки і Вугледара. На Оріхівському напрямку ворожі підрозділи шість разів намагались просунутись в районах Новоандріївки, Роботиного і Малої Токмачки.   Активізувались росіяни на Придніпровському напрямку, тут ЗСУ довелось відбивати п’ять атак на позиції. За минулу добу ракетні війська і артилерія Сил оборони завдали 16 ударів по районах зосередження особового складу і ОВТ противника та одній понтонній переправі окупантів.   Нагадаємо, минулої доби втрати російських загарбників склали 1390 осіб . З початку повномасштабної війни проти України армія Росії втратила 620 350 осіб.

У Білому домі прокоментували удар Росії по Полтаві

07:17:39

  Російський ракетний удар по Полтаві є "ще одним жахливим нагадуванням про масштаби жорстокості російського лідера Володимира Путіна щодо народу України". Про це заявив радник Білого дому з комунікацій у сфері національної безпеки Джон Кірбі, передає Голос Америки.   За його словами, ці дії демонструють прагнення Путіна "покарати українців за їхню боротьбу", атакуючи критично важливу інфраструктуру і ускладнюючи життя цивільному населенню.  Кірбі зазначив, що президент США Джо Байден чітко дав зрозуміти, що підтримка України з боку США залишається непохитною, і "ми продовжимо зосереджуватися на зміцненні її армії та протиповітряної оборони проти таких атак".   "Як ви бачили, лише 10 днів тому ми оголосили про черговий пакет військової допомоги, який включав боєприпаси для систем HIMARS, обладнання для боротьби з безпілотниками, боєприпаси, Javelin, протитанкові системи, і в найближчі тижні буде більше", - наголосив радник Білого дому.   Нагадаємо, 3 вересня  росіяни атакували Полтаву , попередньо, двома балістичними ракетами Іскандер-М. Ворог поцілив у навчальний заклад та лікарню. Частково зруйновано одну із будівель Інституту зв’язку, лікарню та прилеглі будинки.   Наразі  відомо про 51 загиблу людину та понад 200 поранених . У Полтавській області оголошено триденну жалобу.

Перечекати Путіна. Новий план завершення війни

00:21:59

  Захід не може тільки чекати, поки російський диктатор Володимир Путін піде, пише старший науковий співробітник Центру нової американської безпеки Пітер Шрьодер у статті для Foreign Affairs. Аналітик зазначає, що щодо України Путіна просто неможливо переконати.   Шлях закінчення війни   Шредер припускає, що спроби змусити Путіна здатися не увінчаються успіхом, і «є лише один життєздатний варіант припинення війни в Україні на умовах, прийнятних для Заходу та Києва», який полягає в тому, щоб   При цьому сценарії Сполучені Штати утримуватимуть оборону в Україні і зберігатимуть санкції проти Росії, при цьому мінімізуючи рівень бойових дій і обсяг ресурсів, що витрачаються, допоки Путін не помре або не залишить свою посаду іншим чином.   "Тільки тоді з'явиться шанс на міцний світ в Україні", - каже автор публікації.   На його думку, тиск Заходу навряд чи змусить Путіна припинити війну на умовах, прийнятних для Києва та Вашингтона.   "Якщо Путін не захоче припиняти наступ на Україну, то війна може закінчитися лише одним із двох способів: або тому, що Росія втратила можливість продовжувати свою кампанію, або тому, що Путін більше не при владі", - робить висновок Шредер.   При цьому перший сценарій шляхом погіршення можливостей Росії у виданні назвали нереальним, тому залишається другий шлях до закінчення війни в Україні — відхід Путіна з Кремля.   Тільки тоді може «початися справжня робота щодо остаточного врегулювання війни в Україні».   А доти, зазначає автор статті, Вашингтон має зосередитися на допомозі Україні, на утриманні лінії та на запобіганні подальшому просуванню Росії на полі бою.   «Це, безумовно, незадовільний та політично неприємний підхід. Але це єдиний реалістичний варіант», - вважає старший науковий співробітник Центру нової американської безпеки.   План друзів Путіна   Південно-Африканська Республіка підтримала мирний план, запропонований Китаєм та Бразилією щодо завершення війни Росії проти України.   У цьому «плані» наголошується, що Китай та Бразилія підтримують міжнародну мирну конференцію, «проведену в належний час, визнану як Росією, так і Україною, за участю всіх сторін, а також чесним обговоренням усіх мирних планів».   Бразилія та Китай також вимагають від усіх сторін дотримуватись трьох принципів деескалації конфлікту: не розширювати поле бою, не посилювати бойові дії та уникати провокацій. Також країни наголошують на неприпустимості використання зброї масового знищення, зокрема ядерної, хімічної та біологічної, і звертають увагу на необхідність запобігти ядерному поширенню та уникнути ядерної кризи.