Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Вибори у Венесуелі: опозиція заявила, що має докази фальсифікацій

12:47:02

Кандидат у президенти від венесуельської опозиції Едмундо Гонсалес Уррутіа заявив про докази його перемоги на виборах президента країни. Про це повідомляє Associated Press у вівторок, 30 липня.   "У нас є на руках відомості, які показують нашу чітку та математично незворотну перемогу", - сказав він, виступаючи перед своїми прихильниками у Каракасі.   За словами політика, Венесуела "хоче миру та визнання волевиявлення народу". Раніше опозиція закликала прихильників до проведення "громадянських зборів" по всій країні. Тим часом влада Венесуели затримала кілька десятків людей у ​​ході заворушень, що сталися після оголошення результатів президентських виборів.   За даними влади, під час зіткнень з учасниками акцій протесту отримали поранення не менше 23 військовослужбовців.   На думку чинного президента Ніколаса Мадуро, мета учасників заворушень - "знов дестабілізувати Венесуелу". За його словами, влада зафіксувала напади на приблизно 100 виборчих дільниць, на мерії, військовослужбовців і поліцейських. Нагадаємо,  Мадуро оголосили переможцем президентських виборів  з 51% голосів порівняно з 44% у відставного дипломата Едмундо Гонсалеса.

Україна зможе використати обмежену кількість F-16 цього року - ЗМІ

12:27:43

Україна планує використовувати в бою винищувачі F-16 уже цього року, але через брак підготовленого персоналу зможе залучити не більше десяти літаків. Про це пише The New York Times.   Київ сподівається використовувати F-16 з потужними системами радіоелектронної боротьби та різноманітним озброєнням разом із західними системами ППО, такими як Patriot, щоб розширити зону небезпеки для російських пілотів. Ці літаки також посилять захист міст і критичної інфраструктури України від ракетних і безпілотних атак.   У США повідомили, що планують підготувати близько 20 українських пілотів цього року. Навчання проходить у Штатах, Нідерландах і Данії. Зазвичай на один винищувач F-16 виділяють щонайменше двох пілотів для відпочинку та навчання. Тому на бойові завдання зможуть вилітати лише близько 10 літаків, наданих Україні.  Раніше повідомлялося, що американські винищувачі F-16 буде залучено на полі бою в Україні вже цього року . За даними ЗМІ,  Україна не вирішила частину питань щодо F-16 . 

У МОЗ спростували російський фейк про гарячку Денге в Україні

11:55:41

Міністерство охорони здоровʼя спростувало інформацію про поширення гарячки Денге в Україні. Про це заявила пресслужба МОЗ у вівторок, 30 липня.   "У мережі поширюють неправдиву інформацію про розповсюдження гарячки Денге в Україні. Фактчекери VoxCheck розібрали фейк, який поширює російська пропаганда у Telegram-каналах. Як виявилось, вони перекрутили слова української лікарки-інфекціоністки, яка в особистому блозі розказала про симптоми гарячки Денге. Міністерство охорони здоровʼя закликає українців бути обачними та перевіряти інформацію на офіційних ресурсах МОЗ", - йдеться у повідомленні. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, Денге, раніше типова для регіонів Африки та Азії, зараз поширюється і на інші території.   Нині це захворювання є ендемічним (таким, що постійно існує на цій території - ред.) у більш ніж 100 країнах - у регіонах Африки, Америки, Східного Середземномор’я, Південно-Східної Азії та Західно-Тихоокеанського регіону. Станом на червень 2024 року ВООЗ повідомила про понад 10 млн випадків з початку року. України серед цих країн немає.   У материковій Європі у 2024 році зареєстрували випадки завезення вірусу, але досі не повідомлялося про місцеві, випадки. Гарячка Денге спостерігається лише у тих пацієнтів, що раніше подорожували до ендемічних чи епідеміологічних районів.   Гарячка Денге - гостра інфекційна хвороба. Інкубаційний період триває 3-15 днів. Захворювання зазвичай починається раптово: з’являються озноб, головний біль, сильний біль у спині, крижах, хребті, суглобах (особливо колінних). Температура тіла швидко підвищується до 39-40°C.   Основною загрозою поширення гарячки Денге в Європі є комарі "тигрові комарі" (aedes albopictus). В Україні такі комахи поширені на території тимчасово окупованого Криму. Північна межа їхнього поширення - в Угорщині, поблизу з українським Закарпаттям. Однак наразі причин для оголошення України ендемічним регіоном немає.   Міністерство охорони здоров’я не повідомляло про загрозу поширення гарячки Денге в Україні. В Україні можуть фіксувати поодинокі "завезені" випадки - це не є свідченням масового поширення вірусу чи епідеміологічної загрози, наголосили в МОЗ. Нагадаємо, раніше у Львівській області зареєстрували випадок правця у дитини , її госпіталізували.