Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Україна зможе використати обмежену кількість F-16 цього року - ЗМІ

12:27:43

Україна планує використовувати в бою винищувачі F-16 уже цього року, але через брак підготовленого персоналу зможе залучити не більше десяти літаків. Про це пише The New York Times.   Київ сподівається використовувати F-16 з потужними системами радіоелектронної боротьби та різноманітним озброєнням разом із західними системами ППО, такими як Patriot, щоб розширити зону небезпеки для російських пілотів. Ці літаки також посилять захист міст і критичної інфраструктури України від ракетних і безпілотних атак.   У США повідомили, що планують підготувати близько 20 українських пілотів цього року. Навчання проходить у Штатах, Нідерландах і Данії. Зазвичай на один винищувач F-16 виділяють щонайменше двох пілотів для відпочинку та навчання. Тому на бойові завдання зможуть вилітати лише близько 10 літаків, наданих Україні.  Раніше повідомлялося, що американські винищувачі F-16 буде залучено на полі бою в Україні вже цього року . За даними ЗМІ,  Україна не вирішила частину питань щодо F-16 . 

У МОЗ спростували російський фейк про гарячку Денге в Україні

11:55:41

Міністерство охорони здоровʼя спростувало інформацію про поширення гарячки Денге в Україні. Про це заявила пресслужба МОЗ у вівторок, 30 липня.   "У мережі поширюють неправдиву інформацію про розповсюдження гарячки Денге в Україні. Фактчекери VoxCheck розібрали фейк, який поширює російська пропаганда у Telegram-каналах. Як виявилось, вони перекрутили слова української лікарки-інфекціоністки, яка в особистому блозі розказала про симптоми гарячки Денге. Міністерство охорони здоровʼя закликає українців бути обачними та перевіряти інформацію на офіційних ресурсах МОЗ", - йдеться у повідомленні. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, Денге, раніше типова для регіонів Африки та Азії, зараз поширюється і на інші території.   Нині це захворювання є ендемічним (таким, що постійно існує на цій території - ред.) у більш ніж 100 країнах - у регіонах Африки, Америки, Східного Середземномор’я, Південно-Східної Азії та Західно-Тихоокеанського регіону. Станом на червень 2024 року ВООЗ повідомила про понад 10 млн випадків з початку року. України серед цих країн немає.   У материковій Європі у 2024 році зареєстрували випадки завезення вірусу, але досі не повідомлялося про місцеві, випадки. Гарячка Денге спостерігається лише у тих пацієнтів, що раніше подорожували до ендемічних чи епідеміологічних районів.   Гарячка Денге - гостра інфекційна хвороба. Інкубаційний період триває 3-15 днів. Захворювання зазвичай починається раптово: з’являються озноб, головний біль, сильний біль у спині, крижах, хребті, суглобах (особливо колінних). Температура тіла швидко підвищується до 39-40°C.   Основною загрозою поширення гарячки Денге в Європі є комарі "тигрові комарі" (aedes albopictus). В Україні такі комахи поширені на території тимчасово окупованого Криму. Північна межа їхнього поширення - в Угорщині, поблизу з українським Закарпаттям. Однак наразі причин для оголошення України ендемічним регіоном немає.   Міністерство охорони здоров’я не повідомляло про загрозу поширення гарячки Денге в Україні. В Україні можуть фіксувати поодинокі "завезені" випадки - це не є свідченням масового поширення вірусу чи епідеміологічної загрози, наголосили в МОЗ. Нагадаємо, раніше у Львівській області зареєстрували випадок правця у дитини , її госпіталізували.

У ЄС відреагували на рішення Угорщини спростити в'їзд для росіян

11:28:25

Рішення Угорщини послабити візові обмеження для російських туристів - це "відчинені двері для шпигунів", і лідери ЄС мають вжити термінових контрзаходів. Про це заявив голова найбільшої партії Європарламенту Європейська народна партія Манфред Вебер, пише Financial Times.   За його словами, видача європейських віз дасть змогу росіянам, які не пройшли перевірку, безперешкодно подорожувати більшою частиною ЄС і викликає "серйозні побоювання щодо національної безпеки".   Вебер надіслав листа президенту Європейської ради Шарлю Мішелю з проханням порушити це питання на наступному саміті лідерів у жовтні. Політик також закликав ЄС вжити суворих заходів для захисту цілісності Шенгенської зони.   Євродепутат вважає, що необхідність нової імміграційної системи в Угорщині "сумнівна", і попередив, що вона може "створити серйозні лазівки для шпигунської діяльності та потенційно дозволити великій кількості росіян в'їжджати до Угорщини за мінімального контролю, створюючи серйозний ризик для національної безпеки".   Нагадаємо, Угорщина запровадила систему прискореного отримання віз, що дає змогу громадянам восьми країн, включно з Росією і Білоруссю, в'їжджати в Угорщину без перевірок безпеки та інших обмежень . Будапешт заявив, що багато хто з них будуватиме атомну електростанцію за російськими технологіями. В МЗС Польщі порадили Орбану створити союз з Путіним та вийти з НАТО