Путін "пробачив" $600 боргів "дружнім" країнам
Списання боргів та відстрочення платежів часто стають предметом політичної взаємодії - в такий спосіб Росія має союзників.
Російська влада продовжує по-радянськи "пробачати" борги "дружнім" країнам, щоб мати союзників у протистоянні із Заходом. Зокрема в 2024 році російський бюджет недоотримає близько 50 млрд рублів ($578 млн) виплат за раніше виданими міждержавними кредитами. Про це з посиланням на дані Рахункової палати РФ повідомляє російське видання Известия.
Повідомляється, що замість запланованих 99 млрд рублів у вигляді відсотків та погашення тіла боргу Росія отримає цього року вдвічі менше - 49,7 млрд. Це пов'язано із змінами умов міжурядових угод, пояснює Рахункова палата. Країни, які мають такі преференції, не назваються.
"Списання боргів та відстрочення платежів часто стають предметом політичної взаємодії", - пояснює директор центру регіональної політики ІПЕІ Президентської академії Володимир Климанов.
За його припущеннями, нову відстрочку за кредитами могли отримати країни Африки або хтось із великих торгових партнерів Росії, наприклад Туреччина або Індія.
За даними Світового банку, як пише The Moscow Times, на початок 2023 року сукупна заборгованість іноземних держав перед Росією становила $28,9 млрд. Найбільшими боржниками були Білорусь ($8,2 млрд), Бангладеш ($5,9 млрд), Індія ($3,8 млрд), Єгипет ($1,8 млрд) та В'єтнам ($1,4 млрд).
У 2023 році Кремль списав борги двом державам Африки. Угода щодо боргу на $690 млн була укладена із Сомалі - однією з найбідніших країн світу, яка входить до топ-5 найменш розвинених держав за шкалою ООН.
"Заборгованість, частина якої утворилася ще за часів СРСР, а інша була отримана від Росії в рамках угоди з Паризьким клубами кредиторів, була частково прощена, а частково реструктурована. Ще $29,64 млн Росія вибачила Республіці Конго, яка приєдналася до російської програми "борг в обмін на розвиток". Загалом Росія списала країнам Африки $20 млрд боргу, розповідав у травні минулого року президент Володимир Путін", - йдеться в публікації.
Анголі було "пробачено" заборгованість на $3,5 млрд, що виникла внаслідок закупівлі зброї в СРСР, Ефіопії - на $5 млрд, Алжиру - на $5,7 млрд, Лівії - на $4,5 млрд.
"Неможливість повернути борги може бути частково пов'язана з санкціями: у країн-позичальників виникають технічні труднощі через обмеження використання міжнародної фінансової інфраструктури, зазначає доцент РЕУ ім. Г.В.Плеханова Олена Воронкова. До того ж, продовжує вона, багато держав, що розвиваються, які взяли в Росії позички, досі не можуть подолати наслідки глобальних криз останніх років, наприклад викликаних пандемією", - пише The Moscow Times.
Нагадаємо, за підсумками 2023 року дефіцит бюджету РФ становив 3,24 трлн рублів або 1,9% ВВП країни. Це майже удвічі гірше показника, який прогнозував Путін.
Попри діру в бюджеті Росія позичить $17 млрд "дружнім" країнам
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp