Російські компанії зіштовхуються з труднощами у торгівлі з Китаєм
Хоча Китай не приєднався до західних санкцій, платежі між країнами ускладнені через погрози додаткових санкцій з боку США.
Після чергового раунду санкцій США стало дуже складно або навіть неможливо здійснювати прямі платежі з Китаю в Росію. Кілька великих російських експортерів сировини повідомляють про труднощі в торгівлі з Китаєм через затримки платежів у юанях, викликані західними санкціями. Про це керівники трьох експортних компаній повідомили Bloomberg напередодні, 17 липня.
Проблеми торкнулися не тільки металу і сільського господарства, а й інших галузей. Асоціація російських автомобільних дилерів попередила, що імпорт автомобілів і автозапчастин з Китаю може зупинитися через проблеми з розрахунками.
Ця ситуація свідчить про вплив санкцій на економіку Росії. Центральний банк Росії у липневому звіті відзначив зменшення частки імпорту та експорту у ВВП і зростання ролі внутрішнього попиту та виробництва.
Ще з кінця 2023 року Росія постає перед труднощами в операціях з іншими торговельними партнерами, такими як ОАЕ, Туреччина та Індія, зокрема через тиск США на кредиторів і неконвертованість рупії.
Після вторгнення Кремля в Україну торгівля з Китаєм зросла більш ніж на 60% до 240 мільярдів доларів у 2023 році.
Хоча Китай не приєднався до західних санкцій, платежі між країнами ускладнені через погрози додаткових санкцій з боку США.
І попри те, що у червні російські компанії повідомили про розв'язання питання за допомогою регіональних банків, згодом США розширили критерії санкцій.
Поки що торгівля триває, але стала значно дорожчою через зростання витрат на здійснення платежів.
Нещодавно стало відомо, що на тлі зростання нестачі робочих рук, викликаного війною проти Україн, російські компанії почали масово шукати працівників у країнах Африки.
Також російські аналітики заговорили про стагнацію промислового виробництва та інвестиції у РФ. Крім того, експорт продовжує просідати, а прибутковість у більшості галузей промисловості падає.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp