Мы в соціальних мережах

Facebook

Showreel

Video

Ексгенералу СБУ Наумову повідомили про підозру в підробці документів

12:42:07

Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру ексначальнику Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрію Наумову. Він організував підробку офіційних документів, щоб уникнути кримінальної відповідальності в Сербії. Про це повідомила пресслужба ДБР в п'ятницю, 21 червня.   Слідство встановило, що 7 червня 2022 року Наумов намагався виїхати з Сербії до Північної Македонії через прикордонний пункт Прешево, приховавши від митного контролю майно та гроші.   У нього було виявлено: 592 990 євро, 120 102 долари, два смарагди.   Високопосадовець пересувався на легковому автомобілі BMW X6 PMV, який формально належить його дружині.   У ДБР вважають, що все це майно та кошти були отримані фігурантом злочинним шляхом під час перебування на посадах директора державного підприємства Центр організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження Чорнобиль та у СБУ.   Чоловік був затриманий сербськими правоохоронцями. Аби уникнути відповідальності експравоохоронець вирішив підробити офіційні документи, щоб створити хибне уявлення у сербських правоохоронних та судових органів щодо законності походження коштів та майна. Наумов організував виготовлення підроблених офіційних документів. Зокрема, договір позики (поворотної фінансової допомоги), начебто укладений між його батьком та третьою особою. А також акт надання коштів до договору позики, начебто укладеного між його батьком та цією ж особою. Після отримання від спільників пакета фальшивих документів, він передав їх Спеціалізованому антикорупційному департаменту Вищого суду в сербському місті Ніш.   У взаємодії з правоохоронцями Сербії слідчі ДБР та прокуратури довели факт підроблення цих документів та передали їх сербському суду.   Наумову повідомили про підозру в організації підроблення офіційних документів. Нагадаємо, в січні колишній генерал СБУ  Наумов, якого звинувачували у відмиванні коштів ,  вийшов із в'язниці Сербії . Колишньому посадовцю СБУ повідомили про підозру в незаконному збагаченні на 32,7 млн гривень.

Замах на казахського журналіста у Києві: нападників оголосили в розшук

12:17:34

Двох громадянам Казахстану, яких підозрюють у виконанні замаху на вбивство казахського опозиціонера Айдоса Садикова, оголосили в міжнародний розшук. Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора в п'ятницю, 21 червня.   Чоловікам повідомили про підозру у замаху на умисне вбивство , вчиненому на замовлення та за попередньою змовою групою осіб.   "Завдяки скоординованим діям правоохоронців попередньо встановлено, що двоє чоловіків ретельно спланували вбивство журналіста, який має в Україні статус біженця", - йдеться у повідомленні.   Підозрювані, перетнувши польсько-український кордон, прибули в Україну 2 червня. У Києві вони орендували квартиру та придбали автомобіль для того, щоб постійно спостерігати за потерпілим та вивчати його маршрути пересування.   18 червня, в день скоєння злочину, один з підозрюваних підійшов до машини постраждалого, зробив постріл, а його спільник спостерігав за ситуацією навколо будинку. Після цього вони залишили місце злочину. Територію України підозрювані покинули в день скоєння замаху на вбивство, перетнувши кордон України та Молдови.   Наразі двох громадян Казахстану оголошено в міжнародний розшук. Голосіївський районний суд Києва заочно обрав їм запобіжні заходи, а саме - тримання під вартою. 

Японія розширила санкції проти Росії та її партнерів

11:35:38

Уряд Японії розширив пакет санкцій проти Росії через її повномасштабне вторгнення в Україну. У списку санкцій є десятки компаній, у тому числі з Китаю і ще трьох країн. Про це повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ Японії в п'ятницю, 21 червня.   Це перший випадок, коли Токіо запровадив санкції проти китайських компаній у зв'язку з війною в Україні. Нові санкції також спрямовані проти фірм з Індії, Казахстану та Узбекистану.    Під санкції потрапили гонконгська компанія Asia Pacific Links, яка постачала мікрочипи для російських безпілотників, і китайська Yilufa Electronics Limited.   До нового підсанкційного переліку ввійшли 14 компаній із самої Росії, зокрема повʼязані з Алабугою - особливою економічною зоною РФ. Там розташовані понад 30 важливих російських військових виробництв, зокрема завод з виробництва дронів Shahed. Під японські обмеження потрапили гендиректор Тактичного ракетного озброєння Борис Обносов, гендиректор Уралвагонзавода Олександр Потапов, генеральний конструктор АМНТК Союз Мкртич Окроян, секретар Центрвиборчкому РФ Наталя Бударіна, члени Центрвиборчкому Ельміра Хаймурзіна, Олександр Курдюмов, Антон Лопатін.   Крім цього, Токіо ввів санкції проти так званої "глави Міносвіти" окупованої частини Запорізької області Олени Шапурової.   Також санкції поширюються на компанії - Алроса, Кримпатріотцентр, а також оборонні підприємства, включно з Уралтрасмашем, НВО Курганприлад, ЧТЗ-Уралтрак, Нижньогородським заводом 70-річчя Перемоги, Завод імені Дегтярьова, Девайс Консалтинг, Оборонлогістіка, Компэл, Орелметаллполимер, ВНДІР-Прогресс. Нагадаємо, посли країн-членів Євросоюзу  досягли згоди і ухвалили 14 пакет санкцій проти Росії . Новий пакет передбачає нові заходи, а також посилює дію запроваджених раніше санкцій, закриваючи можливі лазівки для РФ. США заявили, що за необхідності  готові запровадити нові санкції проти третіх країн за підтримку Росії , щоб стримати тиск і в кінцевому підсумку покласти край агресії. 

Кава, чай, хот-доги: “Укрнафта” вдвічі збільшила непаливні продажі до 260 мільйонів 

11:23:08

"Укрнафта" вдвічі збільшила непаливні продажі. За 5 місяців 2024 року виручка сягнула 260 млн грн, що вдвічі більше, ніж у 2023, коли за такий же період було 126 млн грн. Про це повідомляє пресслужба "Укрнафти". Згідно з повідомленням, також майже вдвічі зросла кількість непаливних чеків з 1,32 млн штук у січні-травні 2023-го до 2,26 млн штук за аналогічний період 2024-го. Зокрема, з січня по травень 2024 року співробітники мережі приготували: 693 тис гарячих напоїв (380 тис у 2023 році), 111 тис хот-догів (56 тис у 2023-му). "Укнафта" також зазначає, що конверсія - співвідношення між паливними та непаливними продажами - у 2024 році також збільшилася удвічі і склала 0,26. Тоді як за 5 місяців 2023 року було 0,19. В "Укрнафті" також додали, що наведені цифри не стосуються 84 станцій мережі Glusco. Оскільки йдеться лише про результати мережі UKRNAFTA.